Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldtitel schaatser Verbij op 1000 meter, diskwalificatie Krol

Wereldtitel schaatser Verbij op 1000 meter, diskwalificatie Krol

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Kai Verbij heeft bij de WK afstanden in Thialf goud gewonnen op de 1000 meter. De 26-jarige sprinter van Team Jumbo-Visma zegevierde met een tijd van 1.08,05 minuten. De onttroonde Rus Pavel Koelizjnikov moest genoegen nemen met zilver (1.08,31). De Canadees Laurent Dubreuil, vrijdag de winnaar van de 500 meter, pakte WK-brons met 1.08,56.

Titelkandidaat Thomas Krol werd in de voorlaatste rit gediskwalificeerd. De Nederlandse kampioen stond bij de tweede startpoging niet stil en moest daardoor de strijd staken. Vorig jaar werd Krol bij de WK afstanden in Salt Lake City ook gediskwalificeerd op de 1000 meter.

Voor Verbij was het zijn tweede wereldtitel op de 1000 meter. Zijn eerste WK-goud op deze afstand behaalde hij in 2019. In 2017 veroverde hij brons. Verbij won in 2017 ook de wereldtitel op de sprintvierkamp.

Dijs

WK-debutant Wesly Dijs, die in de laatste rit tegen Koelizjnikov reed, eindigde met een tijd van 1.09,44 op de zevende plaats. Kjeld Nuis was de grote afwezige in Thialf. De olympisch kampioen op deze afstand wist zich eind december niet te kwalificeren. Vorig jaar eindigde hij bij de WK in Salt Lake City nog als tweede achter de ontketende Koelizjnikov, die met een verbluffende tijd van 1.05,69 een wereldrecord reed.

De gevreesde Rus, vrijdag op de 500 meter ook tweede, worstelt het hele seizoen al met zijn vorm en zijn fitheid. Na een coronabesmetting in december leek hij voor de WK afstanden net op tijd hersteld, maar door een gebrek aan wedstrijdritme kon hij niet in zijn vertrouwde ritme komen. Ook op de 1000 meter maakte hij weer de nodige fouten.

Krol eindigde vorig jaar in Salt Lake City weliswaar als derde, maar werd uit de uitslag gehaald omdat hij zijn tegenstander tijdens de race zou hebben gehinderd. Mede door die gang van zaken verscheen Krol, die in 2019 WK-zilver pakte op de 1000 meter, zaterdag extra gebrand aan de start in het lege Thialf. Hij miste daardoor echter de rust om foutloos van start te gaan.

Meer uit Sport

Als eerste geplaatste tennisser De Minaur door in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De Australische tennisser Alex de Minaur heeft de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam bereikt. De nummer 1 van de plaatsingslijst was in twee sets te sterk voor Arthur Fils uit Frankrijk: 7-6 (3) 6-2.

1 uur geleden
TeamNL zakt in medailleklassement naar tiende plek, Noren leiden

MILAAN (ANP) - Nederland maakt bij de Olympische Spelen in Milaan nog net deel uit van de top 10 van beste landen. Na het goud en zilver voor langebaanschaatssters Jutta Leerdam en Femke Kok van maandag kwamen er dinsdag geen nieuwe medailles bij.

2 uur geleden
Nuis zorgt voor ontspanning bij olympisch debutant De Boo

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft in de dagen voor zijn olympische debuut in Milaan veel aan zijn 36-jarige ploeggenoot Kjeld Nuis. De drievoudig olympisch kampioen helpt de 22-jarige Groninger om het luchtig te houden. "Geer en Goor worden we genoemd", zegt De Boo. "Hij is Goor en ik ben Geer, denk ik."

4 uur geleden
Schaatsers vol bewondering over gouden race Leerdam op 1000 meter

MILAAN (ANP) - De schaatsers die woensdag de 1000 meter rijden, hebben vol bewondering gekeken naar het optreden van Jutta Leerdam op diezelfde afstand afgelopen maandag op de Olympische Spelen van Milaan. Leerdam schaatste in een olympisch record van 1.12,31 naar het goud.

4 uur geleden
Schuldbewuste Velzeboer weet niet wat er in haar hoofd omging

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer vond het na haar fatale val in de halve finale van de gemengde aflossing lastig aan te geven waar het precies misging. "Ik weet niet zo goed wat er in mijn hoofd omging. Ik kwam na een wissel wat klem te zitten en ik wilde weer snelheid gaan maken. Toen kwam ik met mijn punt in het ijs. Het was niet te voorspellen dat dit ging gebeuren. Het is gewoon klote", vertelde de kopvrouw van de Nederlandse ploeg in Milaan.

6 uur geleden
Griekspoor keert alleen terug in Davis Cup als zaken beter worden

ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) keert alleen terug in het Davis Cup-team als er bepaalde zaken bij de tennisbond veranderen. Dat zei de nummer 1 van Nederland in Ahoy na zijn overwinning in de eerste ronde op het ABN AMRO Open tegen Giovanni Mpetshi Perricard. "Als je de Davis Cup wilt winnen, dan moeten dingen beter", aldus Griekspoor. "Heel veel mensen in het Nederlandse tennis zijn het met me eens. Ik spreek het uit. Ik vang die kogels daarvoor graag op."

6 uur geleden
Leerdam mag ingedeukte gouden medaille inleveren voor reparatie

MILAAN (ANP/AFP) - Schaatsster Jutta Leerdam mag haar gouden olympische medaille inleveren voor reparatie. De organisatie van de Olympische Spelen in Milaan heeft dinsdag laten weten dat sporters hun medailles kunnen inleveren als deze mankementen vertonen.

6 uur geleden