Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldpers: 'Trump-fluisteraar' Rutte gaat NAVO-chef worden

Wereldpers: 'Trump-fluisteraar' Rutte gaat NAVO-chef worden

DEN HAAG (ANP) - Dat het NAVO-leiderschap Mark Rutte nauwelijks meer kan ontgaan, is wereldwijd 'breaking news'. Van Duitsland tot de Verenigde Staten wordt bericht dat de laatste rivaal van de Nederlander zich heeft teruggetrokken. Zijn ervaringen met de Amerikaanse oud-president Donald Trump worden herhaaldelijk genoemd.

The Washington Post noemt de demissionaire premier een "veteraan van de EU-politiek" die al te maken heeft gehad met tal van leiders uit NAVO-landen, onder wie Trump. Rutte staat bekend om zijn directheid en pragmatische houding, bericht de krant. Het Duitse Bild schrijft dat Rutte bekendstaat als iemand met grote internationale ervaring en de langstzittende premier van Nederland.

Nieuwssite Politico schrijft dat waarnemers de Nederlander hebben omschreven als een "Trump-fluisteraar" die goed kan samenwerken met politici met uiteenlopende achtergronden. "I like this guy", merkte Trump ooit op over Rutte, die hem bezocht in Washington. De kans bestaat dat de mannen weer moeten samenwerken als Trump de presidentsverkiezingen wint.

Uitdagingen

Politico voorspelt dat Rutte als NAVO-chef niet hoeft te rekenen op echte 'wittebroodsweken'. De site noemt een reeks uitdagingen waar hij mee te maken krijgt, waaronder de mogelijke terugkeer van Trump in het Witte Huis, de situatie in Oekraïne en de opkomst van Europese politieke partijen die bekendstaan als pro-Russisch.

De Britse krant The Guardian noemt Rutte de "compromiskandidaat" voor de topfunctie. "Hij is voornamelijk gekozen omdat hij wordt gezien als politicus met veel internationale ervaring die zeer pro-Oekraïens is, maar niet zo'n havik als sommige kandidaten uit de oostelijke flank van de alliantie" concludeert de krant, die ook meldt dat Rutte de nodige obstakels moest overwinnen voordat hij alle NAVO-landen achter zich kreeg.

Het Franse persbureau AFP omschrijft Rutte als "fietsende Trump-fluisteraar" en ook de Belgische omroep VRT wijst op de "vele bijnamen" van de politicus, waaronder ook "Teflon Mark". Hij wordt omschreven als een harde werker en een meester in het sluiten van compromissen. "Ruttes grootste talent als politicus is dat hij een raspoliticus is, gemaakt voor de job: conflictvermijdend, met een lach, schijnbaar zonder enige stress."

Meer uit Binnenland

Weski in laatste woord: ik kan niet meer vertrouwen op de staat

ROTTERDAM (ANP) - "Ik kan niet meer op de staat vertrouwen", zei Inez Weski (71) maandag aan het slot van haar proces. "De advocaat opereert kennelijk al langer buiten de bescherming van de wet."

28 minuten geleden
OM eist 17 jaar cel en tbs voor doden van moeder in Landsmeer

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een gevangenisstraf van zeventien jaar en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Timothy B. voor de moord op zijn 52-jarige moeder in zijn woning in Landsmeer en het wegmaken van haar onderbenen. De afgezaagde lichaamsdelen zijn nog niet teruggevonden, bleek maandag tijdens de strafzaak in de rechtbank in Amsterdam.

1 uur geleden
Waterschap Limburg claimt primeur met verwijderen medicijnresten

SIMPELVELD (ANP) - Waterschap Limburg heeft een techniek gevonden om een groot deel van de medicijnresten uit afvalwater te halen. Volgens het waterschap kan hierdoor ruim 80 procent van de medicijnstoffen worden verwijderd, waar dat bij een reguliere aanpak zo'n 30 procent zou zijn. De organisatie spreekt zelf van "een wereldwijde primeur".

1 uur geleden
OM eist 60 uur werkstraf voor Raisa Blommestijn om tweets

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in hoger beroep een werkstraf van 60 uur geëist tegen Raisa Blommestijn, waarvan 30 uur voorwaardelijk. De presentatrice van Ongehoord Nederland (ON!) staat terecht voor groepsbelediging en smaad vanwege berichten op X in 2023.

3 uur geleden
Betalingsgegevens en adressen niet gelekt bij hack Booking.com

AMSTERDAM (ANP) - Bij de hack bij Booking.com zijn "geen financiële of betalingsgegevens en geen klantadressen ingezien". Dat meldt een woordvoerster van de boekingssite. Zondagavond liet Booking.com getroffen klanten weten dat er "onbevoegde derden" toegang hadden gekregen tot hun boekingsinformatie. Contactinformatie, specifiek e-mailadressen en telefoonnummers, en "bepaalde boekingsgegevens" zijn wel gestolen.

3 uur geleden
Nabestaanden vragen hoogst mogelijke straf voor moedermoord

AMSTERDAM (ANP) - Nabestaanden vragen de rechtbank in Amsterdam de hoogst mogelijke straf op te leggen aan de 33-jarige Timothy B. voor de moord op zijn 52-jarige moeder in zijn woning in Landsmeer en het wegmaken van haar onderbenen. De afgezaagde lichaamsdelen zijn nog niet teruggevonden, bleek maandag tijdens de strafzaak.

3 uur geleden
Cyberexpert: datalekken zijn nooit helemaal te voorkomen

DEN HAAG (ANP) - Datalekken waarmee recent onder meer Basic-Fit, Booking.com en Odido te maken hebben gekregen, zijn nooit helemaal te voorkomen. Zelfs als de beveiliging van gegevens op orde is, kan het volgens cyberdeskundige Gina Doekhie alsnog misgaan. "Cybercriminelen worden steeds slimmer en hebben steeds betere technieken."

3 uur geleden