Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldkampioene Hassan maakt rentree met 5000 meter in Monaco

Wereldkampioene Hassan maakt rentree met 5000 meter in Monaco

MONACO (ANP) - Atlete Sifan Hassan maakt vrijdag in de Diamond League van Monaco haar rentree op de atletiekbaan na de maandenlange coronapauze. De regerend wereldkampioene op 1500 en 10.000 meter loopt in het Stade Louis II de 5000 meter, de afstand waarop ze met 14.22,12 het Europees record in bezit heeft.

De Nederlandse atlete neemt het op tegen onder anderen de Keniaanse wereldkampioene Hellen Obiri en Beatrice Chepkoech, de Keniaanse wereldkampioene op de 3000 meter steeple chase. Hassan verbleef tijdens de coronacrisis vijf maanden in haar geboorteland Ethiopië en trainde naar eigen zeggen niet heel hard. Ze denkt in Monaco niet aan een toptijd, maar gezien haar wedstrijdmentaliteit zal ze zeker voor de zege gaan in de aansprekende Herculis Meeting, waar 5000 toeschouwers in het stadion zijn toegestaan.

Aanstormend talent Femke Bol doet in Monaco mee aan de 400 meter. De 20-jarige atlete liep onlangs op Papendal een Nederlands record op de 400 meter horden van 53,79 en met die tijd voert ze zelfs de wereldranglijst van dit jaar aan. De wedstrijden beginnen om 19.45 uur.

Meer uit Sport

GP Miami begint drie uur eerder door verwachting extreem weer

MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.

9 uur geleden
Verstappen zelf ook verrast door knappe kwalificatie in Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.

12 uur geleden
Verstappen tweede in kwalificatie Miami, pole voor Antonelli

MIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.

14 uur geleden
Norris rijdt 'vrij ontspannen' naar eerste zege van het seizoen

MIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.

17 uur geleden
Kostjoek wint tennistoernooi Madrid ten koste van Andrejeva

MADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.

17 uur geleden
Verstappen naar vijfde plaats sprintrace na straf voor Antonelli

MIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.

17 uur geleden
International De Waard (30) stopt na dit seizoen met hockey

DEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.

18 uur geleden