Wereldtitel schaatser Verbij op 1000 meter, diskwalificatie Krol
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Kai Verbij heeft bij de WK afstanden in Thialf goud gewonnen op de 1000 meter. De 26-jarige sprinter van Team Jumbo-Visma zegevierde met een tijd van 1.08,05 minuten. De onttroonde Rus Pavel Koelizjnikov moest genoegen nemen met zilver (1.08,31). De Canadees Laurent Dubreuil, vrijdag de winnaar van de 500 meter, pakte WK-brons met 1.08,56.
Titelkandidaat Thomas Krol werd in de voorlaatste rit gediskwalificeerd. De Nederlandse kampioen stond bij de tweede startpoging niet stil en moest daardoor de strijd staken. Vorig jaar werd Krol bij de WK afstanden in Salt Lake City ook gediskwalificeerd op de 1000 meter.
Voor Verbij was het zijn tweede wereldtitel op de 1000 meter. Zijn eerste WK-goud op deze afstand behaalde hij in 2019. In 2017 veroverde hij brons. Verbij won in 2017 ook de wereldtitel op de sprintvierkamp.
Dijs
WK-debutant Wesly Dijs, die in de laatste rit tegen Koelizjnikov reed, eindigde met een tijd van 1.09,44 op de zevende plaats. Kjeld Nuis was de grote afwezige in Thialf. De olympisch kampioen op deze afstand wist zich eind december niet te kwalificeren. Vorig jaar eindigde hij bij de WK in Salt Lake City nog als tweede achter de ontketende Koelizjnikov, die met een verbluffende tijd van 1.05,69 een wereldrecord reed.
De gevreesde Rus, vrijdag op de 500 meter ook tweede, worstelt het hele seizoen al met zijn vorm en zijn fitheid. Na een coronabesmetting in december leek hij voor de WK afstanden net op tijd hersteld, maar door een gebrek aan wedstrijdritme kon hij niet in zijn vertrouwde ritme komen. Ook op de 1000 meter maakte hij weer de nodige fouten.
Krol eindigde vorig jaar in Salt Lake City weliswaar als derde, maar werd uit de uitslag gehaald omdat hij zijn tegenstander tijdens de race zou hebben gehinderd. Mede door die gang van zaken verscheen Krol, die in 2019 WK-zilver pakte op de 1000 meter, zaterdag extra gebrand aan de start in het lege Thialf. Hij miste daardoor echter de rust om foutloos van start te gaan.
Meer uit Sport
DEVENTER (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL start vrijdag met vijf Nederlanders aan de Giro d'Italia. Sprinter Casper van Uden gaat proberen zijn ritzege van vorig jaar een vervolg te geven. De niet fitte klassementsrenner Max Poole ontbreekt, waardoor de Nederlandse ploeg de strategie heeft moeten aanpassen naar "aanvallend koersen, dagelijks kansen zoeken en deze grijpen wanneer het moment zich aandient".
2 uur geledenSHEFFIELD (ANP/RTR) - De Chinees Wu Yize is de nieuwe wereldkampioen snooker. Met zijn 22 jaar is hij de op een na jongste ooit met de wereldtitel, na de 21-jarige Stephen Hendry in 1990. Wu klopte de Engelse oud-wereldkampioen Shaun Murphy in een spannende finale in Sheffield met 18-17.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.
16 uur geledenSAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.
22 uur geledenARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.
22 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.
1 dag geleden