Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldleiders wensen Boris Johnson beterschap

Wereldleiders wensen Boris Johnson beterschap

PARIJS/LONDEN (ANP) - Verschillende wereldleiders hebben de Britse premier Boris Johnson een voorspoedig herstel toegewenst. Na de beterschapswensen van onder anderen de Franse president Emmanuel Macron en de Duitse kanselier Angela Merkel, liet president Donald Trump weten dat de Amerikanen bidden voor Johnson.

Johnson werd maandag overgeplaatst naar de intensive care van een Londens ziekenhuis, nadat zijn toestand als gevolg van een besmetting met het nieuwe coronavirus verslechterd was. Macron zei dat hij hoopt dat Johnson "deze beproeving snel te boven komt". "Al mijn steun gaat uit uit naar Boris Johnson, zijn familie en het Britse volk in deze moeilijke dagen", aldus Macron.

Ook de Duitse kanselier Angela Merkel, EU-voorzitter Ursula von der Leyen en secretaris-generaal Jens Stoltenberg van de NAVO wensen Johnson veel sterkte en een spoedig herstel. "Veel kracht Boris en wordt snel gezond", twitterde Stoltenberg.

De Amerikaanse president Donald Trump zei tijdens een persconferentie in het Witte Huis dat hij bedroefd is over de verslechtering van de toestand van de Britse premier. "Ik wil ook de beste wensen sturen naar een goede vriend van mij, een vriend van ons land, premier Boris Johnson. We waren erg bedroefd toen we hoorden dat hij vanmiddag op de intensive care is opgenomen. Alle Amerikanen bidden voor zijn herstel."

Meer uit Buitenland

Iran laat Iraakse olietankers door Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran heeft bekendgemaakt dat het een aantal Iraakse olietankers een veilige tocht door de Straat van Hormuz heeft gegarandeerd. De belofte volgt op een bezoek afgelopen week van de Iraanse parlementsvoorzitter Bagher Ghalibaf aan Bagdad. Het Iraanse staatspersbureau IRNA vermeldt niet om hoeveel tankers het gaat.

1 uur geleden
Duitse buitenlandminister: Oekraïne zal winnen van Rusland

KYIV (ANP/DPA) - De Duitse minister van Buitenlandse Zaken, Johann Wadephul, is op bezoek in Kyiv. "We staan achter Oekraïne. We steunen het. Het zal dit militaire conflict winnen", zei hij na aankomst met een speciale trein, over de oorlog met Rusland.

5 uur geleden
Britse Larry the Cat geeft teken van leven

LONDEN (ANP) - Larry the Cat, de kat die bij de Britse premier woont op 10 Downing Street in Londen, is niet dood. Dat wordt gemeld op het X-account van het dier. Eerder bracht het nieuwsmedium Politics UK naar buiten dat Larry was overleden, maar dat is inmiddels gerectificeerd.

6 uur geleden
35 politiemensen gewond bij voetbalwedstrijd in Duitse Mannheim

MANNHEIM (ANP) - Bij gewelddadigheden rond een voetbalwedstrijd in het Duitse Mannheim zijn 35 politiemensen gewond geraakt. Dat schrijft de krant Die Welt.

10 uur geleden
Doden bij neerstorten vliegtuigje in Kroatië

ZADAR (ANP/AFP) - Zeker twee mensen zijn om het leven gekomen bij het neerstorten van een vliegtuigje bij de Kroatische stad Zadar, zo maakten de autoriteiten bekend.

11 uur geleden
Karoline Leavitt gaat terug naar politiek actiecomité MAGA Inc.

WASHINGTON (ANP) - Witte Huis-woordvoerster Karoline Leavitt gaat terug naar MAGA Inc., een politiek actiecomité dat de Amerikaanse president Donald Trump steunt. Dat zei ze vrijdag tegen verslaggevers aan boord van het presidentiële vliegtuig Air Force One.

11 uur geleden
Oekraïne: doden en gewonden bij Russische aanval op winkelcentrum

KRYVY RIH (ANP/DPA/RTR) - Russische drones hebben een dodelijke aanval uitgevoerd op een winkelcentrum in de Oekraïense stad Kryvy Rih, meldt Oekraïne. Volgens het land zijn er minstens vijftien doden gevallen en ruim 130 gewonden, onder wie ook enkele tientallen kinderen.

16 uur geleden