Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldkampioene Kopecky pakt ritzege in Giro d'Italia

Wereldkampioene Kopecky pakt ritzege in Giro d'Italia

FOLIGNO (ANP) - De Belgische Lotte Kopecky heeft de vijfde etappe van de Giro d'Italia voor vrouwen gewonnen. Het was een rit over 108 kilometer van Frontone naar Foligno waarbij het naar het einde toe licht bergaf ging. De wereldkampioene van SD Worx-Protime was deze Giro al twee keer als tweede geëindigd, maar was in Foligno iedereen duidelijk de baas.

De Italiaanse Chiara Consonni werd tweede, de Cubaanse Arlenis Sierra derde. De roze leiderstrui blijft om de schouders van de Italiaanse Elisa Longo Borghini van de ploeg Lidl-Trek. Vrijdag volgt een rit van San Benedetto del Tronto naar Chieti, waar de aankomst ligt na een klim van 6 kilometer.

De rit kende enkele pogingen van rensters die een massasprint wilden voorkomen, maar de ploegen met sprintsters, vooral SD Worx-Protime, lieten de marge nooit groot worden. Op een kilometer of twintig voor de finish trok de Poolse kampioen tijdrijden Marta Jaskulska ten aanval. Ze kreeg een voorsprong van een halve minuut, maar werd 7 kilometer voor de streep ingelopen.

"De laatste 5 kilometer waren hectisch", vertelde Kopecky in het flashinterview. "Maar ik had geweldige ploeggenotes om me heen. Dit was een van de beste 'lead-outs' die ik ooit gehad heb." Daarmee doelde de wereldkampioene met name op de Italiaanse Elena Cecchini en Barbara Guarischi. Die laatste ging Kopecky voor in de laatste bocht en bezorgde haar een niet meer te achterhalen voorsprong. Guarischi ging zelf met de handen in de lucht als vijfde over de finish. Kopecky staat tweede in het klassement op 3 seconden van Longo Borghini. De Deense Cecilie Uttrup Ludwig is derde. Pauliena Rooijakkers is de beste Nederlandse op de tiende plaats.

Meer uit Sport

Stolz rijdt baanrecord De Boo op 1000 meter uit de boeken

HEERENVEEN (ANP) - De Amerikaanse schaatser Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen een flinke tik uitgedeeld aan Jenning de Boo. Stolz reed het baanrecord van De Boo (1.07,08) uit de boeken met 1.06,38. De Duitser Finn Sonnekalb werd met 1.07,41 tweede. Tim Prins pakte het brons met 1.07,49.

4 minuten geleden
Beune wint in Heerenveen ook derde 1500 meter in wereldbeker

HEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij de derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Heerenveen de 1500 meter gewonnen. De 26-jarige schaatsster was in de voorlaatste rit met 1.53,10 opnieuw sneller dan de Japanse wereldrecordhoudster Miho Takagi, die in 1.53,89 vijfde werd. Het is voor de regerend wereldkampioene de derde wereldbekeroverwinning dit seizoen, nadat ze ook in Salt Lake City en Calgary de beste was.

6 minuten geleden
Kunstrijdpaar Tsiba/Danilova grijpt naast olympisch ticket

ZAGREB (ANP) - Het Nederlandse kunstschaatspaar Daria Danilova en Michel Tsiba is er niet in geslaagd een ticket voor de Olympische Spelen in Milaan veilig te stellen. Het duo haalde tijdens de Golden Spin in Zagreb een score van 160,38 punten. Dat was niet genoeg om te voldoen aan de eis van NOC*NSF, de Nederlandse sportkoepel die de limiet voor deelname op 173,89 punten heeft gezet.

7 minuten geleden
Poleposition voor Verstappen in kampioensrace Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen start de slotrace van de Formule 1 in Abu Dhabi vanaf poleposition. De regerend wereldkampioen van Red Bull was de snelste in de kwalificatie op het Yas Marina Circuit. Verstappen troefde zijn rivalen van McLaren koelbloedig af. Hij was 0,201 seconde sneller dan Lando Norris, die de tweede tijd noteerde. Oscar Piastri gaf 0,230 seconde toe op de Nederlander.

3 uur geleden
Verstappen rijdt in stuiterende auto derde tijd in training

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft in de laatste training van dit seizoen in de Formule 1 de derde tijd gereden. De coureur van Red Bull deed dat in een auto die naar eigen zeggen af en toe nog veel stuiterde. Hij was niettemin op het Yas Marina Circuit van Abu Dhabi bijna even snel als titelrivaal Lando Norris, die in zijn McLaren de tweede tijd klokte. Verstappen gaf twaalf honderdsten toe. George Russell was in zijn Mercedes de snelste. Hij was slechts vier duizendsten sneller dan Norris.

5 uur geleden
Nuis raakt baanrecord kwijt, maar put hoop uit tweede plaats

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis raakte bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen zijn baanrecord op de 1500 meter, dat op 1.43,00 stond, kwijt aan Jordan Stolz. Die won in 1.42,55. Desondanks putte de olympisch en Nederlands kampioen hoop uit zijn tweede plaats met 1.43,31. "Ik ben maar één keer sneller geweest en dat is vijf jaar geleden", verwees hij naar het baanrecord. "Dat ik hiermee zilver pak achter een fenomeen, en de rest op afstand rijd, geeft zoveel zelfvertrouwen."

20 uur geleden
Leerdam veert mentaal op na fietsongeluk en wint 1000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Een ongeluk waarbij ze op haar fiets van de weg was gereden, heeft Jutta Leerdam er niet van weerhouden de zege op de 1000 meter te grijpen bij de wereldbeker in Heerenveen. Met 1.14,16 bleef ze wereldkampioene Miho Takagi uit Japan en landgenote Femke Kok voor. "Dit soort dingen maken je sterker. Dat je opstaat en weer positieve focus hebt", reageerde de 26-jarige schaatsster.

20 uur geleden