Wereldtitel omnium voor baanrenster Archibald, Van der Duin 9e
ROUBAIX (ANP) - De Britse baanrenster Katie Archibald is voor de tweede keer wereldkampioen op het omnium geworden. Eerder was ze de beste op de meerkamp in 2017. De Nederlandse Maike van der Duin, eerder op de wielerpiste van Roubaix goed voor zilver op het onderdeel scratch, eindigde als negende.
Archibald, die onlangs ook de Europese titel veroverde, hield na vier onderdelen de Belgische Lotte Kopecky en de Italiaanse Elisa Balsamo achter zich. Balsamo werd vorige maand wereldkampioen op de weg door in de sprint Marianne Vos te verslaan.
De Duitse Emma Hinze prolongeerde haar titel op de sprint van vorig jaar. In de finale versloeg ze haar landgenote Lea Sophie Friedrich. Hinze was in de kwartfinales eerder te sterk geweest voor Shanne Braspennincx. Olympisch kampioene Kelsey Mitchell uit Canada werd derde.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de finale. Sinner was in de halve finale in drie sets te sterk voor Daniil Medvedev: 6-2 5-7 6-4. De halve eindstrijd werd vrijdagavond bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner stilgelegd door regenval en werd zaterdag uitgespeeld.
48 minuten geledenMONTMELÓ (ANP) - De Spanjaard Álex Márquez heeft de sprintrace bij de Grote Prijs van Catalonië gewonnen in de MotoGP.
55 minuten geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft zijn debuut bij de 24 uur van de Nürburgring nog even uitgesteld. Zijn ploeggenoot Daniel Juncadella is namens zijn ploeg om 15.00 uur vanaf de vierde positie van start gegaan op het Duitse circuit in de Eifel.
2 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Jessica Schilder heeft het Nederlands record kogelstoten fors verbeterd. De wereldkampioen haalde een sensationele afstand van 21,09 meter. Het oude nationale record van 20,69 stond ook op haar naam.
4 uur geledenROME (ANP) - De halve finale tussen tennissers Jannik Sinner en Daniil Medvedev bij het masterstoernooi van Rome is vrijdag stilgelegd en wordt zaterdag afgemaakt. Bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner begon het te regenen. Omdat het slechte weer aanhield, besloot de scheidsrechter rond 23.00 uur om het restant te verplaatsen naar de volgende dag.
18 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Casper Ruud (27) heeft zich als eerste verzekerd van een finaleplaats bij het tennistoernooi van Rome. De Noorse nummer 25 van de wereld gunde de Italiaan Luciano Darderi (24) voor eigen publiek slechts twee games: 6-1 6-1.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - De Belgische voormalige wielerkampioene Jilke Michielsen is op 19-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van botkanker. Dat werd vrijdag bekendgemaakt op haar Instagramaccount, waar ze de afgelopen tijd verschillende updates plaatste over haar gezondheid.
22 uur geleden