Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldleiders veroordelen 'schandelijk' geweld in Washington

Wereldleiders veroordelen 'schandelijk' geweld in Washington

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR/DPA) - De bestorming van het Capitool in Washington, heeft ook donderdag nog geleid tot internationale kritiek. De Duitse bondskanselier Angela Merkel zei "boos en verdrietig" te zijn. "Ik betreur ten zeerste dat president Trump zijn nederlaag niet heeft toegeven", stelde de Duitse leider.

Merkel zei dat twijfels over de verkiezingsuitslag hebben geleid tot "het klimaat dat de gebeurtenissen van gisterenavond mogelijk maakte". De Israëlische premier Benjamin Netanyahu veroordeelde het geweld door aanhangers van zijn bondgenoot Trump. Hij sprak in Jeruzalem over een "schandelijke vertoning" die veroordeeld moet worden.

Leiders van andere Europese landen reageerden woensdag al op de onrust. Premier Mark Rutte riep Trump toen in een Engelstalig Twitterbericht op zijn verkiezingsnederlaag te erkennen. Hij sprak over "afgrijselijke beelden" uit de Amerikaanse hoofdstad. Ook de Britse premier Boris Johnson en de Belgische premier Alexander De Croo maakten toen duidelijk zich zorgen te maken.

De Iraanse president Hassan Rohani, een uitgesproken criticus van Trump, zei dat de beelden uit Washington laten zien hoe kwetsbaar de westerse democratie is. "Een populist heeft zijn land de afgelopen vier jaar naar rampspoed geleid", zei hij op de staatstelevisie. "Ik hoop dat de hele wereld en de volgende bewoners van het Witte Huis daarvan zullen leren."

Meer uit Buitenland

ICE: agenten logen mogelijk onder ede over neerschieten migrant

WASHINGTON (ANP/RTR) - Waarnemend directeur Todd Lyons van de Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft gezegd dat twee ICE-agenten onder ede "onwaarheden" lijken te hebben verkondigd over het neerschieten van een migrant in de staat Minnesota. De agenten wachten mogelijk federale aanklachten voor hun daden, aldus Lyons.

21 minuten geleden
Man die agenten met mes aanviel in Parijs overleden

PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - De man die vrijdagavond in Parijs werd neergeschoten toen hij agenten met een mes bedreigde, is aan zijn verwondingen bezweken. Dat meldt het Franse openbaar ministerie voor terrorismebestrijding.

22 minuten geleden
Parijse politie schiet man met mes neer bij Arc de Triomphe

PARIJS (ANP) - De Franse politie heeft een man neergeschoten die een agent probeerde neer te steken tijdens een ceremonie bij de Arc de Triomphe in het centrum van Parijs. De man raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht, meldt de zender France24.

1 uur geleden
Frankrijk bespreekt oefenen met kernarsenaal met andere landen

MÜNCHEN (ANP) - Frankrijk bespreekt met Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Zweden en waarschijnlijk nog andere Europese landen hoe het zijn bescherming met kernwapens met hen kan delen. Ze zouden bijvoorbeeld samen kunnen gaan oefenen met Frankrijks nucleaire capaciteiten, opperde president Emmanuel Macron.

1 uur geleden
Regering VS steekt 38,3 miljard dollar in ICE-detentiecentra

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering zet een plan door om 38,3 miljard dollar (zo'n 32,3 miljard euro) te steken in een uitbreiding van de detentiecentra die immigratiedienst ICE gebruikt. Volgens overheidsfunctionarissen zal de uitbreiding deportaties van illegale immigranten versnellen.

2 uur geleden
Trump dringt bij Zelensky aan op deal met Rusland

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bij zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky aangedrongen op een deal met Rusland. Als Zelensky niet nu in actie komt, mist hij een "geweldige kans" voor vrede, aldus Trump tegen verslaggevers bij het Witte Huis. Rusland wil volgens hem een deal sluiten.

4 uur geleden
VS denken dat hun troepen in Europa niet snel elders nodig zijn

MÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse troepen die in Europa zijn gelegerd, zullen niet snel elders nodig zijn, denken de Verenigde Staten. Als de VS ergens in de wereld moeten ingrijpen, zijn het vaak eenheden van thuis of uit andere delen van de wereld die daarvoor geschikter zijn, zegt onderminister Elbridge Colby op de veiligheidsconferentie in München.

5 uur geleden