Wereldtitel ILCA 7-klasse voor Australische zeiler Wearn
ADELAIDE (ANP) - De Australische zeiler Matt Wearn heeft de wereldtitel veroverd in de ILCA 7-klasse, voorheen bekend onder de naam Laser-klasse. Wearn won op de slotdag ook de medalrace en kwam daarmee uit op 24 punten. Hij hield de Noor Hermann Tomasgaard (34 punten) en de Brit Michael Beckett (41) achter zich.
De Nederlander Duko Bos viel voor de kust van het Australische Adelaide net buiten de top 10 en miste daardoor de medalrace. Bos werd vorig jaar zevende bij het WK dat toen in Den Haag werd gehouden en stelde daarmee een ticket voor de Olympische Spelen voor Nederland zeker. Hij heeft voldaan aan de eisen van sportkoepel NOC*NSF en wordt na dit WK voorgedragen voor Parijs 2024. Nederland mag per klasse één zeiler afvaardigen.
"Dit resultaat reflecteert niet de hoeveelheid werk en gedegen voorbereiding die we erin gestoken hebben", meldde Bos via het Watersportverbond. "Maar we hebben gedurende de week de rust weer teruggevonden. Dat wil zeggen: de tijd weer gevonden om in de boot de juiste keuzes te maken over de positie in het veld."
De Rotterdammer noemde zijn optreden in de eerste dagen geforceerd. "Ik wilde te graag en was niet met het juiste bezig buiten de boot. Je moet de boot voelen, op je eigen standaard vertrouwen en af en toe wat energie daarin steken zonder naar de anderen te kijken ook. Pas aan het einde van de week had ik dat vertrouwen en de rust weer teruggevonden."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
6 uur geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull was de race over 100 kilometer op de vijfde positie begonnen. Na een matige start wist hij nog een plek terug te winnen. De winst ging naar Lando Norris van McLaren. Het was de vierde sprintzege uit zijn carrière.
8 uur geleden