Wereldkampioene Schouten: schaatsbubbel uit en natuurijs op
HEERENVEEN (ANP) - Je bent een fanatieke marathonschaatsster of je bent het niet. Op de vraag wat ze als eerste zou gaan doen na afloop van haar geweldige WK afstanden in Heerenveen, hoefde Irene Schouten niet lang na te denken. "Ik ga meteen de schaatsbubbel uit en met mijn vriend het natuurijs op", sprak de 28-jarige prijzenpakker van Team Zaanlander stralend bij de NOS.
Schouten behaalde zondag in Thialf een historische overwinning. Als eerste Nederlandse schaatsster veroverde ze de wereldtitel op de 5000 meter. Daarmee bekroonde de taaie stayer uit Andijk een glorieus toernooi, met ook goud op de ploegachtervolging en twee keer brons op de 3000 meter en de massastart. "Ik ga met een heerlijk gevoel de zomer in."
Schouten ging op de 5 kilometer rustig van start. "Ik kwam er aanvankelijk niet lekker in. Ik voelde dat ik macht over had, maar wilde niet gaan smijten met mijn krachten. Ik wilde goed en technisch blijven rijden en mede dankzij goede coaching is me dat gelukt. Het was achteraf een bizarre race", doelde Schouten op haar rondjes van 33 seconden in de beginfase en van 31 seconden in de eindfase.
Een dag eerder was Schouten in Thialf nog in een slecht humeur na haar derde plek op de massastart, haar specialiteit. Door een communicatiefout met de technische staf, onder leiding van Jillert Anema, kon de tweevoudig wereldkampioene op dit onderdeel haar gevreesde eindsprint niet op het juiste moment plaatsen. Mede daardoor ging het WK-goud verrassend naar ploeggenote Marijke Groenewoud.
"Ik was boos en teleurgesteld", blikte Schouten terug. "Maar ik heb de knop snel kunnen omzetten. Ik wilde iedereen even wat laten zien op de 5000 meter en dat is me gelukt. Daar ben ik onwijs blij mee."
Meer uit Sport
WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft op het Tata Steel Chess Tournament remise gespeeld tegen de Oezbeek Javokhir Sindarov. Hij blijft door dat resultaat gedeeld tweede, samen met Sindarov en de Duitser Matthias Bluebaum, die woensdag van Anish Giri won.
7 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Ferry Weertman en Ranomi Kromowidjojo zijn toegetreden tot de International Swimming Hall of Fame (ISHOF). Daarmee behoren de voormalige zwemmers tot een select gezelschap Nederlanders dat deze internationale erkenning ontvangt. Maarten van der Weijden, Monique Wildschut, Irene van der Laan en Judith van Berkel gingen hen voor.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan (33) zal op 26 april van start gaan in de marathon van Londen. Hassan maakte in 2023 in Londen haar debuut op de marathon. Ondanks dat ze onderweg even moest stoppen vanwege kramp, wist ze haar eerste marathon meteen winnend af te sluiten.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - De vorig jaar gestopte Britse bokser Tyson Fury keert opnieuw terug in de ring. De 37-jarige voormalige wereldkampioen zwaargewicht neemt het op 11 april op tegen de Rus Arslanbek Makhmudov.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het WK beachvolleybal van 2027 in Nederland vindt plaats op een aantal "iconische locaties" in de speelsteden Den Haag, Amsterdam, Apeldoorn en Rotterdam. Dat meldt volleybalbond Nevobo in een persbericht. De organisatie hoopt onder meer in Den Haag te spelen in een stadion op de Hofvijver, net als in 2015.
15 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zonder problemen de halve finales van de Australian Open bereikt. De winnaar van de vorige twee edities was in Melbourne met 6-3 6-4 6-4 te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton.
15 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Coco Gauff krijgt veel bijval van andere toptennissters na haar woedeuitbarsting van dinsdag op de Australian Open. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld klaagde over het gebrek aan privacy in Melbourne en daar zijn haar landgenotes Amanda Anisimova en Jessica Pegula en de Poolse Iga Swiatek het mee eens. "De vraag is of we tennissers zijn of dieren in de dierentuin, die zelfs in de gaten worden gehouden als ze naar de wc gaan", zei Swiatek.
16 uur geleden