Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldvoedselprogramma van VN gaat coronahulp vervoeren

Wereldvoedselprogramma van VN gaat coronahulp vervoeren

GENÈVE (ANP) - Het Wereldvoedselprogramma van de Verenigde Naties gaat tijdens de coronacrisis voorraden en hulpverleners over de wereld vliegen. Daarvoor worden acht Boeing 747's en andere toestellen ingezet, maakte het hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie bekend. De kosten van die logistieke operatie zijn volgens de WHO-chef "aanzienlijk".

WHO-topman Tedros Adhanom Ghebreyesus zegt dat de voorraden zijn bedoeld voor de landen die ze het hardst nodig hebben. Hij verwacht dat tijdens de acute fase van de pandemie maandelijks zeker 100 miljoen medische mondkapjes en handschoenen moet worden vervoerd, evenals miljoenen coronatests en medische apparatuur.

Tedros stelt dat alleen het opslaan en vervoeren van die goederen naar schatting 280 miljoen dollar (ruim 255 miljoen euro) gaat kosten. "De kosten die gemaakt moeten worden voor de aanschaf van voorraden zijn nog veel hoger", stelt hij. Hij roept alle geldschieters op het Wereldvoedselprogramma financieel te steunen.

Meer uit Buitenland

Thuiswerken en dichte scholen in Mexico-Stad voor opening WK

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - Komende donderdag, de dag van de opening van het WK voetbal, moeten alle ambtenaren in Mexico-Stad thuiswerken en blijven alle scholen dicht. Dat heeft president Claudia Sheinbaum besloten uit angst voor verkeerschaos in de Mexicaanse hoofdstad.

2 uur geleden
Letland en Oekraïne komen dronedeal overeen op top in Tallinn

TALLINN (ANP/RTR) - Oekraïne en Letland hebben een dronedeal getekend tijdens een top in Tallinn. Op X deelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky beelden van het tekenmoment in de Estse hoofdstad.

2 uur geleden
Groep landen neemt maatregelen tegen kolonisten Westoever

PARIJS (ANP) - Een groep westerse landen zegt maatregelen te nemen tegen extremistische kolonisten op de bezette Westelijke Jordaanoever. Frankrijk, Canada, Australië, Noorwegen, Nieuw-Zeeland en het Verenigd Koninkrijk hebben sancties ingesteld tegen mensen en organisaties die bijdragen aan het geweld tegen Palestijnen.

4 uur geleden
EU wil inreisverbod voor elke Rus die in leger zat sinds oorlog

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil een inreisverbod voor elke Rus die in het leger heeft gediend sinds het begin van de oorlog in Oekraïne. Dat staat in het voorstel voor het 21e sanctiepakket. Europa moet verboden terrein zijn voor "iedereen die heeft deelgenomen aan de invasie van Oekraïne, zo simpel is het", zei voorzitter van de Commissie Ursula von der Leyen.

4 uur geleden
EU heeft opnieuw minder asielverzoeken dan jaar ervoor

BRUSSEL (ANP) - In 2025 deden opnieuw minder mensen een verzoek tot asielopvang in de Europese Unie, meldt het Asielagentschap van de Europese Unie (EUAA). Dat is voor het tweede jaar op rij. Het aantal asielverzoeken ligt daarmee op het laagste niveau sinds 2021.

4 uur geleden
EU maakt 16,5 miljoen euro vrij voor bestrijding ebola-uitbraak

BRUSSEL (ANP/RTR) - De EU maakt 16,5 miljoen euro vrij om de meest recente ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo en Oeganda tegen te gaan. Dat meldt Eurocommissaris Hadja Lahbib (Crisisbeheer) na een bezoek aan Congo en overleg met de Afrikaanse Unie en de Afrikaanse Centra voor Ziektebestrijding en Preventie.

5 uur geleden
Zeker twee Iraanse militairen gedood door Israëlische aanvallen

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De recente Israëlische aanvallen hebben in Iran het leven gekost aan zeker twee militairen, meldt de Iraanse staatstelevisie. De twee zouden deel hebben uitgemaakt van de luchtverdedigingseenheden van de krijgsmacht.

5 uur geleden