Wereldwijd bijna 110.000 coronabesmettingen vastgesteld
PARIJS (ANP) - Het aantal nieuwe coronavirusgevallen staat zondag aan het eind van de middag wereldwijd op 109.032, inclusief 3595 sterfgevallen, in 99 landen en gebieden. Sinds zaterdagmiddag 17.00 uur zijn er 4129 nieuwe gevallen en 236 nieuwe sterfgevallen gemeld. Dat blijkt uit informatie die het Franse persbureau AFP uit officiële bronnen heeft samengesteld.
China, exclusief Hongkong en Macau, waar de epidemie zich sinds eind december voordoet, telt 80.695 gevallen, waarvan 3097 met dodelijke afloop. Dat zijn 44 nieuwe besmettingen en 27 sterfgevallen sinds zaterdagmiddag.
Buiten China zijn sinds het begin van de epidemie wereldwijd in totaal 28.337 gevallen geregistreerd, waarvan 695 doden. Dat zijn sinds zaterdagmiddag 4085 nieuwe gevallen en 209 nieuwe sterfgevallen. De meest getroffen landen na China zijn: Italië (7375 gevallen, 366 doden), Zuid-Korea (7313 gevallen, 48 doden), Iran (6566 gevallen, 194 doden) en Frankrijk (1126 gevallen, 19 doden).
Sinds zaterdag aan het eind van de middag hebben China, Italië, Iran, Zuid-Korea, Frankrijk, Spanje, Nederland, Irak, Hongkong en Australië nieuwe sterfgevallen geregistreerd. Terwijl in Argentinië en Egypte de eerste sterfgevallen zijn bevestigd. Moldavië, Bangladesh, Bulgarije en Paraguay kondigden de eerste besmettingsgevallen op hun grondgebied aan.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.
51 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft een eenzijdig staakt-het-vuren in Oekraïne aangekondigd voor 8 en 9 mei, ter ere van de Dag van de Overwinning. Het Kremlin zei vorige week nog dat de Russische president Vladimir Poetin een eendaags bestand had voorgesteld in een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Trump.
2 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie personen zijn gewond geraakt door nieuwe Iraanse aanvallen op de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden de autoriteiten in de Golfstaat, die stellen dat de slachtoffers de Indiase nationaliteit hebben.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zes kleine Iraanse boten vernietigd. Ook zijn Iraanse raketten en drones neergehaald die waren afgevuurd op scheepvaart in de Straat van Hormuz, meldde admiraal Brad Cooper.
3 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - Nadat een auto is ingereden op een menigte in Leipzig zijn zeker twee doden gevallen, zegt burgemeester Burkhard Jung tegen media. De vermoedelijke dader is aangehouden. Het gaat om een 33-jarige man met de Duitse nationaliteit, maakte de politie bekend.
4 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Een auto is in het Duitse Leipzig ingereden op een groep mensen. Daarbij raakten meerdere personen gewond, berichten Duitse media, waaronder omroep MDR. Onduidelijk is nog of sprake is van opzet.
4 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Verenigde Arabische Emiraten melden drie raketten uit Iran te hebben neergehaald. Een vierde raket belandde in zee, liet het ministerie van Defensie weten.
5 uur geleden