Wereldkampioene Steenbergen na 'lange avond' door op 50 meter vrij
DOHA (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft zich de ochtend na het behalen van haar eerste individuele wereldtitel geplaatst voor de halve finales van de 50 meter vrije slag. De wereldkampioene op de dubbele afstand moest na een "lange avond met heel veel interviews" weer vroeg op, maar wilde ook de sprintafstand graag zwemmen. "Ik vind dit nummer gewoon leuk om te doen en het is ook maar 50 meter, dus dat kan wel even."
De 24-jarige Friezin plaatste zich als tiende (24,86) voor de volgende ronde van later op zaterdag, waarin ook landgenote Kim Busch haar opwachting maakt (veertiende in 25,08). Wereldrecordhoudster Sarah Sjöström uit Zweden won overtuigend in 23,91. Steenbergen: "Dat is wel echt hard. Ik hoop gewoon mee te doen in de finale, maar een medaille wordt lastig. De rest van de top staat nog ver boven mij."
Steenbergen werd op de vorige WK achtste op dit nummer. In Doha twijfelde ze van tevoren of ze de korte afstand zou zwemmen aan het einde van een drukke week. Zondag komt ze met de estafettezwemsters ook nog in actie op de 4x100 meter wisselslag, waarmee het aantal nummers dat ze heeft gezwommen op zeven uitkomt. Op de eerste dag van het toernooi pakte Steenbergen met haar landgenotes al goud op de 4x100 meter vrij.
Op de 4x100 vrij heeft de gemengde estafetteploeg zich zaterdagochtend geplaatst voor de strijd om de medailles van later op de dag. Stan Pijnenburg, Thom de Boer, Milou van Wijk en Janna van Kooten zwommen in de series de zesde tijd (3.29,23). China was het snelst in 3.24,47. Mogelijk voegt Steenbergen zich in de finale bij de estafetteploeg.
Meer uit Sport
JEREZ (ANP) - Marc Márquez heeft een spectaculaire sprintrace gewonnen bij de Grote Prijs van Spanje. De regerend wereldkampioen in de MotoGP leek kansloos na een val op een door de regen nat geworden baan, maar wist na een motorwissel alsnog als eerste over de finish te rijden op het circuit van Jerez. Francesco Bagnaia, zijn Italiaanse teamgenoot bij Ducati, eindigde als tweede en de Italiaan Franco Morbidelli werd derde.
7 uur geledenJEREZ (ANP) - Collin Veijer heeft voor het eerst in zijn carrière poleposition veroverd in de Moto2. De Nederlandse wegracer was de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. Hij was nipt sneller dan thuisrijders Álex Escrig en Manuel González.
9 uur geledenLUIK (ANP/BELGA) - Julian Alaphilippe staat zondag niet aan de start van de 112e editie van Luik-Bastenaken-Luik. De 33-jarige Fransman mist de Ardennenklassieker om "medische redenen", meldt zijn ploeg Tudor Pro Cycling Team via sociale media. De tweevoudig wereldkampioen laat om die reden volgende week vrijdag ook Eschborn-Frankfurt aan zich voorbijgaan.
11 uur geledenJEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.
11 uur geledenMADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
1 dag geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
1 dag geleden