Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldkampioenen Lavreysen en Wiebes ook de beste in eigen land

Wereldkampioenen Lavreysen en Wiebes ook de beste in eigen land

APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft zich in Apeldoorn ook verzekerd van de nationale titel op de sprint. De winnaar van drie gouden medailles op de Olympische Spelen in Parijs was in de finale in Omnisport te sterk voor Tijmen van Loon.

"Het is een mooi, succesvol maar ook lang seizoen geweest", zei de wereldkampioen die vrijdag ook al de nationale titel op de keirin won. "Mijn lijf is ook best moe en het moest soms uit mijn tenen komen, maar ik wilde voor eigen publiek nog één keer alles geven. En ik ben blij dat me dat gelukt is."

Lorena Wiebes veroverde in Apeldoorn eerst de nationale titel op de puntenkoers. Ze slaagde erin om Nina Kessler in haar laatste sprint nog te passeren. Marjolein van 't Geloof eindigde als derde. Wiebes werd ook Nederlands kampioen op scratch, het onderdeel waarop ze afgelopen najaar de wereldtitel veroverde. "Ik sta hier gewoon met twee kampioenstruien en dat is super", jubelde Wiebes.

Maikel Zijlaard pakte de nationale titel op de afvalkoers en Vincent Hoppezak werd Nederlands kampioen op madison. Steffie van der Peet verzekerde zich van de nationale titel op sprint.

.

Meer uit Sport

Paralympische Spelen in Cortina beëindigd

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.

6 uur geleden
Djokovic meldt zich af voor mastertoernooi van Miami

MIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.

6 uur geleden
Xandra Velzeboer voor de vierde keer wereldkampioene op 500 meter

MONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.

6 uur geleden
Shorttracker Jens van 't Wout grijpt op WK zilver op 1000 meter

MONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.

7 uur geleden
Xandra Velzeboer pakt op WK shorttrack zilver op 1500 meter

MONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.

8 uur geleden
TeamNL op negende plaats in medaillespiegel Paralympische Spelen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.

9 uur geleden
Vingegaard wint Parijs-Nice, slotrit voor Fransman Martinez

NICE (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de Franse etappekoers Parijs-Nice gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike zag zijn leidende positie niet meer in gevaar komen in de slotetappe met start en finish in Nice. Hij moest na 129 kilometer de ritzege laten aan de Fransman Lenny Martinez van Bahrain-Victorious en eindigde als tweede.

11 uur geleden