Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldleiders bijeen in München voor veiligheidsconferentie

Wereldleiders bijeen in München voor veiligheidsconferentie

MÜNCHEN (ANP) - In München begint een belangrijke driedaagse veiligheidsconferentie, de Munich Security Conference (MSC). Daar worden internationale leiders verwacht als president Volodymyr Zelensky van Oekraïne en de Amerikaanse vicepresident Kamala Harris.

Namens Nederland gaan premier Mark Rutte en ministers Hanke Bruins Slot (Buitenlandse Zaken) en Kajsa Ollongren (Defensie) naar de conferentie. Zij vertrekken vrijdagmiddag en keren zaterdag weer terug naar Nederland.

De jaarlijkse topbijeenkomst wordt al sinds 1963 georganiseerd. De bijeenkomst in een Beiers hotel brengt internationale topfunctionarissen bijeen voor informele discussies over prangende internationale veiligheidskwesties.

De voorzitter van de MSC heeft al duidelijk gemaakt welke onderwerpen dit jaar hoog op de agenda staan. Het gaat om de oorlog tussen Israël en Hamas, de Russische invasie van Oekraïne, de toekomst van de NAVO en conflicten in de Hoorn van Afrika.

Niet alleen westerse leiders zijn welkom op de conferentie. In 2007 gaf de Russische leider Vladimir Poetin er een speech. Dit jaar zal de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi er spreken. Rusland en Iran zijn dit keer niet uitgenodigd.

Ook de Israëlische president Isaac Herzog en de Palestijnse premier Mohammad Shtayyeh worden verwacht. De internationale bijeenkomst wordt geopend door de topman van de Verenigde Naties, de Portugees António Guterres.

Meer uit Buitenland

Trump: ICE-agenten gaan vanaf maandag helpen op vliegvelden

WASHINGTON (ANP) - Vanaf maandag gaan agenten van immigratiedienst ICE de beveiliging op vliegvelden helpen, meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Dat is vanwege de discussie in het parlement over de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS), waar zowel ICE als luchthavenbeveiliging onder vallen.

2 uur geleden
België herdenkt terreuraanslagen van 10 jaar geleden

BRUSSEL (ANP) - In België is stilgestaan bij de terroristische aanslagen van tien jaar geleden. In de Brusselse metro en op de luchthaven Zaventem gingen toen bommen af, waardoor 35 mensen om het leven kwamen. Honderden mensen raakten gewond.

3 uur geleden
Kolonisten stichten brand in dorpen Westelijke Jordaanoever

RAMALLAH (ANP/AFP/DPA) - Israëlische kolonisten hebben brand gesticht in Palestijnse dorpen op de bezette Westelijke Jordaanoever, meldt de Israëlische krijgsmacht (IDF). De aanvallen vonden plaats in de nacht van zaterdag op zondag.

4 uur geleden
Israël versnelt sloop van Libanese huizen in frontliniedorpen

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz heeft samen met premier Benjamin Netanyahu de Israëlische krijgsmacht (IDF) opgedragen om "sneller Libanese huizen te slopen in frontliniedorpen" in het zuiden van Libanon. Dat is naar eigen zeggen nodig om een eind te maken aan de "bedreigingen voor Israëlische gemeenschappen".

5 uur geleden
Aantal gewonden in Zuid-Israël na Iraanse aanval loopt op

ARAD (ANP) - Het aantal gewonden na Iraanse aanvallen op de Zuid-Israëlische steden Arad en Dimona is opgelopen naar zeker 180, meldt Al Jazeera op basis van het Israëlische ministerie van Volksgezondheid. Iraanse raketten troffen de steden zaterdag. Op foto's en video's zijn zwaar beschadigde gebouwen te zien.

6 uur geleden
Analyse: Patriot-raket VS was betrokken bij explosie in Bahrein

MANAMA (ANP/RTR) - Een Patriot-raket van de Verenigde Staten was hoogstwaarschijnlijk betrokken bij een explosie in Bahrein waarbij tientallen burgers gewond raakten. Dat blijkt uit een expertanalyse die door persbureau Reuters is ingezien. Zowel Bahrein als Washington gaven Iran de schuld van de explosie op 9 maart. Daar werd geen bewijs voor geleverd.

7 uur geleden
Nieuwe aanvallen op Israël, schade en slachtoffers gemeld

JERUZALEM (ANP) - Er worden nieuwe aanvallen op Israël gemeld. Israëlische media spreken van minstens drie raketaanvallen vanuit Iran. Deze zouden allemaal zijn onderschept. De Israëlische krijgsmacht meldt dat er zeker één dode is gevallen in het noorden van het land, bij een vermoedelijke aanval van Hezbollah.

9 uur geleden