Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldvoedselprogramma verliest contact met medewerkers in Gaza

Wereldvoedselprogramma verliest contact met medewerkers in Gaza

ROME (ANP) - Ook het Wereldvoedselprogramma van de Verenigde Naties heeft alle contact verloren met de teams in Gaza sinds vrijdagavond de meeste telefoon- en internetdiensten uitvielen in het gebied, meldt directeur Cindy McCain. "De stilte is oorverdovend", zegt ze. "Ik ben extreem bezorgd over de veiligheid van de humanitaire hulpverleners en burgers."

Eerder op zaterdag liet de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) weten geen contact meer te kunnen leggen met haar personeel in Gaza. Ook het Ontwikkelingsprogramma van de Verenigde Naties (UNDP) liet al weten zich grote zorgen te maken over het welzijn van haar personeel in Gaza.

De Nederlandse tak van Artsen zonder Grenzen laat dan weer weten dat "niet alle communicatie" met het team in Gaza is verbroken. Met sommige collega's zou de organisatie nog wel sporadisch contact hebben.

Ook anderen instanties lijken nog af en toe contact te hebben met Gaza, vaak via satelliettelefoons. Zo liet BBC een lokale correspondent aan het woord. Ook Hamas, de groepering die Gaza bestuurt, slaagt er nog in berichten met de buitenwereld te delen.

Meer uit Buitenland

Doden door Russische aanval op oostelijke regio Charkiv

BALAKLIYA (ANP/AFP) - In de Oekraïense stad Balakliya in de regio Charkiv zijn drie mensen gedood door Russische luchtaanvallen. In de nacht van zondag op maandag voerde het Russische leger twee luchtaanvallen uit op de stad, aldus het hoofd van de militaire administratie in Balakliya.

1 uur geleden
Ecuador stemt tegen terugkeer buitenlandse militaire bases

QUITO (ANP) - Het ziet ernaar uit dat kiezers in Ecuador tegen de terugkeer van buitenlandse militaire bases hebben gestemd. Dat blijkt uit de eerste resultaten van het referendum dat zondag werd gehouden.

2 uur geleden
Trump: Republikeinen moeten stemmen voor vrijgeven Epstein-files

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump lijkt een ommekeer te hebben gemaakt wat betreft de openbaarmaking van de zogenoemde Epstein-documenten. "Republikeinen in het Huis van Afgevaardigden moeten stemmen voor het vrijgeven van de Epstein-documenten, omdat we niets te verbergen hebben", schreef Trump op zijn sociale mediaplatform Truth Social.

2 uur geleden
Communistische Jara leidt exitpoll presidentsverkiezingen Chili

SANTIAGO (ANP) - In de voorlopige exitpoll van de presidentsverkiezingen in Chili gaat de communistische Jeanette Jara voorop, gevolgd door de extreemrechtse José Antonio Kast. In de tweede ronde, die op 14 december plaatsvindt, zullen Jara en Kast het tegen elkaar opnemen, bevestigt de huidige Chileense president Gabriel Boric.

5 uur geleden
Duitse veiling van holocaustobjecten afgeblazen

NEUSS (ANP/DPA) - Volgens Duitse autoriteiten is een omstreden veiling van holocaustobjecten geannuleerd. De kavels zijn inmiddels verwijderd van de website van het veilinghuis in het West-Duitse Neuss.

11 uur geleden
Republikein: grote wens om Epstein-dossiers vrij te geven

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De kans groeit dat het Amerikaanse parlement een vrijgave van de zogenoemde Epstein-documenten gaat afdwingen. De dossiers gaan over een spraakmakend misbruikschandaal waarin de Republikeinse president Donald Trump mogelijk een rol speelt. Volgens een Republikeinse parlementariër zullen mogelijk honderd of meer partijgenoten meestemmen met de oppositionele Democraten.

13 uur geleden
Amerikaanse oorlogsvloot vaart Caribische Zee binnen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse vliegdekschip USS Gerald R. Ford is met een begeleidende vloot aangekomen in de Caribische Zee, meldt het Amerikaanse ministerie van Defensie. De vloot is de Caribische wateren binnengevaren via de Anegada-passage, een waterweg ten oosten van de Britse Maagdeneilanden.

14 uur geleden