Wereldkampioene Toussaint en De Waard verder op 100 rugslag
DOHA (ANP) - Iets meer dan twaalf uur na haar wereldtitel met de estafetteploeg heeft zwemster Kira Toussaint zich geplaatst voor de halve finales van de 100 meter rugslag. Met de achtste tijd in de series (1.00,50), was de houdster van het Nederlands record in Doha net wat sneller dan haar landgenote Maaike de Waard (1.00,61). De Waard zwemt maandagavond ook met de snelste zestien om een plek in de finale. De Amerikaanse titelfavoriete Claire Curzan plaatste zich als eerste in 59,72.
Vorig jaar op de WK in Fukuoka werden Toussaint (29) en De Waard (27) in de halve finales uitgeschakeld, met respectievelijk de twaalfde en elfde tijd. Het Nederlands record van Toussaint staat op 58,65.
Voor Toussaint was de voorronde op deze "zware ochtend" een kwestie van doorkomen. "Gisteren was het natuurlijk nogal laat en vanochtend weer heel vroeg." De rugslagspecialiste ging na het ophalen van de gouden medaille met de vrouwen van de 4x100 meter vrije slag even uitzwemmen en daarna snel terug naar het hotel. "Ik had veel appjes gekregen, maar ik heb mijn telefoon uitgezet en ben gaan eten, lezen en slapen."
Kai van Westering
De in Spanje trainende Toussaint heeft ook de 'day after' weinig tijd om te genieten van haar eerste wereldtitel. "Dat is het rare aan zwemmen. Bij andere sporten ben je na een wereldtitel klaar en kun je naar huis en een feestje vieren. Maar dit toernooi duurt nog zeven dagen, dus bij dag acht ben je het al bijna vergeten door alle andere emoties. Dat is stom, maar dat komt later wel weer terug."
Toussaint hoopt op de 100 meter rugslag eindelijk weer eens in de buurt van haar Nederlands record van bijna drie jaar geleden te zwemmen. "Ik hoop op een tijd van 59 laag, 58 hoog. En waar me dat dan brengt, geen idee." Ook dit nummer is matig bezet op de WK in Doha. Van de acht finalisten van vorig jaar is alleen de Canadese Ingrid Wilm er weer bij.
Bij de mannen plaatste Kai van Westering zich op 100 rug ook voor de halve finales van maandagavond. De 20-jarige Nederlander zwom de negende tijd (53,84), de Zuid-Afrikaan Pieter Coetze was de snelste in 53,32.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Engeland is als derde geëindigd op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De ploeg overklaste voor rust Frankrijk (4-0), maar kwam na de hervatting nog aardig in de problemen (6-4).
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Kylian Mbappé mag zich topscorer aller tijden op een WK noemen. De 27-jarige aanvaller maakte in de troostfinale tegen Engeland zijn 21e en 22e doelpunt op een mondiale eindronde.
3 uur geledenLE MARKSTEIN (ANP) - Tadej Pogačar heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement in de Tour de France nog verder uitgebreid. De Sloveen van UAE Team Emirates was de beste in de veertiende etappe, een bergrit in de Vogezen van Mulhouse naar Le Markstein. Voor Pogačar betekende het zijn vierde ritzege in deze Tour en zijn 25e in totaal.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Josh Kerr heeft bij de Diamond League-wedstrijd in Londen het wereldrecord op de Engelse mijl verbeterd. De 28-jarige Schot zette een tijd neer van 3.42,66. Het wereldrecord was sinds 1999 in handen van de Marokkaan Hicham El Guerrouj, die in Rome 3.43,13 noteerde.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Femke Broeders-Bol is bij de atletiekmeeting uit de Diamond League in Londen als tweede geëindigd op de 800 meter. De Amersfoortse zette een tijd neer van 1.56,46. De zege ging naar de Britse olympisch kampioene Keely Hodgkinson in 1.56,21. Tsige Duguma uit Ethiopië werd derde (1.56,92).
13 uur geledenMULHOUSE (ANP) - De Deense wielrenner Jonas Vingegaard richt zich in de veertiende etappe van de Tour de France ondanks zijn achterstand op klassementsleider Tadej Pogačar (UAE Team Emirates) op verdedigen. "Wij denken dat UAE er vandaag voor wil gaan, dus is de eerste gedachte om meer te verdedigen. Maar als we ons goed voelen, kunnen we ook zelf iets proberen", zei de tweevoudig Tourwinnaar van Visma-Lease a Bike in startplaats Mulhouse tegen de NOS.
16 uur geledenMULHOUSE (ANP) - Het wielerpeloton in de Tour de France is met zware regen vanuit Mulhouse vertrokken voor de veertiende etappe, de tweede in de Vogezen. De rit van zaterdag is zwaarder dan die van een dag eerder. Met de Grand Ballon, Ballon d'Alsace en Col du Haag staan drie beklimmingen van de eerste categorie op het programma. De top van Col du Haag ligt op 6 kilometer van de finish in Le Markstein.
17 uur geleden