Wereldkampioenen Lavreysen en Wiebes ook de beste in eigen land
APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft zich in Apeldoorn ook verzekerd van de nationale titel op de sprint. De winnaar van drie gouden medailles op de Olympische Spelen in Parijs was in de finale in Omnisport te sterk voor Tijmen van Loon.
"Het is een mooi, succesvol maar ook lang seizoen geweest", zei de wereldkampioen die vrijdag ook al de nationale titel op de keirin won. "Mijn lijf is ook best moe en het moest soms uit mijn tenen komen, maar ik wilde voor eigen publiek nog één keer alles geven. En ik ben blij dat me dat gelukt is."
Lorena Wiebes veroverde in Apeldoorn eerst de nationale titel op de puntenkoers. Ze slaagde erin om Nina Kessler in haar laatste sprint nog te passeren. Marjolein van 't Geloof eindigde als derde. Wiebes werd ook Nederlands kampioen op scratch, het onderdeel waarop ze afgelopen najaar de wereldtitel veroverde. "Ik sta hier gewoon met twee kampioenstruien en dat is super", jubelde Wiebes.
Maikel Zijlaard pakte de nationale titel op de afvalkoers en Vincent Hoppezak werd Nederlands kampioen op madison. Steffie van der Peet verzekerde zich van de nationale titel op sprint.
.
Meer uit Sport
CALGARY (ANP) - Kjeld Nuis heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Calgary de 1000 meter in de B-groep gewonnen. De 36-jarige schaatser was in 1.07,13 ruim sneller dan de concurrentie. Piotr Michalski uit Polen werd met 1.07,67 tweede en de Japanner Kazuya Yamada derde met 1.07,76.
49 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Rico Verhoeven blijft kickboksen op hoog niveau. Dat zei de 36-jarige Verhoeven op Radio 538, waar hij zijn besluit toelichtte om afstand te doen van zijn wereldtitel zwaargewicht bij Glory. "Ik kan niet al te veel verklappen, maar ik ben in gesprek met verschillende partijen en jullie gaan me zeker nog zien op grote podia", aldus de kickbokser die na 4418 dagen (twaalf jaar) vrijwillig zijn wereldtitel heeft opgegeven.
9 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen was tevreden over zijn verrichtingen in de twee vrije trainingen bij de Grote Prijs van Las Vegas. "De balans was prima, hoewel we nog wel wat meer bandengrip moeten vinden", liet de coureur van Red Bull na afloop weten via een teambericht.
13 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen (28) zette op vrijdagochtend in zijn Red Bull de negende tijd op de klok bij de tweede vrije training op het stratencircuit van Las Vegas. Lando Norris van McLaren was de snelste bij de tweede oefensessie van de 22e Grote Prijs van het seizoen. De tweede vrije training werd een tijdje stilgelegd en eindigde ook onder een rode vlag vanwege een loszittende putdeksel.
15 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Een rechter in Londen gaat wel degelijk de klacht van de voormalige Formule 1-coureur Felipe Massa naar aanleiding van zijn verloren wereldtitel in 2008 behandelen. De aangeklaagden - autosportbond FIA, rechtenhouder Formule One Management en voormalig eigenaar Bernie Ecclestone - probeerden tevergeefs de zaak te laten seponeren. Massa eist een schadevergoeding van ongeveer 75 miljoen euro.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Handbalster Estavana Polman is al voorzichtig bezig met haar toekomst na haar carrière als prof. De ervaren Oranje-international is sinds dit jaar ambassadrice van Pro Handball USA, een organisatie die zich richt op het opbouwen van een professionele handbalcompetitie in de Verenigde Staten. Dat zei Polman tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal in aanloop naar het WK handbal.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse handbalsters moeten op het WK in eigen land eindelijk weer eens de laatste vier zien te halen. Dat is de inzet van bondscoach Henrik Signell. De Zweed heeft gezien dat het de afgelopen jaren steeds misging in de kwartfinales op de grote toernooien en wil die tendens doorbreken.
1 dag geleden