Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldkampioene Hassan sluit 1500 meter op Spelen nog niet uit

Wereldkampioene Hassan sluit 1500 meter op Spelen nog niet uit

HENGELO (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft deelname aan de 1500 meter op de Olympische Spelen in Tokio nog niet helemaal uit haar hoofd gezet. Dat zei de 28-jarige atlete na haar wereldrecord op de 10.000 meter zondag op de FBK Games in Hengelo.

Hassan is de regerend wereldkampioene op de 10.000 meter én de 1500 meter. Die combinatie is in Tokio wel mogelijk, maar in het programma veel minder gunstig dan de combinatie van 5000 en 10.000 meter. "Ik heb nog een kleine twee maanden om op snelheid te trainen. Ik doe sowieso niet alleen de 10.000 meter op de Spelen. Waarschijnlijk loop ik de 5000 erbij, maar ik ben er nog niet helemaal uit."

Hassan loopt donderdag haar eerste 1500 meter van dit seizoen bij de Diamond League in Florence. Haar persoonlijk record is 3.51,95. In die tijd veroverde ze in oktober 2019 de wereldtitel in Doha.

Wereldrecord

Ze mag dan beweren dat het haar nog aan snelheid ontbeert, tijdens haar recordrace in Hengelo was daar niet heel veel van te merken. Ze liep de 10.000 meter bijzonder constant in kilometers van 2.55 minuten. De laatste ging in 2.45. "Ik had het heel zwaar, maar toen ik de laatste twee ronden inging, zei ik tegen mezelf: kom op, je bent een 1500-meterloopster. Je kunt dit."

Hassan scherpte het wereldrecord met 11 seconden aan. Haar indrukwekkende solo leidde tot een tijd van 29.06,82. Ze heeft nu vier wereldrecords in bezit: ook die van de Engelse mijl (4.12,33), de 5 kilometer op de weg (14.44) en de uurloop (18,930 kilometer).

Meer uit Sport

NASCAR-icoon Busch (41) overleden aan ziekte

CONCORD (ANP/RTR) - NASCAR-coureur Kyle Busch is donderdag op 41-jarige leeftijd aan een ziekte overleden. De Amerikaan wordt gezien als een grootheid in de populaire autosportklasse. Hij boekte in totaal 232 overwinningen en schreef in 2015 en 2019 de NASCAR Cup Series op zijn naam.

1 uur geleden
Uitspraken Verstappen wijzen op langer verblijf in Formule 1

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen ziet met de nieuwe regels voor de Formule 1 in 2027 de kans toenemen dat hij volgend jaar in de koningsklasse van de autosport actief blijft. De viervoudig wereldkampioen noemde de aanpassingen van de huidige motorreglementen een stap in de goede richting.

10 uur geleden
Verhoeven en Usyk vechten enkel om wereldtitel van boksbond WBC

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven vecht zaterdag tegen Oleksandr Usyk om de wereldtitel in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC), de meest prestigieuze boksbond van de wereld.

12 uur geleden
Verhoeven krijgt ook een herkansing als hij verliest van Usyk

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."

13 uur geleden
Belg Segaert wint twaalfde rit Giro na late aanval

NOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.

16 uur geleden
Roland Garros 'zal niet toegeven' na onvrede over prijzengeld

PARIJS (ANP/AFP) - Roland Garros lijkt het prijzengeld dit jaar niet te verhogen, ondanks de onvrede bij tennissers over de verdeling van de toernooiopbrengsten. "We zullen niet toegeven", zei toernooidirecteur Amélie Mauresmo donderdag.

17 uur geleden
MotoGP-coureur Álex Márquez voorlopig uitgeschakeld door breuken

BARCELONA (ANP) - MotoGP-rijder Álex Márquez mist sowieso de komende twee grands prix. De Spanjaard uit het team Gresini Racing heeft tijd nodig om te herstellen van een gebroken halswervel en een gebroken sleutelbeen. Hij liep de verwondingen op bij een zware crash afgelopen zondag in de Grote Prijs van Catalonië.

19 uur geleden