Wereldrecordhoudster Bol simpel door naar finale 400 meter op NK
APELDOORN (ANP) - Atlete Femke Bol heeft zich bij de NK indoor in Apeldoorn eenvoudig geplaatst voor de finale van de 400 meter. De 23-jarige Amersfoortse won haar serie met overmacht in 50,55 seconden. Ze was daarmee de snelste van alle deelnemers in de series.
Bol veroverde vorig jaar de titel in het Omnisport met een wereldrecord van 49,26. Ze liep toen het 41 jaar oude wereldrecord van de Tsjechische Jarmila Kratochvilova uit de boeken. De verwachtingen voor de finale op zondag zijn hooggespannen. Voor het eerst in vijftien jaar is de sporthal in Apeldoorn uitverkocht. Zo'n 5000 mensen willen Bol zien vlammen.
De Sportvrouw van het Jaar hoefde zich in de series niet bovenmatig in te spannen. Na de eerste van twee ronden lag ze al ver voor op Anne van de Wiel, die als tweede finishte in 53,96.
Klaver
Bol had deze winter haar goede vorm al twee keer eerder getoond met toptijden. Ze opende begin februari haar seizoen in Metz met 49,69, een week later in Liévin noteerde ze 49,63. Ze is tot dusver de enige atlete in de wereld die de 400 meter indoor onder de 50 seconden heeft gelopen.
Lieke Klaver is zondag in de finale Bols belangrijkste tegenstander. Klaver won haar serie in 51,31 en liep daarmee de tweede tijd van het veld. De 25-jarige Noord-Hollandse heeft zich dit indoorseizoen ook al internationaal laten gelden met overwinningen in de World Athletics Indoor Tour. Met de 50,50 die ze klokte in Liévin staat ze op de wereldranglijst van dit jaar tweede achter Bol.
Meer uit Sport
ROUBAIX (ANP) - Wout van Aert heeft voor het eerst Parijs-Roubaix gewonnen. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 258,3 kilometer tussen Compiègne en Roubaix medevluchter Tadej Pogacar uit Slovenië te snel af in de sprint op de wielerbaan in Roubaix. Drievoudig winnaar Mathieu van der Poel eindigde na een lange achtervolging door lekke banden op ongeveer een halve minuut als vierde.
37 minuten geledenLINZ (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft het WTA-toernooi van Linz gewonnen. De Russin was in de finale in drie sets te sterk voor de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Russin Anastasia Potapova: 1-6 6-4 6-3.
47 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft zich van begin tot eind door het publiek gedragen gevoeld tijdens de marathon van Rotterdam. Op de Coolsingel dook de 32-jarige atleet nipt onder zijn persoonlijk record en liep in 2.06.40 naar zijn eerste Nederlandse marathontitel.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels liep tijdens de marathon van Rotterdam precies de race die ze in haar hoofd had. De kersverse Nederlands kampioene op de klassieke afstand over 42,195 kilometer voelde zich na de finish nog scherp en keek tijdens een persconferentie tevreden terug op haar wedstrijd.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bashir Abdi is "erg teleurgesteld" na het mislopen van de winst en een nieuw Europees record bij de marathon van Rotterdam. Dat zei de 37-jarige Belg na de finish op de Coolsingel tegenover de NOS.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft voor het eerst de Nederlandse titel op de marathon veroverd. Op de Coolsingel kwam de 32-jarige atleet binnen in een persoonlijk record van 2.06.40. Daarmee eindigde hij in het internationale veld op de zevende plaats.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Guye Idemo Adola heeft de 45e editie van de marathon van Rotterdam op zijn naam geschreven. De Ethiopiër finishte op de Coolsingel in een tijd van 2.03.54. Lang leek de Belg Bashir Abdi op weg naar zijn derde overwinning in Rotterdam in een nieuw parcoursrecord (2.03.36), maar de houder van het Europese record en het parcoursrecord moest een kilometer voor de finish vanwege fysiek ongemak inhouden en slaagde er niet in.
4 uur geleden