Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldleiders roepen Israël en Hamas op beloftes na te komen

Wereldleiders roepen Israël en Hamas op beloftes na te komen

LONDEN/CANBERRA/WELLINGTON/OTTAWA (ANP/RTR/DPA) - De Britse premier Keir Starmer roept op om de eerste fase van het vredesakkoord, waar Israël en Hamas het in de nacht van woensdag op donderdag over eens werden, zonder vertraging uit te voeren. Hij roept ook op tot het opheffen van alle beperkingen voor humanitaire hulp naar Gaza. Starmer vraagt alle partijen zich aan de afspraken te houden, een einde te maken aan de oorlog en te werken aan duurzame vrede.

De Australische premier Anthony Albanese noemt het akkoord een "zeer noodzakelijke stap" richting vrede. Ook hij roept alle partijen op zich aan de voorwaarden van het plan te houden.

De minister van Buitenlandse Zaken van Nieuw-Zeeland, Winston Peters, zegt dat zowel Palestijnen als Israëliërs zwaar hebben geleden sinds 7 oktober 2023. Hij ziet het akkoord als een "positieve eerste stap om een einde te brengen aan dit lijden". Ook Peters roept beide partijen op om hun beloftes na te komen, met de vrijlating van de gijzelaars door Hamas en terugtrekking van Israëlische troepen.

Ook Canada verwelkomt het akkoord, schrijft de overheidsafdeling voor diplomatieke en consulaire relaties op X. Canada roept op tot hereniging van de gijzelaars met hun families, het terugtrekken van Israëlische troepen en onmiddellijke en ongehinderde humanitaire hulp aan de inwoners van Gaza.

Meer uit Buitenland

Ex-president Ecuador krijgt cel voor corruptiezaak pandemie

QUITO (ANP/AFP/RTR) - De Ecuadoraanse oud-president Abdalá Bucaram is schuldig bevonden in een corruptiezaak rond de verkoop van coronatests en andere medische benodigdheden tijdens de coronapandemie. Hij en zijn zoon zijn allebei veroordeeld tot een gevangenisstraf van negen jaar en vier maanden.

20 minuten geleden
Houthi's: tientallen Saudische luchtaanvallen op Jemen

SANAA (ANP) - Saudi-Arabië heeft zo'n veertig luchtaanvallen uitgevoerd op Jemen, meldt het door Houthi's gecontroleerde persbureau Saba. Verschillende westelijke regio's zouden zijn aangevallen.

1 uur geleden
Doden en vermisten door brand op veerboot Filipijnen

PUERTO PRINCESA (ANP/AFP) - Bij een brand op een veerboot in de Filipijnse provincie Palawan zijn zeker vijf mensen om het leven gekomen. Meer dan tachtig mensen worden nog vermist. Dat meldt de kustwacht van het land. De oorzaak van de brand is vooralsnog onduidelijk en wordt onderzocht.

3 uur geleden
Slachtoffers bij droneaanvallen tussen Rusland en Oekraïne

KYIV (ANP/RTR) - In de Oekraïense regio Sumy zijn vijf doden gevallen bij een aanval met Russische drones. 24 mensen raakten gewond. Dat meldt de nationale politie van Oekraïne donderdag op Telegram.

4 uur geleden
Copernicus: recordhitte in augustus, ook zeewater extreem warm

BONN (ANP) - Opnieuw zijn afgelopen maand wereldwijde temperatuurrecords gesneuveld. Augustus verliep sinds het begin van de metingen nog niet eerder zo warm als dit jaar. Het werd op aarde gemiddeld 16,96 graden, heeft de Europese klimaatdienst Copernicus becijferd. Dat gemiddelde is precies gelijk aan dat van juli 2023. Daarmee staan beide maanden nu in de boeken als de warmste uit de meetreeks.

7 uur geleden
Piloot waarschuwde voor hoge snelheid vlak voor crash in Miami

WASHINGTON (ANP/RTR) - In de laatste minuut en 42 seconden voordat het vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air zondag in Miami van de landingsbaan schoot, maakte een van de piloten meerdere keren een opmerking over de te hoge snelheid tegen de andere piloot. Dat meldt de National Transportation Safety Board (NTSB) op basis van de stemopname van de cockpit.

8 uur geleden
WSJ: Trump gewaarschuwd dat oorlog Iran nog lang kan duren

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Iranoorlog zou tot aan het einde van Donald Trumps presidentschap kunnen voortduren. Daarvoor waarschuwden hoge adviseurs van het Witte Huis, onder wie vicepresident JD Vance en minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, de president tijdens besloten gesprekken. Dat meldde de Wall Street Journal woensdag op basis van Amerikaanse functionarissen.

8 uur geleden