Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldkampioene Kopecky wint Italiaanse koers Strade Bianche

Wereldkampioene Kopecky wint Italiaanse koers Strade Bianche

SIENA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de tiende editie van de Strade Bianche voor vrouwen gewonnen. De wereldkampioene van SD Worx - Protime rekende in de laatste kilometer af met haar Italiaanse medevluchtster Elisa Longo Borghini.

Kopecky (28) won de koers in Toscane, over deels onverharde wegen, ook al in 2022. Vorig jaar eindigde ze als tweede achter haar ploeggenote Demi Vollering. De Nederlands kampioene finishte nu als derde.

Kopecky roemde haar ploeggenotes van wie Mischa Bredewold deel uitmaakte van een kopgroep, waaruit ze na een valpartij verdween. "Daarna heeft Niamh (Fisher-Black) nog goed werk voor ons gedaan en moesten Demi en ik het zien af te maken", vertelde Kopecky in het flashinterview na de finish.

Ingelopen

De kopgroep van elf rensters met behalve Bredewold onder anderen ook Amber Kraak, Yara Kastelijn, Riejanne Markus en Anouska Koster kreeg te maken met enkele valpartijen waardoor het tempo stokte. Ruim twintig kilometer voor de finish werden Kraak, Markus en de Belarussische Alena Amialioesik als laatsten ingelopen.

Vollering viel aan op de Colle Pinzuto, op ruim 18 kilometer van de finish, en niet veel later nog eens waarmee ze het aantal rensters dat haar kon volgen verder beperkte. De Poolse Katarzyna Niewiadoma, vierde in de einduitslag, en Longo Borghini pikten aan, niet veel later gevolgd door Marianne Vos.

'Veel geleden'

Net voor de laatste hellende grindstrook (Le Tolfe) sloot weer een aantal rensters aan. Niewiadoma versnelde, maar Vollering bleef in haar wiel met Kopecky in haar spoor. Longo Borghini meldde zich vooraan, net als Shirin van Anrooij die na een nieuwe versnelling van Vollering toch moest lossen.

Kopecky viel 10 kilometer voor de finish aan en kreeg Longo Borghini mee. Achter het tweetal deed Vollering geen trap te veel meer met haar ploeggenote vooraan. Van Anrooij kon weer aansluiten en werd vijfde, Vos eindigde als negende.

Kopecky was op de Via Santa Catarina, de hellende straat naar de finish in Siena, weggereden bij de Italiaanse. "Het leek me beter om wat langer te wachten. Ik had ook niet mijn beste dag. Ik heb veel geleden, maar werd niet slechter."

Meer uit Sport

Hockeybondscoach Delmee wil dat het WK net als in 1998 gaat leven

AMSTELVEEN (ANP) - Jeroen Delmee, bondscoach van de Nederlandse hockeyers, wil dat het WK van komende zomer net zo gaat leven als in 1998, de laatste keer dat de Nederlandse mannen de titel wonnen. Hij organiseerde in november een diner voor zijn selectie met de selectie van dat toernooi. "Het seizoen dat leidt naar het wereldkampioenschap was begonnen, en ik vond dat we iets bijzonders moesten doen", zei Delmee dinsdag na de loting van het WK, dat in Nederland en België plaatsvindt.

7 uur geleden
Bondscoach Ehren blij met intercontinentale WK-loting hockeysters

AMSTELVEEN (ANP) - Raoul Ehren, de bondscoach van de Nederlandse hockeysters, is blij met de loting voor het WK, dat komende zomer in Nederland en België plaatsvindt. Oranje treft in de groepsfase Australië, Chili en Japan. "Dit vind ik eigenlijk wel het leukste", zei Ehren na de loting in het Wagener Stadion, "dat we teams uit vier verschillende continenten hebben."

8 uur geleden
Minister Sterk huldigt medaillewinnaars Paralympics

DEN HAAG (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur (26) heeft een zogenoemd chapeau-beeldje gekregen van minister Mirjam Sterk (Sport). De drievoudig gouden medaillewinnaar van de Paralympics genoot in Den Haag bij de huldiging van de medaillewinnaars bij de Paralympics met volle teugen. "Er is echt een droom uitgekomen", zei Kampschreur, die drie gouden medailles won in Italië. "Eens in de vier jaar staan wij in de aandacht. Dat is supertof. We worden geleefd, maar dat is genieten."

9 uur geleden
Sprintploegen zonder Broeders-Bol naar WK estafette in Botswana

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Atletiekunie stuurt een groep van dertig sprinters naar de WK estafette begin mei in Botswana. Lieke Klaver, Jonas Phijffers, Minke Bisschops en Elvis Afrifa zijn de blikvangers in de ploeg. Femke Broeders-Bol, olympisch kampioene gemengde estafette en in het bezit van tal van mondiale estafettemedailles op de 4x400 meter, ontbreekt. Broeders-Bol richt zich op de 800 meter, haar nieuwe afstand.

11 uur geleden
Honkballers Venezuela in finale van World Baseball Classic

MIAMI (ANP) - De honkballers van Venezuela staan in de finale van de World Baseball Classic. Ze versloegen in de halve eindstrijd Italië (4-2) na een achterstand van 0-2.

17 uur geleden
Lamens strandt in kwalificaties tennistoernooi Miami

MIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.

1 dag geleden
Sinner wint finale Indian Wells van Medvedev

INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.

1 dag geleden