Wereldkampioene Schouten: schaatsbubbel uit en natuurijs op
HEERENVEEN (ANP) - Je bent een fanatieke marathonschaatsster of je bent het niet. Op de vraag wat ze als eerste zou gaan doen na afloop van haar geweldige WK afstanden in Heerenveen, hoefde Irene Schouten niet lang na te denken. "Ik ga meteen de schaatsbubbel uit en met mijn vriend het natuurijs op", sprak de 28-jarige prijzenpakker van Team Zaanlander stralend bij de NOS.
Schouten behaalde zondag in Thialf een historische overwinning. Als eerste Nederlandse schaatsster veroverde ze de wereldtitel op de 5000 meter. Daarmee bekroonde de taaie stayer uit Andijk een glorieus toernooi, met ook goud op de ploegachtervolging en twee keer brons op de 3000 meter en de massastart. "Ik ga met een heerlijk gevoel de zomer in."
Schouten ging op de 5 kilometer rustig van start. "Ik kwam er aanvankelijk niet lekker in. Ik voelde dat ik macht over had, maar wilde niet gaan smijten met mijn krachten. Ik wilde goed en technisch blijven rijden en mede dankzij goede coaching is me dat gelukt. Het was achteraf een bizarre race", doelde Schouten op haar rondjes van 33 seconden in de beginfase en van 31 seconden in de eindfase.
Een dag eerder was Schouten in Thialf nog in een slecht humeur na haar derde plek op de massastart, haar specialiteit. Door een communicatiefout met de technische staf, onder leiding van Jillert Anema, kon de tweevoudig wereldkampioene op dit onderdeel haar gevreesde eindsprint niet op het juiste moment plaatsen. Mede daardoor ging het WK-goud verrassend naar ploeggenote Marijke Groenewoud.
"Ik was boos en teleurgesteld", blikte Schouten terug. "Maar ik heb de knop snel kunnen omzetten. Ik wilde iedereen even wat laten zien op de 5000 meter en dat is me gelukt. Daar ben ik onwijs blij mee."
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.
11 uur geledenBOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).
13 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.
14 uur geledenHUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.
14 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.
1 dag geleden