Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldvoetbalbond FIFA na vijf jaar terug in IOC

Wereldvoetbalbond FIFA na vijf jaar terug in IOC

LAUSANNE (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino is vrijdag toegetreden tot het Internaionaal Olympisch Comité (IOC). Daarmee komt een einde aan een periode van vijf jaar waarin de wereldvoetbalbond niet was vertegenwoordigd in het hoogste sportorgaan. De FIFA en de wereldatletiekbond IAAF - tegenwoordig World Athletics - hadden sinds het vertrek van hun voorzitters, respectievelijk Sepp Blatter en Lamine Diack, geen afgevaardigden meer. Beide bestuurders waren betrokken bij fraudezaken waardoor het IOC besloot hun opvolgers nog even niet binnen te halen.

World Athletics is nog steeds zonder vertegenwoordiger nadat het IOC had besloten de toetreding van Sebastian Coe uit te stellen. Als reden werd belangenverstrengeling opgegeven. De Brit werkt ook voor een bedrijf dat zaken doet met het IOC.

Infantino kreeg 63 stemmen voor en 13 tegen. Ook nieuw zijn David Haggerty, voorzitter van de internationale tennisfederatie ITF, en voorzitter Yasuhiro Yamashita van het Japans olympisch comité.

Meer uit Voetbal

Simons krijgt rode kaart voor zware tackle op Van Dijk

LONDEN (ANP) - Xavi Simons heeft zichzelf en Tottenham Hotspur een slechte dienst bewezen. De middenvelder werd in de 32e minuut van de thuiswedstrijd tegen Liverpool van het veld gestuurd na een zware tackle op Virgil van Dijk, zijn aanvoerder bij Oranje.

1 uur geleden
Ajax begint met middenvelder Steur tegen NEC

NIJMEGEN (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen NEC. De 17-jarige middenvelder krijgt het vertrouwen van interim-trainer Fred Grim na zijn goede spel van vorige week tegen Feyenoord.

1 uur geleden
De Graafschap knokt zich naar uitzege bij TOP Oss

OSS (ANP) - De Graafschap heeft de eerste helft van het seizoen als nummer 3 van de Keuken Kampioen Divisie afgesloten. De ploeg uit Doetinchem won de uitwedstrijd tegen TOP Oss (2-3), na een achterstand van 2-0.

1 uur geleden
Heerenveen na bekerzege in Kuip ook te sterk voor Heracles Almelo

ALMELO (ANP) - SC Heerenveen is er na de bekerzege tegen Feyenoord in geslaagd ook de laatste Eredivisiewedstrijd voor de winterstop met een overwinning af te sluiten. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Almelo met 0-3 te sterk voor Heracles.

1 uur geleden
Reijnders draagt met doelpunt bij aan zege van City

MANCHESTER (ANP) - Tijjani Reijnders heeft met een doelpunt bijgedragen aan de thuiszege van Manchester City op West Ham United (3-0). De middenvelder maakte de tweede treffer op aangeven van Erling Haaland, de Noorse spits die tweemaal doel trof.

1 uur geleden
Trainer Farioli haalt verdediger Silva naar FC Porto

PORTO (ANP) - Thiago Silva wordt ploeggenoot van Pablo Rosario en Luuk de Jong bij FC Porto. De 41-jarige verdediger is een contract tot aan het einde van het seizoen overeengekomen, zo meldt de koploper van Portugal.

3 uur geleden
Afrikaanse voetbalbond: Afrika Cup in de toekomst elke vier jaar

RABAT (ANP/RTR) - De Afrika Cup wordt in de toekomst elke vier jaar gespeeld, in plaats van elke twee jaar. Dat maakte de Afrikaanse voetbalbond een dag voor de start van het toernooi bekend.

5 uur geleden