Wereldkampioene Kopecky rijdt Giro, deelname aan Tour onzeker
OVERIJSE (ANP/AFP) - Wereldkampioene Lotte Kopecky doet in juli mee aan de Giro d'Italia, in tegenstelling tot haar ploeggenote Demi Vollering. Of de Belgische een maand later aan de Tour de France meedoet, is nog onzeker, zei SD Worx-Protime-ploegleider Danny Stam bij de Belgische eendagskoers Brabantse Pijl.
Kopecky (28) werd vorig jaar tweede in de Ronde van Frankrijk, achter Vollering. De 27-jarige Nederlandse heeft al bekendgemaakt haar titel te verdedigen, waar ze op 12 augustus in Rotterdam mee begint. Dat is vlak na de tijdrit en de wegwedstrijd op de Olympische Spelen, belangrijke doelen dit jaar voor ploeggenoten en rivalen Kopecky en Vollering.
De Ronde van Italië duurt dit jaar van 7 tot 14 juli. De olympische tijdrit staat voor 27 juli op het programma, de wegwedstrijd is op 4 augustus.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op de vijfde plaats geëindigd. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull viel al in de eerste bocht ver terug, maar herstelde zich daarna knap. De overwinning op het stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium ging naar WK-leider Kimi Antonelli van Mercedes.
36 minuten geledenMADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.
3 uur geledenDOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.
4 uur geledenLEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.
4 uur geledenSALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
17 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.
20 uur geleden