Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldwijd ruim 16 miljoen banen in duurzame energiesector

Wereldwijd ruim 16 miljoen banen in duurzame energiesector

GENÈVE (ANP/DPA) - De wereldwijde werkgelegenheid in de sector voor duurzame energiebronnen is vorig jaar gegroeid tot ongeveer 16,2 miljoen arbeidsplaatsen vergeleken met 13,7 miljoen banen in 2022. Dat meldt de Internationale Arbeidsorganisatie (ILO) samen met de brancheorganisatie voor duurzame energie IRENA. China is hier koploper met 7,4 miljoen banen. Dat land was vorig jaar ook goed voor bijna twee derde van alle nieuwe plaatsingen van zonnepanelen en windmolens in de wereld.

De onderzoekers stellen dat daarmee in 2023 de sterkste groei van de werkgelegenheid in die sector ooit werd gemeten. De Europese Unie staat op de tweede plek met 1,8 miljoen arbeidsplaatsen. Daarna volgt Brazilië met 1,56 miljoen banen. In de Verenigde Staten en India gaat het om ieder bijna 1 miljoen banen.

De meeste arbeidsplaatsen zijn te vinden bij zonnepanelen. Daar gaat het om 7,2 miljoen arbeidsplaatsen. Met biobrandstoffen zijn 2,8 miljoen banen gemoeid en bij waterkracht gaat het om 2,3 miljoen banen. In de windmolenindustrie bedroeg de totale werkgelegenheid 1,5 miljoen banen.

De ILO zegt dat het belangrijk is dat wordt geïnvesteerd in onderwijs en training zodat kan worden voldaan aan de toenemende vraag naar personeel in de sector voor duurzame energie.

Meer uit Financieel

Dow-Jonesindex verder omhoog op Wall Street na slotrecord

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst begonnen. Beleggers bleven optimistisch over een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio verklaarde enige beweging te zien bij Iran in de vredesbesprekingen, maar gaf niet aan op welke vlakken Iran bereid is tot concessies. De twee landen verschillen nog altijd van mening over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz.

58 minuten geleden
Moederbedrijf klaagt Nexperia aan in China

BEIJING (ANP/RTR) - Wingtech heeft in China een rechtszaak aangespannen tegen de Nederlandse chipfabrikant Nexperia en een aantal bestuurders. Nexperia is een dochterbedrijf van Wingtech, maar de ondernemingen zijn sinds vorig jaar verwikkeld in een felle ruzie over de controle over de chipmaker. Wingtech houdt de Nijmeegse chipmaker verantwoordelijk voor 8 miljard yuan schade, ongeveer 1 miljard euro.

1 uur geleden
Onlinewoonwinkel fonQ maakt doorstart onder Etrias

BOXTEL (ANP) - De failliete onlinewoonwinkel fonQ is weer actief onder de vleugels van de onlinegroep Etrias. Het platform, met een variëteit aan onlinespeciaalzaken onder zich, heeft zowel de handelsnaam als de webshop overgenomen.

3 uur geleden
Bedrijven positief over loonkloofwet, zorgen over uitvoerbaarheid

DEN HAAG (ANP) - Bedrijven zijn positief over het doel van het wetsvoorstel dat voor meer loontransparantie moet zorgen, maar waken tegelijkertijd voor de administratieve lasten daarvan. Dat blijkt uit een rondgang van het ANP.

3 uur geleden
Impact Iran-oorlog op wereldhandel vooralsnog beperkt, zegt CPB

DEN HAAG (ANP) - De impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de wereldhandel is vooralsnog beperkt gebleven, meldt het Centraal Planbureau (CPB). Volgens het instituut is de wereldhandel in maart, de eerste maand van de oorlog, met 2,1 procent afgenomen ten opzichte van de maand daarvoor.

3 uur geleden
ECB-voorzitter: inflatieverwachtingen op lange termijn stabiel

NICOSIA (ANP) - De energiecrisis drijft de inflatie op en zet de economie onder druk, maar de inflatieverwachtingen op de lange termijn blijven "grotendeels stabiel", zei president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde vrijdag in Nicosia.

4 uur geleden
FNV: ingrepen kabinet onnodig voor betaalbare sociale zekerheid

UTRECHT (ANP) - De ingrepen van het kabinet rond sociale zekerheid zijn niet nodig om bijvoorbeeld de AOW betaalbaar te houden. Dat stelt FNV na een analyse op basis van cijfers van onder andere het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

4 uur geleden