Wereldvoedselprogramma van VN gaat coronahulp vervoeren
GENÈVE (ANP) - Het Wereldvoedselprogramma van de Verenigde Naties gaat tijdens de coronacrisis voorraden en hulpverleners over de wereld vliegen. Daarvoor worden acht Boeing 747's en andere toestellen ingezet, maakte het hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie bekend. De kosten van die logistieke operatie zijn volgens de WHO-chef "aanzienlijk".
WHO-topman Tedros Adhanom Ghebreyesus zegt dat de voorraden zijn bedoeld voor de landen die ze het hardst nodig hebben. Hij verwacht dat tijdens de acute fase van de pandemie maandelijks zeker 100 miljoen medische mondkapjes en handschoenen moet worden vervoerd, evenals miljoenen coronatests en medische apparatuur.
Tedros stelt dat alleen het opslaan en vervoeren van die goederen naar schatting 280 miljoen dollar (ruim 255 miljoen euro) gaat kosten. "De kosten die gemaakt moeten worden voor de aanschaf van voorraden zijn nog veel hoger", stelt hij. Hij roept alle geldschieters op het Wereldvoedselprogramma financieel te steunen.
Meer uit Buitenland
HONGKONG (ANP/RTR) - De ingrijpende zuiveringen in de top van het Chinese leger hebben het waarschijnlijk minder gevechtsklaar gemaakt, stelt een gerenommeerd onderzoeksinstituut. En de campagne, die onder meer China's hoogste twee militairen de kop kostte, is nog niet voorbij, denkt het Internationaal Instituut voor Strategische Studies (IISS).
4 minuten geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon beschuldigt Israël ervan gericht te hebben geschoten op een observatiepost van het leger in het zuiden van het land. Volgens de strijdmacht is het bevel gegeven de positie te verdedigen en terug te schieten.
21 minuten geledenKOBLENZ (ANP) - De Duitse politie heeft in de buurt van Koblenz een 81-jarige man gearresteerd die wordt verdacht van verkrachting en moord in 1994. Het onderzoek naar de verkrachting van en moord op de 24-jarige Amerikaanse toeriste Amy Lopez in de toeristische vesting Ehrenbreitstein was eerder vastgelopen.
55 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement wil dat de EU meer sancties tegen Rusland instelt. Ook wil het parlement dat de EU-import wordt afgebouwd van Russische olie, alle aardolieproducten, uranium, verrijkt uranium en nucleaire brandstof. De oproep wordt gesteund door 437 Europarlementariërs. 82 Europarlementariërs stemden dinsdag tegen en 70 onthielden zich van stemming. Dat gebeurde in een extra plenaire vergadering, vier jaar na het begin van de Russische invasie in Oekraïne.
56 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - Het Russische leger boekte in het vierde jaar van de oorlog tegen Oekraïne meer terreinwinst dan in de twee jaar ervoor. Rusland nam nog eens 0,8 procent van het buurland in, maakt persbureau AFP op uit cijfers van een gezaghebbende denktank.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland heeft niet al zijn doelen met de invasie van Oekraïne volledig bereikt en vecht door tot die zijn verwezenlijkt. Dit zei de Kremlinwoordvoerder op de herdenking van de dag dat Rusland Oekraïne in 2022 op grote schaal binnenviel.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft dinsdag gezegd dat zijn land een duidelijke datum nodig heeft wanneer het kan toetreden tot de EU. Dat is niet "zomaar een wens", zei Zelensky via een videoverbinding tegen het Europees Parlement. Zonder toetredingsdatum zal Poetin een manier vinden om toetreding decennia te blokkeren door Europa te verdelen, waarschuwde Zelensky.
3 uur geleden