Wereldwijd 1500 banen weg bij Rode Kruis
GENÈVE (ANP) - Bij het Internationaal Comité van het Rode Kruis (ICRC) verdwijnen wereldwijd 1500 banen als gevolg van bezuinigingen. Ook sluiten ten minste twintig van 350 kantoren wereldwijd.
Het Rode Kruis zegt in een persbericht de maatregelen te nemen om kosten te besparen. Zo zijn financiële toezeggingen niet nagekomen en de organisatie kampt met hoge kosten, deels als gevolg van de inflatie. Hierdoor begon het ICRC 2023 met een tekort van ongeveer 140 miljoen Zwitserse frank (140 miljoen euro).
Verder stelt het Rode Kruis dat het steeds moeilijker is geworden fondsen te werven, waardoor er in veel crisissituaties een geldtekort is bij de hulpverlening.
Wervingsstop
De organisatie zegt dat zij het aantal werknemers dat moet vertrekken zoveel mogelijk wil beperken door een wervingsstop en een "natuurlijk verloop" van werknemers. Kantoren worden vooral gesloten in gebieden waar het werk kan worden overgenomen door een ander kantoor van het Rode Kruis of een andere humanitaire organisatie.
De organisatie wil nog niet zeggen in welke landen locaties worden gesloten en banen worden geschrapt. Ook is nog onduidelijk hoeveel mensen geen hulp of ondersteuning meer zullen krijgen.
Meer uit Buitenland
AUSTIN (ANP) - Acteur RJ Mitte, bekend van de serie Breaking Bad, is op 34-jarige leeftijd overleden. Dat melden Amerikaanse media maandag. Vertegenwoordigers van de acteur hebben nog geen doodsoorzaak bekendgemaakt. Volgens TMZ gaat het om zelfdoding, maar dat is niet officieel bevestigd.
2 uur geledenGOMA (ANP/RTR/AFP) - Oud-president Joseph Kabila van de Democratische Republiek Congo slaat publiekelijk de handen ineen met rebellengroep M23. Hij gaat een nieuwe "politiek-militaire" coalitie leiden, die FRN wordt genoemd.
3 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's claimen een nieuwe aanval met een ballistische raket op de luchthaven in de Saudische hoofdstad Riyad. "De inslag was nauwkeurig", aldus een woordvoerder. De door Saudi-Arabië geleide coalitie tegen de Houthi's zei eerder een ballistische raket op weg naar Riyad te hebben neergehaald.
4 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - Twee Turkse burgers zijn in Duitsland aangehouden in verband met een brand bij een Starlink-station in Polen. Dat melden de Poolse autoriteiten, die ervan uitgaan dat Rusland achter het incident zit.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse autoriteiten gaan de beveiliging van prominenten opnieuw bekijken. De huidige regelingen schieten duidelijk tekort, zei minister van Binnenlandse Zaken Shabana Mahmood in de nasleep van de moord op politica Ann Widdecombe.
6 uur geledenURZULEI (ANP/DPA) - Een Italiaanse speleoloog is na ruim 27 uur in een grot op Sardinië gered door reddingswerkers. Hij kwam zondagmiddag vast te zitten op een diepte van 10 meter, nadat de ingang van de grot was geblokkeerd als gevolg van een aardverschuiving.
6 uur geledenOTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese premier Mark Carney heeft opgeroepen tot nationale eenheid in aanloop naar een referendum in Alberta. In die olierijke provincie stemmen kiezers deze maand over de vraag of ze werk willen maken van onafhankelijkheid.
7 uur geleden