Wereldkampioene Kopecky wint Italiaanse koers Strade Bianche
SIENA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de tiende editie van de Strade Bianche voor vrouwen gewonnen. De wereldkampioene van SD Worx - Protime rekende in de laatste kilometer af met haar Italiaanse medevluchtster Elisa Longo Borghini.
Kopecky (28) won de koers in Toscane, over deels onverharde wegen, ook al in 2022. Vorig jaar eindigde ze als tweede achter haar ploeggenote Demi Vollering. De Nederlands kampioene finishte nu als derde.
Kopecky roemde haar ploeggenotes van wie Mischa Bredewold deel uitmaakte van een kopgroep, waaruit ze na een valpartij verdween. "Daarna heeft Niamh (Fisher-Black) nog goed werk voor ons gedaan en moesten Demi en ik het zien af te maken", vertelde Kopecky in het flashinterview na de finish.
Ingelopen
De kopgroep van elf rensters met behalve Bredewold onder anderen ook Amber Kraak, Yara Kastelijn, Riejanne Markus en Anouska Koster kreeg te maken met enkele valpartijen waardoor het tempo stokte. Ruim twintig kilometer voor de finish werden Kraak, Markus en de Belarussische Alena Amialioesik als laatsten ingelopen.
Vollering viel aan op de Colle Pinzuto, op ruim 18 kilometer van de finish, en niet veel later nog eens waarmee ze het aantal rensters dat haar kon volgen verder beperkte. De Poolse Katarzyna Niewiadoma, vierde in de einduitslag, en Longo Borghini pikten aan, niet veel later gevolgd door Marianne Vos.
'Veel geleden'
Net voor de laatste hellende grindstrook (Le Tolfe) sloot weer een aantal rensters aan. Niewiadoma versnelde, maar Vollering bleef in haar wiel met Kopecky in haar spoor. Longo Borghini meldde zich vooraan, net als Shirin van Anrooij die na een nieuwe versnelling van Vollering toch moest lossen.
Kopecky viel 10 kilometer voor de finish aan en kreeg Longo Borghini mee. Achter het tweetal deed Vollering geen trap te veel meer met haar ploeggenote vooraan. Van Anrooij kon weer aansluiten en werd vijfde, Vos eindigde als negende.
Kopecky was op de Via Santa Catarina, de hellende straat naar de finish in Siena, weggereden bij de Italiaanse. "Het leek me beter om wat langer te wachten. Ik had ook niet mijn beste dag. Ik heb veel geleden, maar werd niet slechter."
Meer uit Sport
SUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.
2 uur geledenBERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Cataloniƫ na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.
3 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen reageert gelaten op het neerzetten van de elfde tijd in de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan. "Het erge is, ik ben niet boos, ik ben daar allang voorbij en dat is niet goed", aldus de Limburger bij Viaplay.
7 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen is er bij de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan niet in geslaagd de derde kwalificatiesessie te halen. De Red Bull-coureur kwam in Q2 tot de elfde tijd en was daarmee uitgeschakeld. Verstappen was 1,214 seconde langzamer dan de Italiaan Kimi Antonelli die met 1.29,048 de beste tijd had neergezet. Mercedes-coureur Antonelli veroverde in Q3 ook de poleposition met 1.28,778.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner staat voor de vierde keer in de finale van het Miami Open. De als tweede geplaatste Italiaan rekende in de halve finale in twee sets af met Duitser Alexander Zverev, de nummer 3 van de plaatsingslijst: 6-3 7-6 (4). In de finale treft hij de Tsjech Jiri Lehecka.
8 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen (28) heeft op het circuit van Suzuka de achtste tijd gereden bij de derde vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De coureur van Red Bull klokte 1.30,910. De 19-jarige Italiaan Kimi Antonelli van Mercedes reed de snelste tijd.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is tevreden over het niveau van de oefenwedstrijd tussen het Nederlands elftal en Noorwegen (2-1). "Het was gewoon een goede wedstrijd tegen een sterk Noorwegen", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Dat moeten we ook niet vergeten. Het is een beetje Nederlands om altijd te denken dat je hier makkelijk van moet winnen. De Noren hebben gewoon een heel sterk nationaal team en daar spelen wij een hele goede wedstrijd tegen."
12 uur geleden