Wereldwijd 1500 banen weg bij Rode Kruis
GENÈVE (ANP) - Bij het Internationaal Comité van het Rode Kruis (ICRC) verdwijnen wereldwijd 1500 banen als gevolg van bezuinigingen. Ook sluiten ten minste twintig van 350 kantoren wereldwijd.
Het Rode Kruis zegt in een persbericht de maatregelen te nemen om kosten te besparen. Zo zijn financiële toezeggingen niet nagekomen en de organisatie kampt met hoge kosten, deels als gevolg van de inflatie. Hierdoor begon het ICRC 2023 met een tekort van ongeveer 140 miljoen Zwitserse frank (140 miljoen euro).
Verder stelt het Rode Kruis dat het steeds moeilijker is geworden fondsen te werven, waardoor er in veel crisissituaties een geldtekort is bij de hulpverlening.
Wervingsstop
De organisatie zegt dat zij het aantal werknemers dat moet vertrekken zoveel mogelijk wil beperken door een wervingsstop en een "natuurlijk verloop" van werknemers. Kantoren worden vooral gesloten in gebieden waar het werk kan worden overgenomen door een ander kantoor van het Rode Kruis of een andere humanitaire organisatie.
De organisatie wil nog niet zeggen in welke landen locaties worden gesloten en banen worden geschrapt. Ook is nog onduidelijk hoeveel mensen geen hulp of ondersteuning meer zullen krijgen.
Meer uit Buitenland
GELSENKIRCHEN (ANP/DPA) - Door opzettelijke schade aan spoorwegkabels in de Duitse deelstaat Noordrijn-Westfalen zijn er meerdere treinen uitgevallen. Het spoorwegverkeer in de hele regio Gelsenkirchen is volgens informatieportaal Zuginfo.nrw gestremd. De politie laat weten dat er onderzoek wordt gedaan naar mogelijke kabeldiefstal in de regio.
33 minuten geledenATHENE (ANP/RTR/AFP) - Er is zeker één dode gevallen na een explosie vrijdag in de binnenstad van de Griekse hoofdstad Athene, meldt de Griekse brandweer. Een gebouw van twee verdiepingen stortte vrijdagochtend in. Reddingswerkers hebben het lichaam van een jonge vrouw aangetroffen tussen het puin. Er worden nog vijf mensen vermist.
2 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - De overstromingen in de Thaise hoofdstad Bangkok zijn gestabiliseerd. Dat meldt de lokale gouverneur. Autoriteiten riepen zaterdag een officiële overstromingsramp uit, vanwege aanhoudende regen.
2 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Bosbranden in de tropische wouden van het Indonesische deel van het eiland Borneo hebben de druk op de ernstig bedreigde orang-oetans verder opgevoerd. Dat meldt de internationale natuurbeschermingsorganisatie IUCN.
3 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Sinds donderdagmiddag regent het zo hard in de Thaise hoofdstad Bangkok dat de autoriteiten een officiële overstromingsramp hebben uitgeroepen. De rampenstatus geldt voor alle vijftig districten van Bangkok, waar onophoudelijke regen hevige overstromingen veroorzaakt.
5 uur geledenMONTGOMERY (ANP/AFP/RTR) - TikTok heeft een schikking getroffen in een rechtszaak in de Amerikaanse staat Alabama over beschuldigingen rond de veiligheid van kinderen op het sociale mediaplatform. TikTok stemt in met beperkingen voor kinderen die het platform gebruiken en zal minstens 100 miljoen dollar betalen aan de staat Alabama. De rechtszaak die maandag zou beginnen is daarmee van de baan.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zou een Iraans voorstel voor een staakt-het-vuren hebben geweigerd. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
8 uur geleden