Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldkampioene Kopecky pakt ritzege in Giro d'Italia

Wereldkampioene Kopecky pakt ritzege in Giro d'Italia

FOLIGNO (ANP) - De Belgische Lotte Kopecky heeft de vijfde etappe van de Giro d'Italia voor vrouwen gewonnen. Het was een rit over 108 kilometer van Frontone naar Foligno waarbij het naar het einde toe licht bergaf ging. De wereldkampioene van SD Worx-Protime was deze Giro al twee keer als tweede geëindigd, maar was in Foligno iedereen duidelijk de baas.

De Italiaanse Chiara Consonni werd tweede, de Cubaanse Arlenis Sierra derde. De roze leiderstrui blijft om de schouders van de Italiaanse Elisa Longo Borghini van de ploeg Lidl-Trek. Vrijdag volgt een rit van San Benedetto del Tronto naar Chieti, waar de aankomst ligt na een klim van 6 kilometer.

De rit kende enkele pogingen van rensters die een massasprint wilden voorkomen, maar de ploegen met sprintsters, vooral SD Worx-Protime, lieten de marge nooit groot worden. Op een kilometer of twintig voor de finish trok de Poolse kampioen tijdrijden Marta Jaskulska ten aanval. Ze kreeg een voorsprong van een halve minuut, maar werd 7 kilometer voor de streep ingelopen.

"De laatste 5 kilometer waren hectisch", vertelde Kopecky in het flashinterview. "Maar ik had geweldige ploeggenotes om me heen. Dit was een van de beste 'lead-outs' die ik ooit gehad heb." Daarmee doelde de wereldkampioene met name op de Italiaanse Elena Cecchini en Barbara Guarischi. Die laatste ging Kopecky voor in de laatste bocht en bezorgde haar een niet meer te achterhalen voorsprong. Guarischi ging zelf met de handen in de lucht als vijfde over de finish. Kopecky staat tweede in het klassement op 3 seconden van Longo Borghini. De Deense Cecilie Uttrup Ludwig is derde. Pauliena Rooijakkers is de beste Nederlandse op de tiende plaats.

Meer uit Sport

Verstappen stuurt bij Grote Prijs Japan Engelse journalist weg

SUZUKA (ANP/AFP) - Viervoudig wereldkampioen Max Verstappen is donderdag betrokken geraakt bij een incident voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan, toen hij weigerde zijn persconferentie te beginnen totdat een Engelse journalist de zaal had verlaten.

2 uur geleden
Tennisster Sabalenka naar halve finale Miami Open

MIAMI (ANP/RTR) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de halve finale van de Miami Open bereikt. De nummer 1 van de wereld versloeg de Amerikaanse Hailey Baptiste in twee sets: 6-4 6-4.

3 uur geleden
Kunstrijders Tsiba en Danilova klaar na laatste plaats korte kür

PRAAG (ANP) - Kunstrijders Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het wereldkampioenschap in Praag na de korte kür uitgeschakeld. Het Nederlandse paar kwam in Tsjechië niet verder dan een score van 48,77 punten en de 21e en laatste plaats. De beste twintig paren plaatsten zich voor de vrije kür.

13 uur geleden
Tennisster Rybakina in drie sets naar halve finales Miami

MIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.

15 uur geleden
Marathon Londen mikt met tweedaagse op 100.000 deelnemers

LONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.

19 uur geleden
Kunstschaatsster Wories uitgeschakeld na korte kür op WK

PRAAG (ANP) - Kunstschaatsster Niki Wories is na de korte kür uitgeschakeld op het wereldkampioenschap in Praag. De 29-jarige Almeerse zat na de oefening met verplichte figuren niet bij de beste 24, die een plaats verdienden in de vrije kür, die geldt als de finale. Met haar score van 48,41 eindigde ze als 28e.

20 uur geleden
Skiër McGrath wint wereldbekerklassement slalom, dagzege Haugan

HAFJELL (ANP) - De Noorse skiër Atle Lie McGrath heeft het wereldbekerklassement van de slalom gewonnen. Op de laatste slalom van het seizoen werd McGrath achtste, waarmee hij de Fransman Clément Noël en de Braziliaan met Noorse roots Lucas Pinheiro Braathen voorbleef in het eindklassement. De zege ging woensdag in het Noorse Hafjell naar de Noor Timon Haugan.

22 uur geleden