Wereldwijd ruim 16 miljoen banen in duurzame energiesector
GENÈVE (ANP/DPA) - De wereldwijde werkgelegenheid in de sector voor duurzame energiebronnen is vorig jaar gegroeid tot ongeveer 16,2 miljoen arbeidsplaatsen vergeleken met 13,7 miljoen banen in 2022. Dat meldt de Internationale Arbeidsorganisatie (ILO) samen met de brancheorganisatie voor duurzame energie IRENA. China is hier koploper met 7,4 miljoen banen. Dat land was vorig jaar ook goed voor bijna twee derde van alle nieuwe plaatsingen van zonnepanelen en windmolens in de wereld.
De onderzoekers stellen dat daarmee in 2023 de sterkste groei van de werkgelegenheid in die sector ooit werd gemeten. De Europese Unie staat op de tweede plek met 1,8 miljoen arbeidsplaatsen. Daarna volgt Brazilië met 1,56 miljoen banen. In de Verenigde Staten en India gaat het om ieder bijna 1 miljoen banen.
De meeste arbeidsplaatsen zijn te vinden bij zonnepanelen. Daar gaat het om 7,2 miljoen arbeidsplaatsen. Met biobrandstoffen zijn 2,8 miljoen banen gemoeid en bij waterkracht gaat het om 2,3 miljoen banen. In de windmolenindustrie bedroeg de totale werkgelegenheid 1,5 miljoen banen.
De ILO zegt dat het belangrijk is dat wordt geïnvesteerd in onderwijs en training zodat kan worden voldaan aan de toenemende vraag naar personeel in de sector voor duurzame energie.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het aantal werklozen in Duitsland is boven de 3 miljoen uitgekomen. Van de beroepsbevolking heeft 6,6 procent geen werk, de hoogste stand in twaalf jaar.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan, geholpen door plussen voor de chipfondsen Besi, ASMI en ASML. In de MidKap was verlichtingsbedrijf Signify een opvallende verliezer na bekendmaking van tegenvallende kwartaalresultaten en een reorganisatie waarbij honderden banen worden geraakt.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) kijkt "uit naar een periode van constructieve politiek". In het coalitieakkoord dat vrijdag werd gepresenteerd ziet de bankensector "scherpe keuzes" om het verdienvermogen van de Nederlandse economie te vergroten.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verlies begonnen. Apple stond in de vroege handel bij de dalers na bekendmaking van kwartaalcijfers donderdag na het slot van de handel in New York. Daarnaast verwerkten beleggers het nieuws dat president Donald Trump Kevin Warsh heeft voorgedragen als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank en opvolger van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
7 uur geleden