Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldkampioene Toussaint en De Waard verder op 100 rugslag

Wereldkampioene Toussaint en De Waard verder op 100 rugslag

DOHA (ANP) - Iets meer dan twaalf uur na haar wereldtitel met de estafetteploeg heeft zwemster Kira Toussaint zich geplaatst voor de halve finales van de 100 meter rugslag. Met de achtste tijd in de series (1.00,50), was de houdster van het Nederlands record in Doha net wat sneller dan haar landgenote Maaike de Waard (1.00,61). De Waard zwemt maandagavond ook met de snelste zestien om een plek in de finale. De Amerikaanse titelfavoriete Claire Curzan plaatste zich als eerste in 59,72.

Vorig jaar op de WK in Fukuoka werden Toussaint (29) en De Waard (27) in de halve finales uitgeschakeld, met respectievelijk de twaalfde en elfde tijd. Het Nederlands record van Toussaint staat op 58,65.

Voor Toussaint was de voorronde op deze "zware ochtend" een kwestie van doorkomen. "Gisteren was het natuurlijk nogal laat en vanochtend weer heel vroeg." De rugslagspecialiste ging na het ophalen van de gouden medaille met de vrouwen van de 4x100 meter vrije slag even uitzwemmen en daarna snel terug naar het hotel. "Ik had veel appjes gekregen, maar ik heb mijn telefoon uitgezet en ben gaan eten, lezen en slapen."

Kai van Westering

De in Spanje trainende Toussaint heeft ook de 'day after' weinig tijd om te genieten van haar eerste wereldtitel. "Dat is het rare aan zwemmen. Bij andere sporten ben je na een wereldtitel klaar en kun je naar huis en een feestje vieren. Maar dit toernooi duurt nog zeven dagen, dus bij dag acht ben je het al bijna vergeten door alle andere emoties. Dat is stom, maar dat komt later wel weer terug."

Toussaint hoopt op de 100 meter rugslag eindelijk weer eens in de buurt van haar Nederlands record van bijna drie jaar geleden te zwemmen. "Ik hoop op een tijd van 59 laag, 58 hoog. En waar me dat dan brengt, geen idee." Ook dit nummer is matig bezet op de WK in Doha. Van de acht finalisten van vorig jaar is alleen de Canadese Ingrid Wilm er weer bij.

Bij de mannen plaatste Kai van Westering zich op 100 rug ook voor de halve finales van maandagavond. De 20-jarige Nederlander zwom de negende tijd (53,84), de Zuid-Afrikaan Pieter Coetze was de snelste in 53,32.

Meer uit Sport

Sinner en Alcaraz in voorbereiding op Australian Open naar Seoul

SEOUL (ANP/AFP) - Jannik Sinner en Carlos Alcaraz spelen in aanloop naar de Australian Open een demonstratiewedstrijd. De Italiaan en de Spanjaard nemen het op 10 januari in de buurt van Seoul in Zuid-Korea tegen elkaar op in de 'Hyundai Card Super Match'. "Voor tennisfans uit eigen land is dit de eerste kans om de twee hoogstgeplaatste spelers tegen elkaar te zien strijden", melden de organisatoren maandag.

3 uur geleden
Coste (101) overleden, was oudste nog levende olympisch kampioen

PARIJS (ANP/AFP) - Met de dood van Charles Coste is donderdag de oudste nog levende olympisch kampioen op 101-jarige leeftijd overleden. Dat maakte Marina Ferrari, de Franse minister van Sport, zondag bekend op X. Oud-wielrenner Coste veroverde op de Spelen van Londen 1948 het goud op de ploegenachtervolging.

15 uur geleden
Wennemars beleeft topweekend met pr's en eerste Nederlandse titel

HEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars is het olympische schaatsseizoen beter dan ooit begonnen. De 23-jarige schaatser van Team Essent verbeterde zichzelf op alle drie de afstanden die hij reed en veroverde zijn eerste Nederlandse titel bij de senioren op de 1000 meter. "Het is voor nu leuk", relativeerde hij deze prestaties ook in dit seizoen.

15 uur geleden
Hassan vreesde blessure in 'zware' marathon New York

NEW YORK (ANP) - Sifan Hassan liep in New York haar slechtste marathon tot nu toe. De olympisch kampioene van Parijs eindigde in de prestigieuze hardloopklassieker als zesde in 2.24.43. Zo laag was ze nog niet geƫindigd en zo langzaam was ze nog niet geweest op de 42,195 kilometer.

15 uur geleden
Leerdam blij met kwalificatie teamgenoot Verbij voor wereldbeker

HEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam was heel blij met de kwalificatie van teamgenoot Kai Verbij voor de wereldbekerwedstrijden. De 26-jarige schaatsster koos er afgelopen seizoen voor om met coach Kosta Poltavets zonder team verder te gaan, maar kreeg in de aanloop naar het olympische seizoen in oud-wereldkampioen Verbij en Ted Dalrymple twee teamgenoten.

16 uur geleden
Leerdam denkt weer positief na eerdere schrik over haar lies

HEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam is na zes Nederlandse titels op de 1000 meter op rij haar titel kwijtgeraakt, maar benadrukte na haar derde plaats op de kilometer de positieve punten. De 26-jarige schaatsster sprak na afloop wel van pijn in haar lies, maar constateerde ook enigszins tevreden dat ze haar doelen had behaald.

17 uur geleden
Keniaan Kipruto wint marathon New York na fotofinish

NEW YORK (ANP) - De Keniaan Benson Kipruto heeft met minimaal verschil de marathon van New York gewonnen. Hij rende na 42,195 kilometer samen met zijn landgenoot Alexander Mutiso door het finishlint. De fotofinish wees uit dat hij 0,16 seconde sneller was. Beide atleten kregen een tijd van 2.08.09 achter hun naam.

18 uur geleden