Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldwijd 1500 banen weg bij Rode Kruis

Wereldwijd 1500 banen weg bij Rode Kruis

GENÈVE (ANP) - Bij het Internationaal Comité van het Rode Kruis (ICRC) verdwijnen wereldwijd 1500 banen als gevolg van bezuinigingen. Ook sluiten ten minste twintig van 350 kantoren wereldwijd.

Het Rode Kruis zegt in een persbericht de maatregelen te nemen om kosten te besparen. Zo zijn financiële toezeggingen niet nagekomen en de organisatie kampt met hoge kosten, deels als gevolg van de inflatie. Hierdoor begon het ICRC 2023 met een tekort van ongeveer 140 miljoen Zwitserse frank (140 miljoen euro).

Verder stelt het Rode Kruis dat het steeds moeilijker is geworden fondsen te werven, waardoor er in veel crisissituaties een geldtekort is bij de hulpverlening.

Wervingsstop

De organisatie zegt dat zij het aantal werknemers dat moet vertrekken zoveel mogelijk wil beperken door een wervingsstop en een "natuurlijk verloop" van werknemers. Kantoren worden vooral gesloten in gebieden waar het werk kan worden overgenomen door een ander kantoor van het Rode Kruis of een andere humanitaire organisatie.

De organisatie wil nog niet zeggen in welke landen locaties worden gesloten en banen worden geschrapt. Ook is nog onduidelijk hoeveel mensen geen hulp of ondersteuning meer zullen krijgen.

Meer uit Buitenland

Miley Cyrus: Dolly Parton blijft 'engel aan mijn zijde'

MALIBU (ANP) - De Amerikaanse zangeres en actrice Miley Cyrus heeft bedroefd gereageerd op het overlijden van countryzangeres Dolly Parton. De Amerikaanse overleed dinsdag op 80-jarige leeftijd aan de gevolgen van kanker. De 33-jarige Cyrus was de peetdochter van Parton.

33 minuten geleden
Dodental Nepal opgelopen tot boven 150

KATHMANDU (ANP) - Het dodental als gevolg van de overstromingen in Nepal is opgelopen tot zeker 157. Dat meldt de BBC op gezag van de Nepalese politie, na een update van de dienst op X. Eerder werd nog gesproken van circa honderd doden. Nog honderden mensen, onder wie veel toeristen, worden vermist. Mogelijk is ook een Nederlander vermist, al is dat nog niet bevestigd.

1 uur geleden
Canadese premier Carney komt als eregast naar Europees Parlement

BRUSSEL (ANP) - De Canadese premier Mark Carney komt als eregast naar het Europees Parlement als de voorzitter van de Europese Commissie daar een belangrijke toespraak houdt. Hij spreekt zelf ook de europarlementariërs toe, meldt parlementsvoorzitter Roberta Metsola op X. Carney is momenteel verwikkeld in een handelsstrijd met de Amerikaanse president Donald Trump.

1 uur geleden
ABC News: bij Leipzig gevonden bomdrone lijkt Russisch

WASHINGTON (ANP) - De drone met springlading die eerder deze maand werd aangetroffen op de luchthaven van Leipzig vertoont kenmerken van drones die Rusland gebruikt. Dat meldt het Amerikaanse ABC News op gezag van een anonieme bron binnen de Amerikaanse inlichtingendiensten.

2 uur geleden
Nepalese politie: meer toeristen vermist na overstroming

KATHMANDU (ANP) - Na de overstroming in Nepal worden 579 toeristen vermist, meldt de politie van het land aan de BBC. Onder hen zijn 466 buitenlanders uit 28 landen. Die aantallen zijn hoger dan eerdere cijfers waar het toerismebureau van het land mee kwam.

2 uur geleden
Twee medewerkers luchthaven Frankfurt overleden aan malaria

FRANKFURT (ANP/DPA/AFP) - Twee medewerkers van de luchthaven in het Duitse Frankfurt zijn overleden nadat ze malaria hadden opgelopen. Dat melden luchthavengroep Fraport en lokale autoriteiten. Vier anderen raakten eveneens besmet. Zij zijn inmiddels behandeld en hersteld.

2 uur geleden
Iran: afspraken met Oman over delen inkomsten Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Iran zegt een akkoord te hebben bereikt met Oman over het delen van inkomsten uit de Straat van Hormuz. In een verklaring stelt de Iraanse Revolutionaire Garde voor beide kanten werkbare resultaten te hebben behaald. Details worden nog uitgewerkt, meldt persbureau Reuters op gezag van een anonieme Iraanse bron.

3 uur geleden