Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldtitel zorgt voor emoties bij hockeysters na bewogen jaar

Wereldtitel zorgt voor emoties bij hockeysters na bewogen jaar

TERRASSA (ANP) - De derde wereldtitel op rij zorgde voor flinke emoties bij de hockeysters, die de afgelopen jaren zo'n beetje alles wonnen wat er te winnen viel. Oranje beleefde een roerig jaar en de aanloop naar het WK verliep dan ook verre van vlekkeloos.

"Dit zijn zeker de puntjes op de i", zei interim-bondscoach Jamilon Mülders na de 3-1-zege op Argentinië voor de camera van Ziggo Sport. "Het was een droomfinale en voor iedereen was duidelijk dat het in het begin hard zou worden. De eerste zes tot acht minuten was het overleven en daarna hebben we top gehockeyd en het heel zakelijk gedaan."

Na het verstrijken van de tijd kwamen er veel emoties los en zeker ook bij Mülders, voor wie het zijn laatste wedstrijd als bondscoach was. De coach was zijn tranen niet de baas en ging zelfs op zijn knieën langs de zijlijn.

Mülders wordt vervangen door Paul van Ass. "Het boek is nu dicht, ik ben nog één minuut bondscoach", grapte hij vlak voor middernacht. Mülders moest Alyson Annan vervangen nadat er was geconstateerd dat er jarenlang geen goed klimaat heerste bij de ploeg en had een half jaar om Oranje voor te bereiden op het WK.

"In januari en februari waren we dood", aldus de coach. "Ik ben zo trots op dit team en hoe we het allemaal hebben gedaan dit jaar. En het spelen in deze sfeer was een cadeautje voor iedereen."

Eva de Goede leek het WK te missen, maar ze was er na een zware knieblessure toch gewoon bij. De 33-jarige routinier wilde nog weinig loslaten over haar toekomstplannen. "Ik heb heel veel tijd gehad om na te denken wat ik ging doen", doelde ze op haar revalidatie. "Maar ik weet het nog steeds niet. Ik ga nu vooral genieten van het feit dat ik hier stond. Ik heb weer onwijs genoten en vind het zo knap van ons."

Voor Marloes Keetels (29) was het het sowieso haar laatste WK. "Als ik het had mogen uitschrijven, dan was dit het scenario geweest. Het hebben een moeilijk jaar gehad, maar we hebben het geflikt. Ik ben heel trots op de manier waarop we elkaar als team hebben vastgepakt. Ik denk dat dit de mooiste wereldtitel is."

Meer uit Sport

Ferrari showt 'compleet veranderde' Formule 1-auto voor 2026

FIORANO (ANP) - Ferrari heeft op het eigen circuit in Fiorano de auto onthuld waarmee het in 2026 nieuwe successen najaagt. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton was de eerste die een paar ronden reed in de rode SF-26.

6 minuten geleden
Zverev en De Minaur door naar laatste zestien Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de vierde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Brit Cameron Norrie: 7-5 4-6 6-3 6-1. Hij maakte de wedstrijd af met zijn zestiende ace. Zijn volgende tegenstander in Melbourne is de Argentijn Francisco Cerúndolo.

43 minuten geleden
Tour Down Under past koninginnenrit aan om 'extreem' brandgevaar

BRIGHTON (ANP) - De organisatie van de Tour Down Under past de voor zaterdag geplande koninginnenrit drastisch aan om de veiligheid van de wielrenners te waarborgen. Er dreigt door de hitte brandgevaar, met name in het gebied waar Willunga Hill ligt. Die beklimming, traditioneel de scherprechter in de Australische etappekoers uit de WorldTour, wordt uit de route gehaald.

1 uur geleden
Sabalenka en Alcaraz naar volgende ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka zijn door op de Australian Open. Beide topspelers wonnen hun duel na iets meer dan twee uur in de Rod Laver Arena.

6 uur geleden
Norris gaat 'met zelfvertrouwen' voor tweede titel Formule 1

LONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.

22 uur geleden
Baanwielrenner Hoogland slaat EK opnieuw over

APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland slaat de Europese kampioenschappen voor het tweede jaar op rij over. De 32-jarige elfvoudig wereldkampioen volgt opnieuw een eigen schema, met de WK van oktober in Shanghai als belangrijkste doel.

1 dag geleden
McLaren slaat eerste besloten testdag Formule 1 in Barcelona over

WOKING (ANP) - McLaren slaat de eerste van de vijf besloten Formule 1-testdagen volgende week in Barcelona over. Dat zegt teambaas Andrea Stella op de website van de Formule 1. "We willen onszelf zoveel mogelijk tijd geven voor de ontwikkeling; we hoeven niet per se als eerste de baan op."

1 dag geleden