Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldtitel Russin Golikova op 500 meter, WK-zilver voor Kok

Wereldtitel Russin Golikova op 500 meter, WK-zilver voor Kok

HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft in Thialf nog geen schaatsgeschiedenis kunnen schrijven. De 20-jarige Friezin was een voorname kandidaat om als eerste Nederlandse vrouw WK-goud te veroveren op de 500 meter. In de laatste race, tegen haar landgenote Jutta Leerdam, kon de jeugdige sprintster van Team Reggeborgh net niet onder de leidende tijd van Angelina Golikova duiken. Kok finishte in 37,28 seconden, nadat de Russin op 37,14 was geëindigd.

Olga Fatkoelina, eveneens uit Rusland, pakte brons met 37,45. Leerdam reed de vierde tijd: 37,61.

Shorttrackkampioene Suzanne Schulting kon van haar WK-debuut op de langebaan geen feestje maken. Ze ging nog wel ambitieus van start in de eerste rit, zonder tegenstander, maar was al snel kansloos voor het podium door een forse misser in haar eerste bocht. Met een tijd van 38,75 belandde Schulting op de veertiende plek. Ze krijgt zaterdag op de 1000 meter nog een herkansing.

Namens Oranje behaalden Marianne Timmer (1999), Annette Gerritsen (2008) en Thijsje Oenema (2012) al eens WK-brons op de 500 meter. Zilver, en ook goud, op deze afstand zat er voor de Nederlandse vrouwen tot vrijdag niet in.

Grote doorbraak

Kok eindigde vorig seizoen tijdens haar WK-debuut in Salt Lake City nog op de negende plaats. In deze winter beleefde ze haar grote doorbraak. Met dank ook aan de vele technische, tactische en mentale tips van de coaches Gerard van Velde en Michel Mulder, twee olympische kampioenen op de korte afstanden.

De getalenteerde Friezin, afkomstig uit een echte schaatsfamilie, won twee races op de 500 meter bij de NK afstanden, twee ritten op de 500 meter bij de NK sprint en liefst vier opeenvolgende wereldbekerwedstrijden op de kortste afstand. Mede door die indrukwekkende reeks begon ze als favoriet aan de WK, ook vanwege de absentie van olympisch kampioene en titelhoudster Nao Kodaira, die met haar Japanse teamgenoten thuis is gebleven in verband met de coronacrisis.

De vraag was echter of Kok bij de WK bestand zou zijn tegen de toenemende druk. Dat bleek het geval, want ze reed een prima rit, maar kon net niet tippen aan de tijd van Golikova. De Russin was deze winter eindelijk een keer sneller dan haar Nederlandse rivale. Golikova moest in de wereldbeker vorige maand achter Kok vier keer genoegen nemen met zilver.

Meer uit Sport

Belgische tennisser Blockx in kwartfinale masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP/BELGA) - Tennisser Alexander Blockx heeft voor het eerst de kwartfinale van een masterstoernooi gehaald. De 21-jarige Belg deed dat in Madrid, waar hij in de vierde ronde afrekende met Francisco Cerúndolo. De Argentijn haalde vorig jaar nog de halve finales in Madrid.

9 uur geleden
Franse wielrenner Godon wint proloog Ronde van Romandië

VILLARS-SUR-GLÂNE (ANP) - Dorian Godon heeft de proloog van de Ronde van Romandië gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers was de snelste in de tijdrit over 3,2 kilometer in Villars-sur-Glâne en is de eerste leider in de zesdaagse ronde in het westen van Zwitserland. De Portugees Ivo Oliveira werd op zes seconden tweede, in tijd gelijk met Jakob Söderqvist uit Zweden. Tadej Pogacar werd op zeven seconden vijfde.

13 uur geleden
IJshockey op Winterspelen 2030 in Franse Alpen mogelijk in Parijs

NICE (ANP) - De organisatie van de Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen overweegt de wedstrijden in het ijshockey bij de mannen te verplaatsen van Nice naar Parijs of Lyon. De nieuwgekozen burgemeester Éric Ciotti van Nice wil het voetbalstadion van OGC Nice niet voor lange tijd vrijgeven om er een tijdelijk ijshockeystadion van te maken.

17 uur geleden
Iraniër Vafaei stunt op WK snooker: maak mijn volk blij met keu

SHEFFIELD (ANP/DPA) - De Iraniër Hossein Vafaei heeft de grootste stunt tot nog toe geleverd op het WK snooker in het Engelse Sheffield. De 31-jarige nummer 32 van de wereld plaatste zich voor de kwartfinale door de als eerste geplaatste Engelsman Judd Trump uit te schakelen.

17 uur geleden
Ploeg Arensman vanaf Giro verder onder naam Netcompany Ineos

LONDEN (ANP) - De Britse wielerploeg Ineos Grenadiers gaat vanaf de Giro d'Italia van komende maand verder onder de naam Netcompany Ineos. Het Deense techbedrijf Netcompany heeft zich voor vijf jaar verbonden aan de ploeg waar de Nederlander Thymen Arensman voor rijdt.

18 uur geleden
Belgische tennisser Blockx stunt op Masters Madrid

MADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft zich verrassend geplaatst bij de laatste zestien van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 69 van de wereld rekende in twee sets af met de Canadese favoriet en nummer 5 van de wereld, Félix Auger-Aliassime: 7-6 (3) 6-3.

1 dag geleden
Tennisster Gauff uitgeschakeld in Madrid

MADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff is er niet in geslaagd de kwartfinales van het toernooi in Madrid te bereiken. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld verloor in drie sets van de Tsjechische Linda Noskova, de nummer 13 van de wereld. Het werd 6-4 1-6 7-6(5) voor Noskova.

1 dag geleden