Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldwijd ruim 300.000 coronadoden

Wereldwijd ruim 300.000 coronadoden

WASHINGTON (ANP) - Wereldwijd zijn meer dan 300.000 mensen aan het coronavirus overleden. Dat blijkt uit een overzicht van de Amerikaanse website Worldometer, die alle meldingen van geregistreerde gevallen bij elkaar optelt. In totaal stond het aantal doden donderdag op 302.075.

De Verenigde Staten hebben met ruim 86.000 doden de meeste sterfgevallen tot nu toe. In Groot-Brittannië, het zwaarst getroffen Europese land, bezweken meer dan 33.600 mensen aan het longvirus. In Nederland zijn 5590 mensen gestorven, volgens de officiële gegevens.

Volgens Worldometer zijn wereldwijd ruim 4,5 miljoen besmettingen met het coronavirus geteld. Van de geïnfecteerden zijn er meer dan 1,6 miljoen weer hersteld. Ongeveer 45.000 patiënten bevinden zich in kritieke toestand in ziekenhuizen.

Het coronavirus werd eind december in de Chinese metropool Wuhan voor het eerst bij mensen vastgesteld. Het virus (SARS-CoV-2) leidt tot een longaandoening die Covid-19 is genoemd en in een relatief klein aantal gevallen tot de dood van de patiënt leidt. Door de snelle verspreiding over de wereld heeft de Wereldgezondheidsorganisatie het tot een pandemie bestempeld.

Meer uit Buitenland

Europese leiders steunen in verklaring Trumps Oekraïne-standpunt

BRUSSEL (ANP) - Een groep Europese leiders heeft een gezamenlijke verklaring uitgegeven over de oorlog in Oekraïne en de pogingen van de Amerikaanse president Donald Trump om die te beëindigen. Ze schrijven Trump te steunen, maar benadrukken ook dat grenzen niet door geweld mogen worden aangepast.

1 uur geleden
21 jaar gevangenisstraf voor neerschieten Slowaakse premier Fico

BRATISLAVA (ANP/AFP) - De man die vorig jaar de Slowaakse premier Robert Fico heeft neergeschoten, heeft een gevangenisstraf van 21 jaar gekregen. Hij is veroordeeld voor onder meer terrorisme, omdat het volgens de rechter zijn bedoeling was het "goede functioneren van de regering te stoppen".

1 uur geleden
Franse oud-president Sarkozy begint aan gevangenisstraf

PARIJS (ANP/RTR/DPA) - De Franse oud-president Nicolas Sarkozy is dinsdag aangekomen bij de Parijse gevangenis waar hij een celstraf van vijf jaar moet uitzitten voor criminele samenzwering. Hij moet het hoger beroep in gevangenschap afwachten.

2 uur geleden
Takaichi verkozen tot eerste vrouwelijke premier van Japan

TOKIO (ANP/AFP/RTR) - Japan krijgt voor het eerst in de geschiedenis van het land een vrouwelijke premier. De leider van de Liberaal-Democratische Partij (LDP) Sanae Takaichi is dinsdag door een meerderheid van het parlement van het land verkozen tot premier.

4 uur geleden
CNN: deze week toch geen ontmoeting Rubio en Russische diplomaat

WASHINGTON (ANP) - Voorlopig komt er toch geen ontmoeting tussen de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en een hoge Russische diplomaat, melden bronnen aan CNN. Die ontmoeting had deze week plaats moeten vinden en een voorbode moeten zijn voor een ontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Russische collega Vladimir Poetin, kondigde Trump vorige week aan op Truth Social.

5 uur geleden
Directeur Louvre moet zich in Senaat verantwoorden

PARIJS (ANP/AFP) - De directeur van het Louvre, Laurence des Cars, wordt woensdagmiddag verhoord over de inbraak in het museum afgelopen weekend. Een culturele commissie van de Franse Senaat zal Des Cars dan om tekst en uitleg vragen.

8 uur geleden
Sloop van deel Witte Huis begonnen voor bouw balzaal

WASHINGTON (ANP/RTR) - In Washington zijn bouwvakkers maandag begonnen met de sloop van een deel van de East Wing van het Witte Huis. Op een foto die The Washington Post deelt, zijn bulldozers te zien die delen van een witte gevel neerhalen. De Amerikaanse president Donald Trump bevestigde dat de werkzaamheden zijn begonnen om zijn gewenste balzaal te kunnen bouwen.

11 uur geleden