Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldtitel Russin Golikova op 500 meter, WK-zilver voor Kok

Wereldtitel Russin Golikova op 500 meter, WK-zilver voor Kok

HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft in Thialf nog geen schaatsgeschiedenis kunnen schrijven. De 20-jarige Friezin was een voorname kandidaat om als eerste Nederlandse vrouw WK-goud te veroveren op de 500 meter. In de laatste race, tegen haar landgenote Jutta Leerdam, kon de jeugdige sprintster van Team Reggeborgh net niet onder de leidende tijd van Angelina Golikova duiken. Kok finishte in 37,28 seconden, nadat de Russin op 37,14 was geëindigd.

Olga Fatkoelina, eveneens uit Rusland, pakte brons met 37,45. Leerdam reed de vierde tijd: 37,61.

Shorttrackkampioene Suzanne Schulting kon van haar WK-debuut op de langebaan geen feestje maken. Ze ging nog wel ambitieus van start in de eerste rit, zonder tegenstander, maar was al snel kansloos voor het podium door een forse misser in haar eerste bocht. Met een tijd van 38,75 belandde Schulting op de veertiende plek. Ze krijgt zaterdag op de 1000 meter nog een herkansing.

Namens Oranje behaalden Marianne Timmer (1999), Annette Gerritsen (2008) en Thijsje Oenema (2012) al eens WK-brons op de 500 meter. Zilver, en ook goud, op deze afstand zat er voor de Nederlandse vrouwen tot vrijdag niet in.

Grote doorbraak

Kok eindigde vorig seizoen tijdens haar WK-debuut in Salt Lake City nog op de negende plaats. In deze winter beleefde ze haar grote doorbraak. Met dank ook aan de vele technische, tactische en mentale tips van de coaches Gerard van Velde en Michel Mulder, twee olympische kampioenen op de korte afstanden.

De getalenteerde Friezin, afkomstig uit een echte schaatsfamilie, won twee races op de 500 meter bij de NK afstanden, twee ritten op de 500 meter bij de NK sprint en liefst vier opeenvolgende wereldbekerwedstrijden op de kortste afstand. Mede door die indrukwekkende reeks begon ze als favoriet aan de WK, ook vanwege de absentie van olympisch kampioene en titelhoudster Nao Kodaira, die met haar Japanse teamgenoten thuis is gebleven in verband met de coronacrisis.

De vraag was echter of Kok bij de WK bestand zou zijn tegen de toenemende druk. Dat bleek het geval, want ze reed een prima rit, maar kon net niet tippen aan de tijd van Golikova. De Russin was deze winter eindelijk een keer sneller dan haar Nederlandse rivale. Golikova moest in de wereldbeker vorige maand achter Kok vier keer genoegen nemen met zilver.

Meer uit Sport

Seixas (19) wint Ronde van Baskenland, slotrit voor August

BERGARA (ANP) - Paul Seixas heeft met de zege van de Ronde van Baskenland als eerste Franse wielrenner in negentien jaar een etappekoers in de WorldTour gewonnen. De zelf pas 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM zag zijn leidende positie in de slotrit van Goizper-Antzuola naar Bergara niet meer in gevaar komen. De ritzege ging naar de Amerikaan Andrew August van Ineos Grenadiers, Frank van den Broek eindigde als derde.

14 minuten geleden
Waterpoloërs verliezen in World Cup opnieuw van Servië

ALEXANDROUPOLIS (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben in de World Cup hun vijfde nederlaag geleden. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic wist voor de tweede keer dit toernooi niet van Servië te winnen. In de 'verliezerspoule' werd het 16-12.

1 uur geleden
Sinner laat Zverev kansloos en bereikt finale masters Monte Carlo

MONTE CARLO (ANP) - Jannik Sinner heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Italiaanse tennisser was in de halve finale veel te sterk voor Alexander Zverev. Sinner rekende binnen anderhalf uur in twee sets af met de Duitse nummer drie van de wereld: 6-1 6-4.

3 uur geleden
Marathon Parijs vestigt record met 60.000 deelnemers

PARIJS (ANP) - De marathon van Parijs verwelkomt zondag een recordaantal van 60.000 deelnemers. De Franse hoofdstad kan wedijveren met de marathons van New York en Londen, die ook zulke aantallen tellen. Opmerkelijk is dat er steeds meer vrouwelijke deelnemers zijn; van 25 procent in 2022 naar 33 procent in de komende editie.

5 uur geleden
NBA-vedette James bereikt nieuwe mijlpaal met 12.000 assists

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse basketballer LeBron James heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn imposante carrière. De 41-jarige forward van Los Angeles Lakers passeerde in de NBA-wedstrijd tegen Phoenix Suns de grens van 12.000 assists. Hij is daarmee de vierde speler in de historie van de NBA die dat is gelukt.

8 uur geleden
Golfer McIlroy neemt historisch grote voorsprong in Masters

AUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy staat na een indrukwekkende tweede ronde met een ruime voorsprong aan de leiding in de negentigste editie van de Masters. De Noord-Ierse golfer sloeg na een tweede ronde van 65 slagen een gat van zes slagen met zijn eerste concurrenten. Niet eerder in de historie van de Masters nam een speler zo'n grote voorsprong na 36 van de 72 holes.

9 uur geleden
Tennissters voorkomen degradatie in Billie Jean King Cup

OEIRAS (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben degradatie uit groep 1 van de Europees-Afrikaanse zone in de Billie Jean King Cup voorkomen. Het team van captain Kiki Bertens won in het Portugese Oeiras met 2-0 van Noorwegen.

20 uur geleden