Wereldrecordhouder Kipchoge loopt in april marathon van Hamburg
HAMBURG (ANP) - De Keniaanse atleet Eliud Kipchoge staat op zondag 11 april aan de start van de marathon van Hamburg. De 36-jarige Keniaan heeft met 2.01.39 het wereldrecord op dit onderdeel op zijn naam staan. Voor Kipchoge is de marathon in de Duitse stad de laatste test voor de Olympische Spelen van komende zomer in Japan.
De Keniaan was jarenlang onverslaanbaar op de klassieke hardloopwedstrijd over 42,2 kilometer, maar hij werd vorig jaar oktober in Londen verslagen. De wereldrecordhouder kwam in de regenachtige en koude Engelse hoofdstad als achtste over de finish in 2.06.49, ruim een minuut na de Ethiopische winnaar Shura Kitata.
Kipchoge nam na die teleurstellend verlopen race even rust. In januari pakte hij de training weer op in Kenia. De snelste man ter wereld op de hardloopklassieker keert in april terug in de stad waar hij in 2013 zijn eerste marathon liep én ook won. "Hamburg is het begin van mijn marathoncarrière", aldus Kipchoge, die acht jaar geleden zegevierde in 2.05.30.
De organisatie heeft zo'n honderd atleten uitgenodigd voor de marathon, onder wie zes Nederlanders: Björn Koreman, Mohamed Ali, Roy Hoornweg, Frank Futselaar, Benjamin de Haan en Jill Holterman. De deelnemers lopen vier rondes over een parcours van 10,5 kilometer door het centrum van Hamburg.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is op de ATP-ranglijst met 23 plekken gestegen naar plaats 83. De Nederlander bereikte op Roland Garros als qualifier de vierde ronde door onder meer af te rekenen met oud-winnaar Stan Wawrinka. In de vierde ronde bleek de Duitse latere winnaar Alexander Zverev zijn eindstation.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.
1 dag geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.
1 dag geledenMONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.
1 dag geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.
1 dag geledenMONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.
1 dag geleden