Wereldvoedselprogramma van VN gaat coronahulp vervoeren
GENÈVE (ANP) - Het Wereldvoedselprogramma van de Verenigde Naties gaat tijdens de coronacrisis voorraden en hulpverleners over de wereld vliegen. Daarvoor worden acht Boeing 747's en andere toestellen ingezet, maakte het hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie bekend. De kosten van die logistieke operatie zijn volgens de WHO-chef "aanzienlijk".
WHO-topman Tedros Adhanom Ghebreyesus zegt dat de voorraden zijn bedoeld voor de landen die ze het hardst nodig hebben. Hij verwacht dat tijdens de acute fase van de pandemie maandelijks zeker 100 miljoen medische mondkapjes en handschoenen moet worden vervoerd, evenals miljoenen coronatests en medische apparatuur.
Tedros stelt dat alleen het opslaan en vervoeren van die goederen naar schatting 280 miljoen dollar (ruim 255 miljoen euro) gaat kosten. "De kosten die gemaakt moeten worden voor de aanschaf van voorraden zijn nog veel hoger", stelt hij. Hij roept alle geldschieters op het Wereldvoedselprogramma financieel te steunen.
Meer uit Buitenland
MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.
32 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.
4 uur geledenTORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.
10 uur geledenBEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
17 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.
21 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.
21 uur geleden