Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldvoetbalbond FIFA na vijf jaar terug in IOC

Wereldvoetbalbond FIFA na vijf jaar terug in IOC

LAUSANNE (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino is vrijdag toegetreden tot het Internaionaal Olympisch Comité (IOC). Daarmee komt een einde aan een periode van vijf jaar waarin de wereldvoetbalbond niet was vertegenwoordigd in het hoogste sportorgaan. De FIFA en de wereldatletiekbond IAAF - tegenwoordig World Athletics - hadden sinds het vertrek van hun voorzitters, respectievelijk Sepp Blatter en Lamine Diack, geen afgevaardigden meer. Beide bestuurders waren betrokken bij fraudezaken waardoor het IOC besloot hun opvolgers nog even niet binnen te halen.

World Athletics is nog steeds zonder vertegenwoordiger nadat het IOC had besloten de toetreding van Sebastian Coe uit te stellen. Als reden werd belangenverstrengeling opgegeven. De Brit werkt ook voor een bedrijf dat zaken doet met het IOC.

Infantino kreeg 63 stemmen voor en 13 tegen. Ook nieuw zijn David Haggerty, voorzitter van de internationale tennisfederatie ITF, en voorzitter Yasuhiro Yamashita van het Japans olympisch comité.

Meer uit Voetbal

Verdediger Timber met Arsenal naar finale League Cup

LONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).

5 uur geleden
FC Barcelona naar halve finale Spaanse beker

ALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.

5 uur geleden
AC Milan wint vrij eenvoudig bij Bologna

BOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.

5 uur geleden
Spits Parrott schiet AZ tegen FC Twente naar halve finale

ALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ naar de halve finale van de KNVB-beker geholpen. De Ierse spits maakte tegen FC Twente het winnende doelpunt in de zevende minuut van de verlenging (2-1).

5 uur geleden
Spits Zonneveld verlaat Telstar voor Sparta

ROTTERDAM (ANP) - Milan Zonneveld verlaat Telstar voor Sparta Rotterdam. De spits heeft bij Sparta een contract tot medio 2029 ondertekend, meldt de nummer 5 van de Eredivisie.

6 uur geleden
AZ snapt kritiek op samenwerking met zaakwaarnemer Mendes niet

ALKMAAR (ANP) - Max Huiberts snapt niet waarom AZ zoveel kritiek krijgt op het besluit om de bekende Portugese voetbalmakelaar Jorge Mendes in te schakelen voor een mogelijke transfer van de talentvolle Kees Smit. "Er wordt veel over gezegd en geschreven", zei de directeur voetbalzaken vlak voor het bekerduel met FC Twente bij ESPN. "Ik lees niet heel veel, maar hier ontkwam je niet aan. Ik ben verbaasd over de selectieve verontwaardiging van mensen en partijen die zich erin mengen."

8 uur geleden
Ajax heeft opnieuw geen verdedigende middenvelder gevonden

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is er voor de tweede transferperiode op rij niet in geslaagd een opvolger voor de vertrokken Jordan Henderson te vinden. De club heeft de afgelopen maand geen betaalbare speler gevonden die het huidige middenveld sterker maakt.

9 uur geleden