Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldwijd bijna 110.000 coronabesmettingen vastgesteld

Wereldwijd bijna 110.000 coronabesmettingen vastgesteld

PARIJS (ANP) - Het aantal nieuwe coronavirusgevallen staat zondag aan het eind van de middag wereldwijd op 109.032, inclusief 3595 sterfgevallen, in 99 landen en gebieden. Sinds zaterdagmiddag 17.00 uur zijn er 4129 nieuwe gevallen en 236 nieuwe sterfgevallen gemeld. Dat blijkt uit informatie die het Franse persbureau AFP uit officiële bronnen heeft samengesteld.

China, exclusief Hongkong en Macau, waar de epidemie zich sinds eind december voordoet, telt 80.695 gevallen, waarvan 3097 met dodelijke afloop. Dat zijn 44 nieuwe besmettingen en 27 sterfgevallen sinds zaterdagmiddag.

Buiten China zijn sinds het begin van de epidemie wereldwijd in totaal 28.337 gevallen geregistreerd, waarvan 695 doden. Dat zijn sinds zaterdagmiddag 4085 nieuwe gevallen en 209 nieuwe sterfgevallen. De meest getroffen landen na China zijn: Italië (7375 gevallen, 366 doden), Zuid-Korea (7313 gevallen, 48 doden), Iran (6566 gevallen, 194 doden) en Frankrijk (1126 gevallen, 19 doden).

Sinds zaterdag aan het eind van de middag hebben China, Italië, Iran, Zuid-Korea, Frankrijk, Spanje, Nederland, Irak, Hongkong en Australië nieuwe sterfgevallen geregistreerd. Terwijl in Argentinië en Egypte de eerste sterfgevallen zijn bevestigd. Moldavië, Bangladesh, Bulgarije en Paraguay kondigden de eerste besmettingsgevallen op hun grondgebied aan.

Meer uit Buitenland

Dodental door vliegtuigcrash Colombia loopt op

BOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker 34 mensen overleden, laat gouverneur Jhon Gabriel Molina Acosta van Putumayo, de regio waar het toestel neerstortte, weten.

1 uur geleden
NYT: luchtverkeersleider LaGuardia voor crash mogelijk afgeleid

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA onderzoekt of een luchtverkeersleider op het New Yorkse vliegveld LaGuardia mogelijk was afgeleid voor de crash met een toestel van Air Canada, schrijft The New York Times op basis van ingewijden. Door de botsing tussen de passagiersvlucht en een brandweerwagen kwamen de twee piloten om het leven. Zo'n veertig inzittenden raakten gewond.

1 uur geleden
Dodental door vliegtuigcrash Colombia loopt op

BOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker acht mensen overleden, zeggen regionale autoriteiten.

5 uur geleden
Amerikaanse regering begint nieuwe onderzoeken naar Harvard

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering van Donald Trump is twee nieuwe onderzoeken begonnen naar de universiteit Harvard. Het ministerie van Onderwijs gaat kijken of de gerenommeerde universiteit doet aan positieve discriminatie. Het bewust bevoordelen van achtergestelde of ondervertegenwoordigde groepen werd in 2023 door het Hooggerechtshof verboden.

5 uur geleden
Bahrein stelt VN-resolutie op tegen Iraanse scheepvaartaanvallen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Bahrein heeft een ontwerpresolutie opgesteld voor de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties waarmee landen gemachtigd zouden worden om "alle noodzakelijke middelen" in te zetten om het commerciële scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat blijkt uit een tekst die persbureau Reuters heeft ingezien.

5 uur geleden
Netanyahu: Trump ziet mogelijkheden voor deal met Iran

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlogsdoelen in de strijd met Iran ook bereikt kunnen worden via een overeenkomst. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu na overleg met Trump in een videoboodschap.

6 uur geleden
Een dode bij vliegtuigcrash Colombia, tientallen gewonden

BOGOTÁ (ANP) - Bij de crash van een militair vliegtuig in Colombia is één persoon overleden, maakte president Gustavo Petro bekend op X. In totaal zijn 77 mensen in het ziekenhuis opgenomen.

6 uur geleden