Wereldkampioene voetbal wil vicepresident van VS worden
WASHINGTON (ANP/RTR) - 's Werelds beste voetbalster Megan Rapinoe wil vicepresident van de Verenigde Staten worden. De speelster van het Amerikaanse elftal, dat Nederland vorig jaar versloeg in de WK-finale, heeft zich aangeboden aan ex-vicepresident Joe Biden. Die wil namens de Democratische partij president Donald Trump wegkrijgen uit het Witte Huis.
De 34-jarige Rapinoe, vorig jaar gekozen tot wereldvoetbalster van het jaar, ziet het wel zitten om met Biden campagne te voeren als zogenoemde running mate. Tijdens een gesprek met Biden en diens vrouw sprak de voetbalster haar steun uit voor de 77-jarige Democraat. Biden maakte al herhaaldelijk duidelijk dat hij een vrouw als running mate wil.
Volgens Rapinoe kan ze tijdens het campagne voeren gewoon blijven voetballen. Enige ervaring met de politiek heeft ze al. Rapinoe is openlijk lesbienne en een uitgesproken belangenbehartiger van de rechten van homoseksuelen. Afgelopen zomer kreeg ze het aan de stok met Trump nadat ze had gezegd dat ze het Witte Huis niet zou bezoeken als het Amerikaanse team het WK voor vrouwen zou winnen.
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP/DPA) - Tatjana Hänni is benoemd tot algemeen directeur bij de Duitse voetbalclub RB Leipzig. Ze is de eerste vrouw bij een Bundesliga-club die een dergelijke positie vervult. Hänni is de opvolgster van Oliver Mintzlaff, die drie jaar geleden vertrok. Sindsdien was de positie vacant.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.
14 uur geledenBARCELONA (ANP) - Jules Koundé heeft FC Barcelona naar een zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League geleid. De Franse international maakte beide doelpunten van de ploeg van coach Hansi Flick met het hoofd.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Liverpool heeft de druk op trainer Arne Slot verlicht met een 1-0-zege bij Internazionale in de Champions League. Dominik Szoboszlai maakte twee minuten voor tijd het doelpunt vanaf de strafschopstip.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Champions League niet voor een nieuwe verrassing kunnen zorgen. De Eindhovenaren lieten tegen Atlético Madrid in de eerste helft enkele grote kansen liggen en werden na rust afgestraft: 2-3.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen een wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League verloren. De Eindhovenaren speelden een sterk eerste halfuur, waarin ze vaker dan één keer hadden moeten scoren. Atlético strafte PSV daarna af: 2-3.
14 uur geleden