Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldkampioene Hassan sluit 1500 meter op Spelen nog niet uit

Wereldkampioene Hassan sluit 1500 meter op Spelen nog niet uit

HENGELO (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft deelname aan de 1500 meter op de Olympische Spelen in Tokio nog niet helemaal uit haar hoofd gezet. Dat zei de 28-jarige atlete na haar wereldrecord op de 10.000 meter zondag op de FBK Games in Hengelo.

Hassan is de regerend wereldkampioene op de 10.000 meter én de 1500 meter. Die combinatie is in Tokio wel mogelijk, maar in het programma veel minder gunstig dan de combinatie van 5000 en 10.000 meter. "Ik heb nog een kleine twee maanden om op snelheid te trainen. Ik doe sowieso niet alleen de 10.000 meter op de Spelen. Waarschijnlijk loop ik de 5000 erbij, maar ik ben er nog niet helemaal uit."

Hassan loopt donderdag haar eerste 1500 meter van dit seizoen bij de Diamond League in Florence. Haar persoonlijk record is 3.51,95. In die tijd veroverde ze in oktober 2019 de wereldtitel in Doha.

Wereldrecord

Ze mag dan beweren dat het haar nog aan snelheid ontbeert, tijdens haar recordrace in Hengelo was daar niet heel veel van te merken. Ze liep de 10.000 meter bijzonder constant in kilometers van 2.55 minuten. De laatste ging in 2.45. "Ik had het heel zwaar, maar toen ik de laatste twee ronden inging, zei ik tegen mezelf: kom op, je bent een 1500-meterloopster. Je kunt dit."

Hassan scherpte het wereldrecord met 11 seconden aan. Haar indrukwekkende solo leidde tot een tijd van 29.06,82. Ze heeft nu vier wereldrecords in bezit: ook die van de Engelse mijl (4.12,33), de 5 kilometer op de weg (14.44) en de uurloop (18,930 kilometer).

Meer uit Sport

Olympisch kampioene Meester stopt na zestien jaar met toproeien

AMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.

4 uur geleden
Raad van commissarissen Ajax draagt vijf leden voor

AMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.

6 uur geleden
Flamboyante oud-winnares Osaka naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.

6 uur geleden
Shorttracker De Laat vervangt niet fitte Kos in selectie Spelen

UTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.

6 uur geleden
Formule 1-team Mercedes ziet topontwerper dit jaar vertrekken

LONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.

7 uur geleden
Watson wint proloog wielerkoers Tour Down Under

ADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.

8 uur geleden
Titelverdedigster Keys komt met de schrik vrij op Australian Open

MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.

10 uur geleden