Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldwijde betogingen tegen Iraans regime

Wereldwijde betogingen tegen Iraans regime

TEHERAN (ANP/AFP) - Over de hele wereld zijn mensen zaterdag de straat op gegaan om te protesteren tegen het regime in Iran. In circa 160 steden waren betogingen uit solidariteit met de demonstranten in Iran, waar de protesten de zestiende dag ingaan na de dood van de 22-jarige Mahsa Amini.

In Iran zelf verzamelden studenten zich zaterdag bij universiteiten in meerdere steden, om zich uit te spreken tegen de arrestaties van hun medestudenten. Sinds de protesten begonnen zijn duizenden mensen opgepakt en veel van hen zouden student zijn. Volgens lokale media is er in de stad Isfahan ook geschoten. De Iraanse mensenrechtenorganisatie IHR meldt dat er zeker 83 mensen om het leven zijn gekomen.

Na de dood van Amini braken in veel Iraanse steden protesten uit tegen politiegeweld en voor vrouwenrechten. Iraniërs en anderen over de hele wereld steunen de demonstranten en hielden betogingen. In onder meer Tokio, New York en Brussel kwamen mensen samen tegen het Iraanse regime. In Rome knipten meerdere vrouwen hun haar af, net als de vrouwen in Iran deden. Ook in Amsterdam en Eindhoven waren honderden mensen op de been.

Vrijdag hebben de autoriteiten in Iran bekendgemaakt dat ook negen buitenlanders zijn opgepakt, onder meer uit Nederland. Volgens Iran wordt de onrust in het land aangewakkerd vanuit het buitenland.

Meer uit Buitenland

Greta Thunberg opgepakt bij pro-Palestijnse demonstratie Londen

LONDEN (ANP/AFP) - De Zweedse activiste Greta Thunberg is in Londen opgepakt bij een pro-Palestijnse demonstratie. Ze was gekomen om pro-Palestijnse activisten te steunen die in de gevangenis in hongerstaking zijn gegaan.

4 minuten geleden
CBS: VS willen duizenden migranten naar derde landen sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering rolt landelijk een nieuwe aanpak uit om asielaanvragen te kunnen afwijzen. Het uitgangspunt is dat asielzoekers die vervolging vrezen in hun thuisland ook kunnen worden overgebracht naar landen waar ze zelf niet vandaan komen, bericht CBS News. De nieuwszender baseert zich op interne overheidsgegevens.

46 minuten geleden
Zelensky: meerdere conceptdocumenten opgesteld na gesprekken VS

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat er samen met de VS verschillende conceptdocumenten zijn opgesteld over het beëindigen van de oorlog met Rusland. Die gaan volgens hem met name over veiligheidsgaranties voor Oekraïne, herstel en over een basiskader voor het beëindigen van de oorlog, schrijft hij op X.

50 minuten geleden
Israëlische minister zegt dat leger in Gaza zal blijven

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger zal in de Gazastrook aanwezig blijven, stelt minister van Defensie Israel Katz. Hij zei dat er een aantal buitenposten moeten worden opgezet in het noorden van het Palestijnse gebied, ondanks dat in het plan van het staakt-het-vuren staat dat Israël zich volledig zou terugtrekken uit Gaza.

51 minuten geleden
Houthi's en regering Jemen ruilen bijna 3000 gevangenen

SANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische regering en de Houthi's hebben bijna 3000 gevangenen geruild, melden beide kanten. Die deal kwam tot stand na onderhandelingen tussen beide partijen in buurland Oman.

2 uur geleden
VN: junta Myanmar dwingt burgers met geweld om te stemmen

GENÈVE (ANP/AFP) - De verkiezingen in Myanmar van komende zondag worden getekend door "toenemend geweld, onderdrukking en intimidatie", stelt VN-mensenrechtenchef Volker Türk. Volgens hem dreigen zowel de militaire junta als gewapende oppositiegroepen met geweld tegen burgers. Het zijn de eerste verkiezingen in Myanmar sinds het leger in februari 2021 de macht overnam en de junta wil dat zoveel mogelijk mensen gaan stemmen. Maar een lage opkomst dreigt, omdat er nauwelijks pro-democratische oppositiepartijen meedoen.

2 uur geleden
Justitie VS geeft nog zeker 8000 Epstein-documenten vrij

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft minstens 8000 nieuwe documenten vrijgegeven over de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Onder de documenten zijn honderden video- en geluidsbestanden, waaronder bewakingsbeelden uit augustus 2019. Toen werd Epstein dood in zijn cel gevonden terwijl hij in afwachting was van zijn proces over mensenhandel.

3 uur geleden