Wereldrecords blijven uit in jubileumeditie marathon Berlijn
BERLIJN (ANP) - De Ethiopische hardloper Milkesa Mengesha heeft de vijftigste editie van de marathon van Berlijn gewonnen. Hij legde de 42,195 kilometer af in 2.03.17. Dat was boven het wereldrecord van de Keniaan Kelvin Kiptum (2.00.35) en ook boven het parcoursrecord van de Keniaan Eliud Kipchoge (2.01.09).
Berlijn is een van de zes majors en geldt als de snelste marathon van de wereld. In de afgelopen jaren is in de Duitse hoofdstad herhaaldelijk het wereldrecord verbeterd. Kipchoge zette in 2022 het wereldrecord bij de mannen op 2.01.09. De eerder dit jaar verongelukte Kiptum liep in 2023 het huidige wereldrecord in Chicago.
Een groep van vier hardlopers maakte er een spannende finale van, waarin Mengesha over de beste benen beschikte. Hij schudde als laatste de Keniaan Cybrian Kotut af, die als tweede finishte in 2.03.22.
Winst bij de vrouwen
De winst bij de vrouwen ging naar de Ethiopische Tigist Ketema in 2.16.42. Zij bleef ruim boven het wereldrecord van 2.11.53, dat haar landgenote Tigist Assefa vorig jaar in Berlijn liep.
De jubileumeditie van de marathon van Berlijn telde bijna 60.000 deelnemers, afkomstig uit 161 verschillende landen.
Meer uit Sport
ABU DHABI (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull laat anderen oordelen of Max Verstappen bezig is aan zijn beste seizoen in de Formule 1, maar de Fransman stelt wel dat "de wereld dit seizoen een nog buitengewonere Max heeft gezien."
2 uur geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris kijkt terug op "een behoorlijke eerste dag in Abu Dhabi" waarop twee vrije trainingen werden verreden. De Britse coureur van McLaren zette bij beide trainingen de snelste tijd neer. "Ik ben er nog niet helemaal tevreden over, maar over het algemeen was het een positieve dag", aldus Norris in een persbericht van McLaren.
2 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen (28) was niet ontevreden over de trainingen bij de Grote Prijs van Abu Dhabi, maar de Nederlandse coureur zou graag nog wat extra snelheid vinden in zijn Red Bull. "Ik was redelijk tevreden met de auto, het ging best goed, maar we moeten gewoon iets sneller zijn. Het lijkt erop dat we nog wel een gat moeten dichten naar McLaren", zei hij na afloop op het Yas Marina Circuit.
2 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft in de tweede vrije training bij de Grote Prijs van Abu Dhabi evenals in de eerste training de tweede tijd gereden. Opnieuw was Lando Norris sneller. De Brit van McLaren reed ruim drie tienden (0,363 seconde) sneller rond op het Yas Marina Circuit. Oscar Piastri van McLaren kwam niet verder dan de elfde tijd.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Premier Tech voegt zich de komende jaren bij Alpecin als naamsponsor van de wielerploeg waarvoor onder anderen Mathieu van der Poel uitkomt. Het Canadese bedrijf vervangt Deceuninck, waardoor de ploeg Alpecin-Premier Tech gaat heten.
7 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen is goed begonnen aan de Grand Prix van Abu Dhabi, het laatste raceweekeinde van dit jaar in de Formule 1. De coureur van Red Bull reed in de eerste vrije training de tweede tijd (1.24,493). Hij was een fractie minder snel dan Lando Norris. De kampioenschapsleider van McLaren klokte 1.24,485 en was slechts 8 duizendsten sneller dan de Nederlander. De derde tijd op het Yas Marina Circuit was voor Charles Leclerc. De coureur van Ferrari gaf 16 duizendsten toe.
7 uur geledenTORONTO (ANP/AFP) - Basketbalvedette LeBron James heeft door een score van 8 punten tegen Toronto Raptors een bijna negentien jaar oude reeks zien eindigen. De 40-jarige speler van Los Angeles Lakers maakte sinds januari 2007 in 1297 duels steeds minstens 10 punten.
10 uur geleden