Wereldkampioene Kopecky pakt ritzege in Giro d'Italia
FOLIGNO (ANP) - De Belgische Lotte Kopecky heeft de vijfde etappe van de Giro d'Italia voor vrouwen gewonnen. Het was een rit over 108 kilometer van Frontone naar Foligno waarbij het naar het einde toe licht bergaf ging. De wereldkampioene van SD Worx-Protime was deze Giro al twee keer als tweede geëindigd, maar was in Foligno iedereen duidelijk de baas.
De Italiaanse Chiara Consonni werd tweede, de Cubaanse Arlenis Sierra derde. De roze leiderstrui blijft om de schouders van de Italiaanse Elisa Longo Borghini van de ploeg Lidl-Trek. Vrijdag volgt een rit van San Benedetto del Tronto naar Chieti, waar de aankomst ligt na een klim van 6 kilometer.
De rit kende enkele pogingen van rensters die een massasprint wilden voorkomen, maar de ploegen met sprintsters, vooral SD Worx-Protime, lieten de marge nooit groot worden. Op een kilometer of twintig voor de finish trok de Poolse kampioen tijdrijden Marta Jaskulska ten aanval. Ze kreeg een voorsprong van een halve minuut, maar werd 7 kilometer voor de streep ingelopen.
"De laatste 5 kilometer waren hectisch", vertelde Kopecky in het flashinterview. "Maar ik had geweldige ploeggenotes om me heen. Dit was een van de beste 'lead-outs' die ik ooit gehad heb." Daarmee doelde de wereldkampioene met name op de Italiaanse Elena Cecchini en Barbara Guarischi. Die laatste ging Kopecky voor in de laatste bocht en bezorgde haar een niet meer te achterhalen voorsprong. Guarischi ging zelf met de handen in de lucht als vijfde over de finish. Kopecky staat tweede in het klassement op 3 seconden van Longo Borghini. De Deense Cecilie Uttrup Ludwig is derde. Pauliena Rooijakkers is de beste Nederlandse op de tiende plaats.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
21 minuten geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
1 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
7 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
11 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
1 dag geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geleden