Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldwijde betogingen tegen Iraans regime

Wereldwijde betogingen tegen Iraans regime

TEHERAN (ANP/AFP) - Over de hele wereld zijn mensen zaterdag de straat op gegaan om te protesteren tegen het regime in Iran. In circa 160 steden waren betogingen uit solidariteit met de demonstranten in Iran, waar de protesten de zestiende dag ingaan na de dood van de 22-jarige Mahsa Amini.

In Iran zelf verzamelden studenten zich zaterdag bij universiteiten in meerdere steden, om zich uit te spreken tegen de arrestaties van hun medestudenten. Sinds de protesten begonnen zijn duizenden mensen opgepakt en veel van hen zouden student zijn. Volgens lokale media is er in de stad Isfahan ook geschoten. De Iraanse mensenrechtenorganisatie IHR meldt dat er zeker 83 mensen om het leven zijn gekomen.

Na de dood van Amini braken in veel Iraanse steden protesten uit tegen politiegeweld en voor vrouwenrechten. Iraniërs en anderen over de hele wereld steunen de demonstranten en hielden betogingen. In onder meer Tokio, New York en Brussel kwamen mensen samen tegen het Iraanse regime. In Rome knipten meerdere vrouwen hun haar af, net als de vrouwen in Iran deden. Ook in Amsterdam en Eindhoven waren honderden mensen op de been.

Vrijdag hebben de autoriteiten in Iran bekendgemaakt dat ook negen buitenlanders zijn opgepakt, onder meer uit Nederland. Volgens Iran wordt de onrust in het land aangewakkerd vanuit het buitenland.

Meer uit Buitenland

Kunstveilingen in New York maken comeback met recordprijzen

NEW YORK (ANP/AFP) - Met recordprijzen voor werken van onder anderen Jackson Pollock, Constantin Brâncuși en Mark Rothko staan de voorjaarsveilingen in New York in bloei. Volgens cijfers van persbureau AFP zijn er in mei in New York al twaalf werken verkocht voor meer dan 30 miljoen dollar, waaronder twee die de grens van 100 miljoen dollar overschreden.

1 uur geleden
Venezuela laat voor vrijdag 300 politieke gevangenen vrij

CARACAS (ANP/AFP) - De voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Rodríguez, heeft beloofd om voor vrijdag driehonderd politieke gevangenen vrij te laten.

1 uur geleden
Poetin met ceremonieel onthaal in China aangekomen

BEIJING (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin is met ceremonieel onthaal aangekomen in China voor zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Op beelden van Al Jazeera is te zien hoe Poetin uit zijn vliegtuig stapt en onder meer wordt ontvangen door een groep schoolkinderen die met vlaggetjes zwaaien. De Amerikaanse president Donald Trump kreeg bij zijn bezoek vorige week een vergelijkbaar onthaal.

8 uur geleden
Laatste livestream van Gaza-vloot weggevallen na onderschepping

MARMARIS (ANP) - Op zo'n 200 kilometer voor de kust van Gaza is de laatste livestream met de boten van de Global Sumud Flotilla uitgevallen. De boot Sirius met zes opvarenden lijkt de laatste boot te zijn die door Israël is onderschept bij een poging de blokkade naar het Palestijnse gebied te breken en daar noodhulp te bieden.

8 uur geleden
Alle boten van Global Sumud Flotilla onderweg naar Gaza gestopt

MARMARIS (ANP) - Er is geen enkele boot van de Global Sumud Flotilla meer onderweg naar Gaza. Dat bevestigt de organisatie nadat ook de laatste livestream van een boot is gestopt toen het Israëlische leger dat schip enterde.

8 uur geleden
Niet 9000 maar 5000 militairen VS minder, vooral Polen geraakt

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten verminderen hun troepental in Europa niet met 9000, maar met 5000 militairen. Het grootste deel ervan zou in Polen worden gelegerd, zegt een hoge NAVO-bron. De Amerikaanse president Donald Trump meldde eerder 5000 troepen uit Duitsland terug te trekken uit woede over kritiek uit Berlijn op de oorlog tegen Iran. Meerdere media meldden dat daarnaast 4000 Amerikanen in Polen bij hun aanstaande vertrek niet zouden worden afgelost.

10 uur geleden
Luchtalarm moet vervangen worden door alternatief systeem

DEN HAAG (ANP) - Het luchtalarm dat in 2028 verdwijnt, moet worden vervangen door een alternatief systeem. Dat zei justitieminister David van Weel (VVD) dinsdag. Het systeem moet nog worden uitgekozen, maar het kan volgens de minister voor 2028 actief zijn.

10 uur geleden