Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldleiders naar Hiroshima voor top G7

Wereldleiders naar Hiroshima voor top G7

HIROSHIMA (ANP) - Wereldleiders verzamelen zich in het Japanse Hiroshima voor een driedaagse top van de G7, zeven rijke democratieën en de Europese Unie. Dit keer mogen ook leiders aanschuiven van landen die geen lid zijn van de groep, maar internationaal vaak wel een belangrijke rol spelen. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt een speech via videoverbinding.

De G7 bestaat uit de Verenigde Staten, Duitsland, Frankrijk, Italië, Japan, het Verenigd Koninkrijk en Canada. Daarnaast zijn leiders uitgenodigd van landen als India, Brazilië, Indonesië, Zuid-Korea, Australië en Vietnam. Dat wordt gezien als een poging om aarzelende landen meer op de lijn van de G7 te krijgen in gevoelige dossiers als de oorlog in Oekraïne.

De top wordt naar verwachting gedomineerd door discussies over twee landen die zelf niet zijn uitgenodigd: Rusland en China. Beijing heeft een gespannen relatie met de VS en andere G7-leden, maar is ook een belangrijke handelspartner voor landen uit de groep. Er wordt overleg verwacht over een gezamenlijke aanpak.

Japan neemt vanwege de G7-bijeenkomst ongekend strenge veiligheidsmaatregelen. Zo’n 24.000 manschappen van de veiligheidsdiensten gaan waken over de veiligheid van vooraanstaande deelnemers als de Amerikaanse president Joe Biden, zijn Braziliaanse ambtgenoot Luiz Inácio Lula da Silva en de Indiase premier Narendra Modi.

Leiders van G7-lidstaten en de andere uitgenodigde landen bezoeken waarschijnlijk ook het Vredespark in Hiroshima; de eerste stad die is gebombardeerd met kernwapens. De leiders van Japan en Zuid-Korea gaan samen naar een monument voor Koreanen die omkwamen bij de Amerikaanse kernaanval tijdens de Tweede Wereldoorlog.

Meer uit Buitenland

Terrorismeonderzoek in Polen na dodelijke aanslag in Krakau

WARSCHAU (ANP/AFP/DPA) - De Poolse autoriteiten hebben een terrorismeonderzoek geopend nadat zes mensen waren gedood in Krakau. Dat staat in een verklaring van het Openbaar Ministerie.

30 minuten geleden
Oproep om bloeddonaties voor gewonde agent Krakau

KRAKAU (ANP/AFP) - De Poolse autoriteiten hebben opgeroepen om bloed te doneren voor een agent die gewond raakte bij de dodelijke schietpartij in Krakau. Op sociale media circuleren beelden waarop te zien is dat die politieman ondanks zijn eigen verwondingen de aanvaller confronteert.

1 uur geleden
Doden in woning schutter Polen zijn ouders en zus

KRAKAU (ANP/DPA/AFP) - De lichamen die zijn aangetroffen in de woning van de man die het vuur opende in Krakau, zijn de ouders en zus van de schutter. Ze leken volgens de politie schotwonden te hebben.

2 uur geleden
Ook koetsiers gewond bij schietpartij in Krakau

KRAKAU (ANP/DPA) - Meerdere koetsiers die met paardenkoetsen door Krakau rijden, raakten ernstig gewond bij de schietpartij in de stad. Dat meldde hun brancheorganisatie. De paarden liepen alleen lichte verwondingen op.

3 uur geleden
Schade in Saudische hoofdstad gemeld na nieuwe aanvallen

RIYAD (ANP/AFP/RTR) - De Saudische hoofdstad Riyad is opnieuw onder vuur genomen. Er waren harde explosies te horen en getuigen zeggen dat het financiële district is getroffen. Daar zou een gebouw van staatsoliegigant Aramco schade hebben opgelopen.

4 uur geleden
Vrouw uit VS met 'leeg' kenteken krijgt 40.000 dollar aan boetes

NEW YORK (ANP) - Een vrouw uit New York heeft voor 40.000 dollar (36.000 euro) aan verkeersboetes gekregen. Haar gepersonaliseerde kentekenplaat lijkt de reden te zijn, schrijft de krant The New York Times.

4 uur geleden
Tientallen gewonden door aardbeving in Japan

TOKIO (ANP/AFP) - Door een aardbeving met een kracht van 5.7 in het midden van Japan zijn zondag zeker 24 mensen gewond geraakt, melden lokale media. De beving veroorzaakte schade aan gebouwen en hinder voor het treinverkeer. Er zijn geen doden gemeld.

4 uur geleden