Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldwijd ruim 300.000 coronadoden

Wereldwijd ruim 300.000 coronadoden

WASHINGTON (ANP) - Wereldwijd zijn meer dan 300.000 mensen aan het coronavirus overleden. Dat blijkt uit een overzicht van de Amerikaanse website Worldometer, die alle meldingen van geregistreerde gevallen bij elkaar optelt. In totaal stond het aantal doden donderdag op 302.075.

De Verenigde Staten hebben met ruim 86.000 doden de meeste sterfgevallen tot nu toe. In Groot-Brittannië, het zwaarst getroffen Europese land, bezweken meer dan 33.600 mensen aan het longvirus. In Nederland zijn 5590 mensen gestorven, volgens de officiële gegevens.

Volgens Worldometer zijn wereldwijd ruim 4,5 miljoen besmettingen met het coronavirus geteld. Van de geïnfecteerden zijn er meer dan 1,6 miljoen weer hersteld. Ongeveer 45.000 patiënten bevinden zich in kritieke toestand in ziekenhuizen.

Het coronavirus werd eind december in de Chinese metropool Wuhan voor het eerst bij mensen vastgesteld. Het virus (SARS-CoV-2) leidt tot een longaandoening die Covid-19 is genoemd en in een relatief klein aantal gevallen tot de dood van de patiënt leidt. Door de snelle verspreiding over de wereld heeft de Wereldgezondheidsorganisatie het tot een pandemie bestempeld.

Meer uit Buitenland

Hooggerechtshof staat bouw van Trumps balzaal vooralsnog toe

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump mag doorgaan met de bouw van zijn balzaal bij het Witte Huis zolang de zaak daarover loopt. Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft maandag een tijdelijke bouwstop, opgelegd door een lagere rechter, geschorst.

26 minuten geleden
Franse oud-premier Édouard Balladur (97) overleden

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse oud-premier Édouard Balladur is op 97-jarige leeftijd overleden in Parijs. Dat meldt persbureau AFP op gezag van de familie.

2 uur geleden
Zweden tekent miljardencontract voor aankoop Franse fregatten

STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Zweden koopt vier fregatten van de Franse Naval Group, voor 4,3 miljard euro. Maandag werd tijdens een ceremonie in Stockholm het koopcontract ondertekend, in bijzijn van de Zweedse premier Ulf Kristersson en de Franse president Emmanuel Macron.

3 uur geleden
Zelensky: bezoek Witkoff en Kushner aan Kyiv op handen

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner te hebben bijgepraat over de situatie op het slagveld. Daar boekt Rusland volgens de Oekraïense leider slechts weinig terreinwinst, terwijl het voor die beperkte overwinningen wel een hoge prijs betaalt.

4 uur geleden
Modi roept 'vriend' Poetin op tot einde aan Oekraïne-oorlog

BISJKEK (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase premier Narendra Modi heeft de Russische president Vladimir Poetin opgeroepen om een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne. De twee spraken elkaar maandag in de marge van een top in Kirgizië.

5 uur geleden
Politie Nepal: Nederlanders nog vermist, er wordt gezocht

KATHMANDU (ANP) - De drie Nederlanders die vermist zijn geraakt bij de dodelijke overstromingen in het grensgebied van Nepal en China, zijn nog altijd niet gevonden. Dat bevestigt de Nepalese politie desgevraagd tegenover ANP. Wel is begonnen met zoeken op de plekken waar zij mogelijk zijn verdwenen, zo voegt de autoriteit eraan toe.

6 uur geleden
Eurocommissaris Kos: in EU geen plek voor eerbetoon aan Mladić

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Eurocommissaris voor EU-uitbreiding Marta Kos vindt dat er in de EU "geen plaats" moet zijn voor de "verheerlijking" vanuit Servië rondom het overlijden van de Bosnisch-Servische ex-generaal Ratko Mladić.

6 uur geleden