Wereldtitel in wereldrecord voor hink-stap-springster Rojas
BELGRADO (ANP) - De Venezolaanse atlete Yulimar Rojas heeft op de WK indoor in Belgrado het goud gewonnen bij het hink-stap-springen. Rojas kwam tot een afstand van 15 meter en 74 centimeter, waarmee ze haar eigen wereldrecord verbeterde. Dat stond sinds de Olympische Spelen van vorig jaar in Tokio op 15,67.
De 26-jarige Rojas is de regerend olympisch en wereldkampioene in open lucht. Haar titel in Belgrado was de derde indoorwereldtitel op rij na succes in Portland 2016 en Birmingham 2018. Indoor was 15,43 meter, ruim twee jaar geleden gesprongen in Madrid, haar beste prestatie. De bond World Athletics maakt tegenwoordig geen onderscheid meer tussen hink-stap-springen indoor en outdoor.
Het zilver in Belgrado was voor de Oekraïense Marina Bech-Romantsjoek met 14,74. De Jamaicaanse Kimberly Williams was met 14,62 goed voor brons.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.
5 minuten geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt heeft zoals verwacht Mathieu van der Poel geselecteerd voor de wereldbekers veldrijden in Antwerpen en Koksijde van komend weekend. De regerend wereldkampioen maakte zondag zijn rentree in de cross met winst in Namen. Hij treft zaterdag voor het eerst dit seizoen zijn Belgische rivaal Wout van Aert.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Staffan Olsson van de Nederlandse handballers heeft voor het EK van volgende maand een selectie samengesteld met talenten en ervaren krachten. "De combinatie van spelers die hun sporen al hebben verdiend en jonge mannen die zich willen bewijzen, maakt dit een interessante selectie", zei de Zweed.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.
20 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalsters Lois Abbingh en Estavana Polman hadden graag met een bronzen medaille afscheid genomen van het Nederlands team, maar een trots gevoel over het 'knokken en vechten tot het einde' van Oranje verdrong de teleurstelling.
22 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De handbalsters hebben het WK voor eigen publiek in Rotterdam niet kunnen afsluiten met de bronzen medaille. Het team van de Zweedse bondscoach Henrik Signell verloor in een spannende troostfinale na verlenging met 33-31 van Frankrijk. Het betekent dat routiniers Estavana Polman en Lois Abbingh afscheid nemen als internationals zonder medaille.
23 uur geleden