Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldleiders veroordelen 'schandelijk' geweld in Washington

Wereldleiders veroordelen 'schandelijk' geweld in Washington

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR/DPA) - De bestorming van het Capitool in Washington, heeft ook donderdag nog geleid tot internationale kritiek. De Duitse bondskanselier Angela Merkel zei "boos en verdrietig" te zijn. "Ik betreur ten zeerste dat president Trump zijn nederlaag niet heeft toegeven", stelde de Duitse leider.

Merkel zei dat twijfels over de verkiezingsuitslag hebben geleid tot "het klimaat dat de gebeurtenissen van gisterenavond mogelijk maakte". De Israëlische premier Benjamin Netanyahu veroordeelde het geweld door aanhangers van zijn bondgenoot Trump. Hij sprak in Jeruzalem over een "schandelijke vertoning" die veroordeeld moet worden.

Leiders van andere Europese landen reageerden woensdag al op de onrust. Premier Mark Rutte riep Trump toen in een Engelstalig Twitterbericht op zijn verkiezingsnederlaag te erkennen. Hij sprak over "afgrijselijke beelden" uit de Amerikaanse hoofdstad. Ook de Britse premier Boris Johnson en de Belgische premier Alexander De Croo maakten toen duidelijk zich zorgen te maken.

De Iraanse president Hassan Rohani, een uitgesproken criticus van Trump, zei dat de beelden uit Washington laten zien hoe kwetsbaar de westerse democratie is. "Een populist heeft zijn land de afgelopen vier jaar naar rampspoed geleid", zei hij op de staatstelevisie. "Ik hoop dat de hele wereld en de volgende bewoners van het Witte Huis daarvan zullen leren."

Meer uit Buitenland

Russische aanvallen maken dodelijke slachtoffers in Oekraïne

KYIV (ANP/RTR/AFP) - In Oekraïne zijn op verschillende plaatsen doden gevallen door Russische aanvallen. In de stad Zaporizja zijn zeker twaalf doden gevallen, meldde de gouverneur van de regio. In Kramatorsk gaat het om zeker vijf doden, schreef president Zelensky op X. In Dnipro vielen vier doden.

3 uur geleden
Iran ontkent aanvallen op de Emiraten

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het in de voorbije dagen aanvallen heeft uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten. Vanuit het militaire hoofdkwartier Khatam al-Anbiya wordt wel gewaarschuwd dat het leger "vernietigend" zal reageren als de golfstaat actie onderneemt tegen Iran.

3 uur geleden
Stones bevestigen komst van eerste album in drie jaar

LONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.

6 uur geleden
Russische wetenschappers veroordeeld voor hoogverraad

MOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.

6 uur geleden
Advocaat: Nobelprijswinnaar Mohammadi 'tussen leven en dood'

TEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.

8 uur geleden
VAE melden nieuwe Iraanse aanvallen

ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. De luchtafweer komt in actie om raketten en drones uit te schakelen, zeggen de autoriteiten in de Golfstaat.

8 uur geleden
Flotilla-activisten langer vast in Israël

ASHKELON (ANP/AFP/RTR) - Een Israëlische rechtbank heeft het voorarrest verlengd van twee activisten die van boten waren gehaald die naar de Gazastrook voeren. Dat moet de autoriteiten meer tijd geven om de Spanjaard Saif Abu Keshek en de Braziliaan Thiago Avila te verhoren, zegt hun advocaat.

8 uur geleden