Wereldkampioene Kopecky wint Italiaanse koers Strade Bianche
SIENA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de tiende editie van de Strade Bianche voor vrouwen gewonnen. De wereldkampioene van SD Worx - Protime rekende in de laatste kilometer af met haar Italiaanse medevluchtster Elisa Longo Borghini.
Kopecky (28) won de koers in Toscane, over deels onverharde wegen, ook al in 2022. Vorig jaar eindigde ze als tweede achter haar ploeggenote Demi Vollering. De Nederlands kampioene finishte nu als derde.
Kopecky roemde haar ploeggenotes van wie Mischa Bredewold deel uitmaakte van een kopgroep, waaruit ze na een valpartij verdween. "Daarna heeft Niamh (Fisher-Black) nog goed werk voor ons gedaan en moesten Demi en ik het zien af te maken", vertelde Kopecky in het flashinterview na de finish.
Ingelopen
De kopgroep van elf rensters met behalve Bredewold onder anderen ook Amber Kraak, Yara Kastelijn, Riejanne Markus en Anouska Koster kreeg te maken met enkele valpartijen waardoor het tempo stokte. Ruim twintig kilometer voor de finish werden Kraak, Markus en de Belarussische Alena Amialioesik als laatsten ingelopen.
Vollering viel aan op de Colle Pinzuto, op ruim 18 kilometer van de finish, en niet veel later nog eens waarmee ze het aantal rensters dat haar kon volgen verder beperkte. De Poolse Katarzyna Niewiadoma, vierde in de einduitslag, en Longo Borghini pikten aan, niet veel later gevolgd door Marianne Vos.
'Veel geleden'
Net voor de laatste hellende grindstrook (Le Tolfe) sloot weer een aantal rensters aan. Niewiadoma versnelde, maar Vollering bleef in haar wiel met Kopecky in haar spoor. Longo Borghini meldde zich vooraan, net als Shirin van Anrooij die na een nieuwe versnelling van Vollering toch moest lossen.
Kopecky viel 10 kilometer voor de finish aan en kreeg Longo Borghini mee. Achter het tweetal deed Vollering geen trap te veel meer met haar ploeggenote vooraan. Van Anrooij kon weer aansluiten en werd vijfde, Vos eindigde als negende.
Kopecky was op de Via Santa Catarina, de hellende straat naar de finish in Siena, weggereden bij de Italiaanse. "Het leek me beter om wat langer te wachten. Ik had ook niet mijn beste dag. Ik heb veel geleden, maar werd niet slechter."
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
28 minuten geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
45 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.
1 uur geledenACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).
4 uur geledenLAS VEGAS (ANP/RTR) - De Amerikaan Floyd Mayweather en Filipijn Manny Pacquiao treffen elkaar in september voor een professionele bokswedstrijd in Las Vegas. Dat maakte Netflix maandag bekend.
14 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn heeft dokter Tom Hackett van de Amerikaanse ploeg voor de Winterspelen bedankt voor het redden van haar been. "Hij heeft voorkomen dat mijn been geamputeerd moest worden", zegt de Amerikaanse in een video op Instagram.
19 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF betreurt het als Russische en Belarussische sporters onder hun eigen vlag meedoen aan de Paralympische Spelen. Dat heeft een woordvoerder van de Nederlandse sportkoepel aan het ANP laten weten. NOC*NSF wacht vooralsnog verdere besluitvorming over de kwestie af voordat ze een eventuele bestuurlijke boycot aankondigen. "Tegen deelname onder een neutrale vlag hebben wij geen bezwaar", aldus een woordvoerster. "Maar dan wel onder voorwaarden die ook golden bij de Olympische Spelen. Dus zonder deelname van ex-militairen."
19 uur geleden