Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldwijd demonstraties naar aanleiding van oorlog Israël

Wereldwijd demonstraties naar aanleiding van oorlog Israël

DEN HAAG (ANP/RTR/AFP) - In verschillende wereldsteden is maandagavond gedemonstreerd naar aanleiding van de oorlog tussen Israël en Hamas. Zowel pro-Palestijnse als pro-Israëlische demonstranten gingen in steden als Londen, New York, Berlijn, Athene en Sydney de straat op. In een aantal plaatsen liep het uit op ongeregeldheden, waarna ook politiek leiders reageerden.

In Frankrijk trokken volgens Le Monde duizenden mensen de straat op om Israël te steunen. In onder meer Parijs, Bordeaux, Marseille, Tours, Lille en Straatsburg werd met Israëlische vlaggen gezwaaid. In Lyon gingen 150 pro-Palestijnse demonstranten de straat op ondanks een verbod van de autoriteiten. Verslaggevers van BFMTV melden dat de demonstratie rustig verliep, maar uiteindelijk vier mensen gearresteerd werden. De Britse politie moest in Londen ook drie mensen aanhouden.

Ook in de Verenigde Staten werd voor beide kanten gedemonstreerd. In Los Angeles verzamelden zich honderden Joodse mensen om Israël te steunen. In New York gingen ook pro-Israëlische mensen de straat op, maar was daarnaast een sterk pro-Palestijns geluid te horen. Demonstranten eisten een eind aan de Amerikaanse steun voor Israël en een vrije Palestijnse staat.

In Australië voelde premier Anthony Albanese zich genoodzaakt om te reageren op pro-Palestijnse demonstranten, omdat ze antisemitische liederen zouden hebben gezongen voor het beroemde Sydney Opera House, schrijft The Guardian. Albanese noemde beelden van dat protest "verschrikkelijk" en veroordeelde de leuzen. Ook de Canadese premier Justin Trudeau sprak zich uit tegen demonstraties in zijn eigen land die de aanvallen van Hamas zouden steunen. "De verheerlijking van geweld is nooit acceptabel in Canada", schreef Trudeau op X.

Meer uit Buitenland

Stroomuitval in delen Oekraïne na grootschalige Russische aanval

KYIV (ANP/AFP) - Verschillende Oekraïense regio's kampen met stroomuitval nadat Rusland een grootschalige aanval had uitgevoerd met drones en raketten, meldden Oekraïense autoriteiten.

5 minuten geleden
Uitzending 60 Minutes na omstreden intrekking toch online te zien

WASHINGTON (ANP/AFP) - Een fragment uit het Amerikaanse nieuwsprogramma 60 Minutes dat afgelopen weekend op het laatste moment niet werd uitgezonden, is toch online te zien, schrijft CNN. Het item gaat over de gevangenis in El Salvador waar de regering van president Donald Trump Venezolaanse migranten naartoe heeft gestuurd.

1 uur geleden
Opnieuw dodelijke aanval door leger VS op vermeende drugsboot

MIAMI (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft opnieuw een dodelijke aanval uitgevoerd op een boot in de oostelijke Stille Oceaan. Dat schrijft Southcom, het centrale commando van het Amerikaanse leger in de regio, op X. Er kwam een man om het leven bij de aanval.

2 uur geleden
Rechter: groep uitgezette Venezolanen moet terugkeren naar VS

WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft geoordeeld dat de regering van president Donald Trump moet zorgen voor de terugkeer van ongeveer 137 uitgezette Venezolanen. De vermeende bendeleden werden in maart naar de beruchte CECOT-gevangenis in El Salvador gestuurd.

4 uur geleden
Regering-Trump stelt onderzoek in naar Brown na schietpartij

WASHINGTON (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft een onderzoek aangekondigd naar Brown University na de dodelijke schietpartij eerder deze maand. Het ministerie van Onderwijs gaat onderzoeken of Brown de Clery Act heeft overtreden. De wet uit 1990 verplicht hogescholen en universiteiten die federale financiering ontvangen om bepaalde veiligheids- en beveiligingsprocedures na te leven.

5 uur geleden
Trump wil ingenomen olie voor kust Venezuela verkopen of houden

PALM BEACH (ANP) - "Misschien verkopen we het, misschien houden we het," zei de Amerikaanse president Donald Trump maandag over de olie die de VS recent hebben ingenomen voor de kust van Venezuela. Mogelijk kan de olie worden gebruikt om de strategische reserves van de VS aan te vullen, aldus Trump.

7 uur geleden
Trump kondigt productie van nieuwe slagschepen aan

MAR-A-LAGO (ANP) - De Verenigde Staten gaan zeker twee nieuwe slagschepen bouwen. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump maandag aan bij een persconferentie in Mar-a-Lago met defensieminister Pete Hegseth. Uiteindelijk moeten er tussen de 20 en 25 nieuwe schepen worden gebouwd, zei Trump.

8 uur geleden