Wereldkampioenen Lavreysen en Wiebes ook de beste in eigen land
APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft zich in Apeldoorn ook verzekerd van de nationale titel op de sprint. De winnaar van drie gouden medailles op de Olympische Spelen in Parijs was in de finale in Omnisport te sterk voor Tijmen van Loon.
"Het is een mooi, succesvol maar ook lang seizoen geweest", zei de wereldkampioen die vrijdag ook al de nationale titel op de keirin won. "Mijn lijf is ook best moe en het moest soms uit mijn tenen komen, maar ik wilde voor eigen publiek nog één keer alles geven. En ik ben blij dat me dat gelukt is."
Lorena Wiebes veroverde in Apeldoorn eerst de nationale titel op de puntenkoers. Ze slaagde erin om Nina Kessler in haar laatste sprint nog te passeren. Marjolein van 't Geloof eindigde als derde. Wiebes werd ook Nederlands kampioen op scratch, het onderdeel waarop ze afgelopen najaar de wereldtitel veroverde. "Ik sta hier gewoon met twee kampioenstruien en dat is super", jubelde Wiebes.
Maikel Zijlaard pakte de nationale titel op de afvalkoers en Vincent Hoppezak werd Nederlands kampioen op madison. Steffie van der Peet verzekerde zich van de nationale titel op sprint.
.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
18 minuten geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.
5 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.
11 uur geleden