Wereldrecords blijven uit in jubileumeditie marathon Berlijn
BERLIJN (ANP) - De Ethiopische hardloper Milkesa Mengesha heeft de vijftigste editie van de marathon van Berlijn gewonnen. Hij legde de 42,195 kilometer af in 2.03.17. Dat was boven het wereldrecord van de Keniaan Kelvin Kiptum (2.00.35) en ook boven het parcoursrecord van de Keniaan Eliud Kipchoge (2.01.09).
Berlijn is een van de zes majors en geldt als de snelste marathon van de wereld. In de afgelopen jaren is in de Duitse hoofdstad herhaaldelijk het wereldrecord verbeterd. Kipchoge zette in 2022 het wereldrecord bij de mannen op 2.01.09. De eerder dit jaar verongelukte Kiptum liep in 2023 het huidige wereldrecord in Chicago.
Een groep van vier hardlopers maakte er een spannende finale van, waarin Mengesha over de beste benen beschikte. Hij schudde als laatste de Keniaan Cybrian Kotut af, die als tweede finishte in 2.03.22.
Winst bij de vrouwen
De winst bij de vrouwen ging naar de Ethiopische Tigist Ketema in 2.16.42. Zij bleef ruim boven het wereldrecord van 2.11.53, dat haar landgenote Tigist Assefa vorig jaar in Berlijn liep.
De jubileumeditie van de marathon van Berlijn telde bijna 60.000 deelnemers, afkomstig uit 161 verschillende landen.
Meer uit Sport
ANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn eerste duel met Wout van Aert dit veldritseizoen overtuigend gewonnen. De 30-jarige Nederlander reed in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen al vroeg weg bij de rest en finishte met een riante voorsprong. Van Aert had in zijn eerste cross van het seizoen tijd nodig om op gang te komen, kreeg vervolgens een lekke band en eindigde als zevende.
3 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in Antwerpen een wereldbekerwedstrijd in het veldrijden gewonnen. De 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions bleef haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado twee seconden voor. De derde plaats was ook voor een Nederlandse, Aniek van Alphen. Zij kwam zestien seconden na Brand over de finish.
5 uur geledenBREDA (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder neemt het op 7 maart in de Ultimate Fighting Championship (UFC) op tegen de Braziliaan Caio Borralho. Dat meldt de 35-jarige Bredanaar op Instagram. Het gevecht is in Las Vegas.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - De Brit Anthony Joshua heeft de Amerikaan Jake Paul knock-out geslagen in de zesde ronde van hun bokswedstrijd in het Kaseya Center in Miami. Het gevecht, dat wereldwijd werd uitgezonden door Netflix, stond gepland over acht ronden.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.
1 dag geledenSIGULDA (ANP) - Het is skeletonster Kimberley Bos opnieuw niet gelukt op het erepodium te eindigen van een wereldbekerwedstrijd. De 32-jarige Edese kwam vrijdag in Sigulda in Letland niet verder dan de achtste plaats. Een dag eerder eindigde regerend wereldkampioene Bos als vijfde.
1 dag geleden