Wereldvoetbalbond FIFA na vijf jaar terug in IOC
LAUSANNE (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino is vrijdag toegetreden tot het Internaionaal Olympisch Comité (IOC). Daarmee komt een einde aan een periode van vijf jaar waarin de wereldvoetbalbond niet was vertegenwoordigd in het hoogste sportorgaan. De FIFA en de wereldatletiekbond IAAF - tegenwoordig World Athletics - hadden sinds het vertrek van hun voorzitters, respectievelijk Sepp Blatter en Lamine Diack, geen afgevaardigden meer. Beide bestuurders waren betrokken bij fraudezaken waardoor het IOC besloot hun opvolgers nog even niet binnen te halen.
World Athletics is nog steeds zonder vertegenwoordiger nadat het IOC had besloten de toetreding van Sebastian Coe uit te stellen. Als reden werd belangenverstrengeling opgegeven. De Brit werkt ook voor een bedrijf dat zaken doet met het IOC.
Infantino kreeg 63 stemmen voor en 13 tegen. Ook nieuw zijn David Haggerty, voorzitter van de internationale tennisfederatie ITF, en voorzitter Yasuhiro Yamashita van het Japans olympisch comité.
Meer uit Voetbal
DEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
6 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - Lamine Yamal mist de rest van het seizoen bij FC Barcelona. De koploper van de Spaanse competitie bevestigde donderdag dat de 18-jarige aanvaller een hamstringblessure heeft opgelopen, maar verwacht ook dat hij op tijd hersteld is om met Spanje deel te nemen aan het WK voetbal, dat begint op 11 juni.
7 uur geleden