Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldrecord baanrenner Ganna op achtervolging bij WK

Wereldrecord baanrenner Ganna op achtervolging bij WK

BERLIJN (ANP) - De Italiaanse wielrenner Filippo Ganna heeft bij de WK baanwielrennen in Berlijn zijn eigen wereldrecord op de individuele achtervolging verbeterd. Op de snelle piste van het Velodrom in de Duitse hoofdstad kwam Ganna in de kwalificaties tot een tijd over 4 kilometer van 4.01,934. Hij was daarmee 1,7 seconde sneller dan zijn eerste belager, de Amerikaan Ashton Lambie.

De oude toptijd had Ganna op 3 november bij een wereldbekerwedstrijd in Minsk verreden. Toen was zijn tijd 4.02,647. De Italiaan pakte 's avonds het goud door in de finale Lambie te verslaan: 4.03,875 tegen 4.08,048.

Voor Ganna was het zijn vierde titel, eerder was hij al de beste in 2016, 2018 en 2019. Op de weg komt hij uit voor Ineos. Het afgelopen jaar won Ganna onder meer een individuele tijdrit in de BinckBank Tour.

Meer uit Sport

Pogačar gaat in komende Vuelta voor wielertrilogie

LAMONE (ANP) - Tadej Pogačar staat op 22 augustus aan de start van de Vuelta. Dat heeft zijn ploeg UAE Team Emirates bekendgemaakt op X. Indien de 27-jarige Sloveense wielrenner de Ronde van Spanje wint, dan heeft hij alle grote ronden op zijn naam geschreven.

1 uur geleden
Sporters voor Spelen naar voorbereidingskamp in Mission Viejo

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse sporters kunnen in aanloop naar de Olympische en Paralympische Spelen van Los Angeles in 2028 naar een zogeheten pre-camp in Mission Viejo, in de staat Californië. Dat meldt sportkoepel NOC*NSF in een persbericht.

3 uur geleden
Beachvolleybalsters Stam en Schoon pakken goud in Rio de Janeiro

RIO DE JANEIRO (ANP) - Beachvolleybalsters Katja Stam en Raïsa Schoon hebben in Rio de Janeiro voor het eerst sinds 2023 een Elite16-toernooi op hun naam geschreven. De nummers 6 van de wereldranglijst wonnen in de finale met 21-16 21-16 van titelverdedigsters Carolina Solberg en Rebecca Silva uit Brazilië.

5 uur geleden
Wiebes: wordt heel lastig om gele trui in Tour te verdedigen

GENÈVE (ANP) - Lorena Wiebes vreest dat het maandag heel moeilijk wordt om haar gele trui in de Tour de France Femmes te verdedigen. "Het zal heel lastig worden, maar we gaan het proberen", zei de 27-jarige sprintster van SD Worx - Protime in Genève nadat ze de tweede etappe in de Tour de France Femmes wist te winnen.

18 uur geleden
Wiebes is als sprintster in Tour de France Femmes klasse apart

GENÈVE (ANP) - Lorena Wiebes is in de sprint een klasse apart. De 27-jarige renster van SD Worx - Protime was zondag in het Zwitserse Genève opnieuw de snelste van alle deelneemsters aan de Tour de France. Wiebes rijdt maandag voor de tweede dag op rij in de gele trui in de Ronde van Frankrijk.

18 uur geleden
Wiebes sprint in Genève in gele trui naar tweede etappezege

GENÈVE (ANP) - Lorena Wiebes heeft ook de tweede etappe van de Tour de France Femmes gewonnen. De renster van SD Worx - Protime was in de gele leiderstrui in de straten van Genève wederom de snelste in een massasprint. Wiebes behoudt de leiding in het klassement en voert ook het puntenklassement om de groene trui aan.

18 uur geleden
Van Aert wint eindklassement Ronde van Denemarken na rentree

RØDOVRE (ANP) - Wielrenner Wout van Aert heeft bij zijn rentree na blessureleed de Ronde van Denemarken gewonnen. De Belg van Visma - Lease a Bike won de eerste drie etappes van de vijfdaagse ronde. De Deen Rasmus Søjberg Pedersen won zondag de slotrit.

21 uur geleden