Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldwijd bijna 110.000 coronabesmettingen vastgesteld

Wereldwijd bijna 110.000 coronabesmettingen vastgesteld

PARIJS (ANP) - Het aantal nieuwe coronavirusgevallen staat zondag aan het eind van de middag wereldwijd op 109.032, inclusief 3595 sterfgevallen, in 99 landen en gebieden. Sinds zaterdagmiddag 17.00 uur zijn er 4129 nieuwe gevallen en 236 nieuwe sterfgevallen gemeld. Dat blijkt uit informatie die het Franse persbureau AFP uit officiële bronnen heeft samengesteld.

China, exclusief Hongkong en Macau, waar de epidemie zich sinds eind december voordoet, telt 80.695 gevallen, waarvan 3097 met dodelijke afloop. Dat zijn 44 nieuwe besmettingen en 27 sterfgevallen sinds zaterdagmiddag.

Buiten China zijn sinds het begin van de epidemie wereldwijd in totaal 28.337 gevallen geregistreerd, waarvan 695 doden. Dat zijn sinds zaterdagmiddag 4085 nieuwe gevallen en 209 nieuwe sterfgevallen. De meest getroffen landen na China zijn: Italië (7375 gevallen, 366 doden), Zuid-Korea (7313 gevallen, 48 doden), Iran (6566 gevallen, 194 doden) en Frankrijk (1126 gevallen, 19 doden).

Sinds zaterdag aan het eind van de middag hebben China, Italië, Iran, Zuid-Korea, Frankrijk, Spanje, Nederland, Irak, Hongkong en Australië nieuwe sterfgevallen geregistreerd. Terwijl in Argentinië en Egypte de eerste sterfgevallen zijn bevestigd. Moldavië, Bangladesh, Bulgarije en Paraguay kondigden de eerste besmettingsgevallen op hun grondgebied aan.

Meer uit Buitenland

Luide explosie in Teheran, Israël kondigt golf luchtaanvallen aan

TEHERAN (ANP) - Even na middernacht werd een luide explosie in de Iraanse hoofdstad Teheran gehoord. Zeven journalisten van persbureau AFP maakten verspreid over de stad melding van dezelfde explosie, die kilometers verderop gevoeld werd. Op hetzelfde moment was een overvliegend vliegtuig te horen.

8 minuten geleden
Trump schort oliesancties op om toevoer veilig te stellen

DORAL (ANP) - De Verenigde Staten zullen bepaalde oliesancties opschorten vanwege de onrust op de markten. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump maandag bekend bij een persconferentie op zijn golfclub in Doral in de staat Florida.

1 uur geleden
Erdogan belt met Iraanse president na onderschepte raket

ANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.

3 uur geleden
Israël telde vorige week meer aanvallen uit Libanon dan uit Iran

JERUZALEM (ANP) - Israël is de afgelopen week vaker aangevallen vanuit Libanon dan uit Iran. Dat meldde de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar op X, na een gesprek met Jeanine Hennis, de speciale VN-coördinator voor Libanon.

4 uur geleden
Poetin en Trump bellen over Iran en Oekraïne

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gebeld, meldt het Kremlin. Ze hebben het zowel over Oekraïne als de oorlog in het Midden-Oosten gehad.

4 uur geleden
Trump: Iran-oorlog zo goed als voorbij

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlog in Iran "zo goed als" voorbij is. Hij zei tegen CBS News dat de Amerikanen en de Israëliërs "heel ver voor op schema" lopen met hun luchtaanvallen.

5 uur geleden
Libanon: bijna 500 doden door aanvallen Israël

BEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon heeft het dodental door aanhoudende Israëlische aanvallen naar boven bijgesteld. Er zijn 486 mensen om het leven gekomen en 1313 personen gewond geraakt sinds de strijd weer oplaaide, melden de autoriteiten. Het dodental stond op 394.

6 uur geleden