Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldleiders bijeen in München voor veiligheidsconferentie

Wereldleiders bijeen in München voor veiligheidsconferentie

MÜNCHEN (ANP) - In München begint een belangrijke driedaagse veiligheidsconferentie, de Munich Security Conference (MSC). Daar worden internationale leiders verwacht als president Volodymyr Zelensky van Oekraïne en de Amerikaanse vicepresident Kamala Harris.

Namens Nederland gaan premier Mark Rutte en ministers Hanke Bruins Slot (Buitenlandse Zaken) en Kajsa Ollongren (Defensie) naar de conferentie. Zij vertrekken vrijdagmiddag en keren zaterdag weer terug naar Nederland.

De jaarlijkse topbijeenkomst wordt al sinds 1963 georganiseerd. De bijeenkomst in een Beiers hotel brengt internationale topfunctionarissen bijeen voor informele discussies over prangende internationale veiligheidskwesties.

De voorzitter van de MSC heeft al duidelijk gemaakt welke onderwerpen dit jaar hoog op de agenda staan. Het gaat om de oorlog tussen Israël en Hamas, de Russische invasie van Oekraïne, de toekomst van de NAVO en conflicten in de Hoorn van Afrika.

Niet alleen westerse leiders zijn welkom op de conferentie. In 2007 gaf de Russische leider Vladimir Poetin er een speech. Dit jaar zal de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi er spreken. Rusland en Iran zijn dit keer niet uitgenodigd.

Ook de Israëlische president Isaac Herzog en de Palestijnse premier Mohammad Shtayyeh worden verwacht. De internationale bijeenkomst wordt geopend door de topman van de Verenigde Naties, de Portugees António Guterres.

Meer uit Buitenland

China dringt aan op staakt-het-vuren in Midden-Oosten

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - China heeft maandag opnieuw opgeroepen tot een staakt-het-vuren en diplomatieke gesprekken om een einde te maken aan het conflict in het Midden-Oosten, dat inmiddels al drie dagen duurt.

18 minuten geleden
Turkije en Iran sluiten grens voor dagjesmensen

ANKARA (ANP/AFP) - Turkije en Iran hebben in onderling overleg de grensovergangen gesloten voor dagjesmensen. Dat meldt de Turkse minister van Handel Ömer Bolat op X. Wie nog dezelfde dag de grens weer wil oversteken, kan dat tot nader order niet meer.

24 minuten geleden
Von der Leyen spreekt steun uit voor Cyprus na aanval

BRUSSEL (ANP) - Na de droneaanval op een Britse luchtmachtbasis op Cyprus heeft Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen gebeld met de Cypriotische president Nikos Christodoulides, schrijft ze op X.

58 minuten geleden
Legerleider Israël: strijd tegen Hezbollah kan dagen duren

TEL AVIV (ANP/AFP) - De gevechten tussen Israël en de Libanese militante groepering Hezbollah kunnen nog "vele dagen" duren, zei de Israëlische legerleider Eyal Zamir maandag.

1 uur geleden
Tientallen doden bij Israëlische aanval op Libanon

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Bij de Israëlische luchtaanvallen op Libanon zijn maandag al zeker 31 doden en 149 gewonden gevallen, hebben de autoriteiten van het aangevallen land bekendgemaakt. Het Israëlische leger voert aanvallen uit in heel Zuid-Libanon en de zuidelijke voorsteden van Beiroet na beschietingen door militie Hezbollah.

1 uur geleden
Iran zet vergeldingsaanvallen voort op Golfregio en Israël

DUBAI (ANP/AFP/RTR) - Voor de derde dag op rij heeft Iran maandag aanvallen uitgevoerd op de Golfregio en Israël als vergelding voor het Amerikaans-Israëlische offensief.

1 uur geleden
Iran wijst onderhandelingen met VS van de hand

TEHERAN (ANP) - Iran zal niet onderhandelen met de Verenigde Staten. Dat zei de Iraanse hoogste veiligheidsfunctionaris Ali Larijani maandag op X.

3 uur geleden