Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldleiders bijeen in München voor veiligheidsconferentie

Wereldleiders bijeen in München voor veiligheidsconferentie

MÜNCHEN (ANP) - In München begint een belangrijke driedaagse veiligheidsconferentie, de Munich Security Conference (MSC). Daar worden internationale leiders verwacht als president Volodymyr Zelensky van Oekraïne en de Amerikaanse vicepresident Kamala Harris.

Namens Nederland gaan premier Mark Rutte en ministers Hanke Bruins Slot (Buitenlandse Zaken) en Kajsa Ollongren (Defensie) naar de conferentie. Zij vertrekken vrijdagmiddag en keren zaterdag weer terug naar Nederland.

De jaarlijkse topbijeenkomst wordt al sinds 1963 georganiseerd. De bijeenkomst in een Beiers hotel brengt internationale topfunctionarissen bijeen voor informele discussies over prangende internationale veiligheidskwesties.

De voorzitter van de MSC heeft al duidelijk gemaakt welke onderwerpen dit jaar hoog op de agenda staan. Het gaat om de oorlog tussen Israël en Hamas, de Russische invasie van Oekraïne, de toekomst van de NAVO en conflicten in de Hoorn van Afrika.

Niet alleen westerse leiders zijn welkom op de conferentie. In 2007 gaf de Russische leider Vladimir Poetin er een speech. Dit jaar zal de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi er spreken. Rusland en Iran zijn dit keer niet uitgenodigd.

Ook de Israëlische president Isaac Herzog en de Palestijnse premier Mohammad Shtayyeh worden verwacht. De internationale bijeenkomst wordt geopend door de topman van de Verenigde Naties, de Portugees António Guterres.

Meer uit Buitenland

Arabische staten veroordelen Ben-Gvir om behandeling flotilla

NEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van acht Arabisch-islamitische staten heeft de acties veroordeeld van de extreemrechtse Israëlische minister van Nationale Veiligheid, Itamar Ben-Gvir, tegen buitenlandse flotilla-activisten die werden vastgehouden op een Israëlisch schip. Ben-Gvir bespotte activisten die tegen de grond waren gedrukt, zo is in een door hemzelf geplaatste video te zien. Enkele van de gedetineerden, die van plan waren humanitaire hulp naar Gaza te brengen, beweerden later dat zij tijdens hun detentie fysiek zijn mishandeld.

1 uur geleden
Exitpolls: uiterst rechts op winst bij verkiezingen Cyprus

NICOSIA (ANP/RTR) - Op Cyprus lijkt uiterst rechts bij de parlementsverkiezingen van zondag winst te boeken. Dit blijkt uit exitpolls die tevens wijzen op verlies voor de centrumpartijen die de onafhankelijke president Nikos Christodoulides steunen.

1 uur geleden
China stuurt ruimtevaarder voor een jaar naar de ruimte

JIUQUAN (ANP/RTR/AFP) - Drie Chinese ruimtevaarders zijn zondag met een raket vertrokken naar het Chinese Tiangong-ruimtestation. Het is de bedoeling dat een van de bemanningsleden daar een jaar blijft en dat is een primeur voor het land.

5 uur geleden
Netanyahu: Trump wil met Iran-akkoord nucleaire dreiging wegnemen

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag gezegd dat hij en de Amerikaanse president Donald Trump het erover eens zijn dat elk definitief akkoord met Iran de nucleaire dreiging die uitgaat van Teheran, moet wegnemen.

5 uur geleden
Trump: blokkade tegen Iran van kracht totdat akkoord is getekend

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij zijn diplomatieke vertegenwoordigers heeft opgedragen zich niet te haasten bij het sluiten van een deal met Iran, omdat "de tijd aan onze kant staat". Een dag eerder had hij aangekondigd dat er al grotendeels overeenstemming was bereikt over een akkoord met Teheran.

7 uur geleden
Pakistan hoopt op snel direct overleg tussen Iran en VS

ISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft zondag zijn hoop uitgesproken dat in Pakistan heel snel direct overleg gaat plaatsvinden tussen onderhandelaars uit Iran en de VS. Pakistan is de voornaamste bemiddelaar tussen Teheran en Washington en vindt dat dit de goede kant opgaat.

10 uur geleden
Media Israël: Trump belooft vast te houden aan nucleaire eisen

JERUZALEM (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu verzekerd dat een uiteindelijke deal met Iran zal voorzien in de ontmanteling van het Iraanse nucleaire programma. Dat gebeurde dit weekend tijdens een telefoongesprek tussen de leiders, berichten Israëlische media als de krant Haaretz en nieuwssite Times of Israel.

10 uur geleden