Wereldrecord voor Amerikaanse zwemster Smith
INDIANAPOLIS (ANP/AFP) - Zwemster Regan Smith heeft tijdens de Amerikaanse selectiewedstrijden voor de Olympische Spelen in Parijs het wereldrecord op de 100 meter rugslag verbroken. De 22-jarige Smith tikte aan na 57,13 seconden en verbeterde daarmee het record van de Australische Kaylee McKeown. Die had in oktober haar eigen wereldrecord nog scherper gesteld met een tijd van 57,33.
Smith, die in 2019 al houdster van het wereldrecord was, had in de halve finales al het record van haar land gebracht op 57,47. "Ik ben zo trots op mezelf", zei de Amerikaanse zwemster, die aan de Spelen van Tokio twee zilveren en een bronzen medaille overhield. "De rugslag is soms heel zwaar voor me. Dat ik nu weer het record in handen heb, betekent heel veel voor me."
Smith miste eerder deze week olympische deelname op de 100 meter vlinderslag en komt deze week nog uit op twee onderdelen.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - Joep Wennemars kan nog niet zeggen hoe goed hij eind oktober is bij de eerste wedstrijd van het schaatsseizoen. De 24-jarige schaatser van Team Essent moest afgelopen zomer herstellen van een liesblessure. "Ik vind dat ik niet op 100 procent ben", zo vertelde hij tijdens de teampresentatie in Den Bosch. "Ik weet niet of ik over een paar weken hard ga schaatsen of niet. Ik ga wel meedoen."
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Suzanne Schulting gaat in het eerste deel van het nieuwe schaatsseizoen vooralsnog niet shorttracken. De 29-jarige schaatsster van Team Essent, die het langebaanschaatsen combineert met het shorttracken, richt zich in de komende maanden op de langebaan, zo vertelde ze dinsdag tijdens de teampresentatie in Den Bosch.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Sponsor Essent heeft zich tot en met 2030 verbonden aan de schaatsploeg van coach Jac Orie en commercieel directeur Sven Kramer. Dat heeft Team Essent dinsdag tijdens de teampresentatie in Den Bosch bekendgemaakt.
5 uur geledenSINGAPORE (ANP/RTR) - Formule 1-coureur George Russell start komende zondag in de Grote Prijs van Singapore achteraan. De Brit van Mercedes incasseert een gridstraf omdat hij een motorwissel moet doorvoeren. Het is zijn vijfde en daarmee heeft hij zijn maximale aantal van vier krachtbronnen per seizoen overschreden, bevestigde het team van Mercedes.
5 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De volleybalsters hebben zich officieel geplaatst voor het WK van 2027 in de Verenigde Staten en Canada. De 32 nationale teams die deelnemen aan het WK zijn na de kwalificatieperiode bekend. Nederland kwalificeerde zich met de tiende plaats op de ranking van de internationale volleybalbond FIVB voor het mondiale eindtoernooi.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB heeft voorafgaand aan het na-olympische seizoen twee wijzigingen aangekondigd in de selectieprocedure van Nederlandse schaatsers voor internationale toernooien. Dat maakte de bond dinsdag bekend. Individuele schaatsers kunnen zich via de World Cups al plaatsen voor het WK afstanden. Ook verandert de selectie van de ploegenachtervolging bij de mannen.
6 uur geledenBEIJING (ANP) - Novak Djokovic heeft dinsdag voor de zevende keer de China Open gewonnen. De 39-jarige Serviër zag zijn Australische tegenstander Alex De Minaur aan het begin van de tweede set opgeven. Djokovic stond met 7-6 (3) 0-1 voor.
6 uur geleden