Wereldleiders bijeen in München voor 56e veiligheidsconferentie
MÜNCHEN (ANP) - Honderden wereldleiders, ministers, diplomaten en wetenschappers zijn vanaf vrijdag drie dagen bijeen in het Duitse München voor de jaarlijkse veiligheidsconferentie. Tientallen landen bespreken daar onder meer het internationale veiligheidsbeleid. De conferentie wordt er sinds 1963 gehouden in Hotel Bayerischer Hof.
Onder anderen afgevaardigden van de VS, Rusland, Iran en Turkije zijn op de conferentie aanwezig. Voor het eerst zou ook Noord-Korea in München vertegenwoordigd zijn, maar volgens het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap heeft Noord-Korea afgezegd. Namens Nederland is premier Mark Rutte in München, samen met de ministers Stef Blok (Buitenlandse Zaken) en Ank Bijleveld (Defensie).
De veiligheidsconferentie komt op een moment van spanningen in het Midden-Oosten, zoals het conflict in Syrië. Ook wordt vermoedelijk gesproken over de humanitaire crisis in Jemen en de klimaatverandering.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - In New York is de pride-vlag verwijderd van het Stonewall National Monument, dat belangrijk is voor lhbti'ers. Dit gebeurde na een instructie van de Amerikaanse regering over het vlaggenbeleid, melden Amerikaanse media zoals The New York Times en NBC News.
2 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De Colombiaanse president Gustavo Petro zegt deze week ontsnapt te zijn aan een moordaanslag. Drugsbendes zouden al maanden achter hem aanzitten en volgens Petro neemt het politieke geweld toe in aanloop naar de presidentsverkiezingen in mei.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een onlangs opgedoken FBI-document roept vragen op over wat de Amerikaanse president Donald Trump wist over het seksueel misbruik door Jeffrey Epstein. Nadat de eerste aanklachten tegen Epstein in 2006 openbaar werden, zou hij tegen een politiechef hebben gezegd dat "iedereen" op de hoogte was.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Democraten in het Amerikaanse Congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee een einde moet worden gemaakt aan de verjaringstermijn bij zedenmisdrijven. Het voorstel heet Virginia's Law, naar een van de bekendste slachtoffers van Jeffrey Epstein: Virginia Giuffre.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse veiligheidsdienst FBI heeft dinsdag beelden vrijgegeven van een gemaskerde en vermoedelijk gewapende persoon bij de voordeur van Nancy Guthrie in Arizona. De 84-jarige moeder van presentatrice Savannah Guthrie werd op 31 januari voor het laatst gezien.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met nieuwssite Axios gedreigd om een tweede vloot oorlogsschepen naar Iran te sturen. De Verenigde Staten en Iran onderhandelen over het Iraanse atoomprogramma en Trump wil dat er snel een deal wordt gesloten.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische internetwaakhond heeft aangekondigd beperkingen op te leggen aan de populaire berichtendienst Telegram. Volgens Moskou voldoet het platform niet aan de wet, omdat niet alle data in Rusland worden bewaard.
5 uur geleden