Wereldwijd 1500 banen weg bij Rode Kruis
GENÈVE (ANP) - Bij het Internationaal Comité van het Rode Kruis (ICRC) verdwijnen wereldwijd 1500 banen als gevolg van bezuinigingen. Ook sluiten ten minste twintig van 350 kantoren wereldwijd.
Het Rode Kruis zegt in een persbericht de maatregelen te nemen om kosten te besparen. Zo zijn financiële toezeggingen niet nagekomen en de organisatie kampt met hoge kosten, deels als gevolg van de inflatie. Hierdoor begon het ICRC 2023 met een tekort van ongeveer 140 miljoen Zwitserse frank (140 miljoen euro).
Verder stelt het Rode Kruis dat het steeds moeilijker is geworden fondsen te werven, waardoor er in veel crisissituaties een geldtekort is bij de hulpverlening.
Wervingsstop
De organisatie zegt dat zij het aantal werknemers dat moet vertrekken zoveel mogelijk wil beperken door een wervingsstop en een "natuurlijk verloop" van werknemers. Kantoren worden vooral gesloten in gebieden waar het werk kan worden overgenomen door een ander kantoor van het Rode Kruis of een andere humanitaire organisatie.
De organisatie wil nog niet zeggen in welke landen locaties worden gesloten en banen worden geschrapt. Ook is nog onduidelijk hoeveel mensen geen hulp of ondersteuning meer zullen krijgen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gezegd dat de stop op asielbesluiten in de Verenigde Staten "nog lange tijd" zal duren. De maatregel werd ingevoerd nadat vorige week bij het Witte Huis twee reservisten van de National Guard waren neergeschoten en een van hen om het leven kwam. De verdachte is een Afghaanse statushouder.
1 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De gezant van de Amerikaanse president Donald Trump, Steve Witkoff, reist maandag naar Moskou, aldus een Amerikaanse functionaris. Witkoff ontmoet de Russische president Vladimir Poetin naar verwachting op dinsdag.
6 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Volgens de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio waren de gesprekken met een Oekraïense delegatie zondag in Florida "zeer productief". Hij voegde eraan toe dat er "nog meer werk" nodig is om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen.
8 uur geledenDHAKA (ANP/AFP) - Een commissie die is ingesteld om een gewelddadige muiterij te onderzoeken waarbij zestien jaar geleden tientallen hoge legerofficieren werden gedood, heeft geconcludeerd dat voormalig premier Sheikh Hasina opdracht had gegeven tot de moorden.
11 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft in een toespraak de Libanese bevolking opgeroepen in het verdeelde en door crisis geteisterde land te blijven. Hij deed dat in het presidentiële paleis in Libanon, waar hij zondagmiddag aankwam.
11 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - In de Amerikaanse staat Florida zijn gesprekken begonnen tussen een Oekraïense delegatie en de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, speciaal gezant Steve Witkoff en Trumps schoonzoon Jared Kushner. Namens Oekraïne zijn onder anderen topfunctionaris Roestem Oemjerov en onderminister Sergiy Kyslytsya aanwezig.
12 uur geledenCOLOMBO (ANP/AFP) - Het dodental in Sri Lanka als gevolg van het noodweer is opnieuw fors gestegen. Zeker 334 mensen zijn omgekomen door overstromingen en aardverschuivingen die werden veroorzaakt door cycloon Ditwah. Bijna vierhonderd mensen worden nog steeds vermist, meldt het rampenbestrijdingscentrum van de eilandstaat.
13 uur geleden