Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldkampioene Hassan maakt rentree met 5000 meter in Monaco

Wereldkampioene Hassan maakt rentree met 5000 meter in Monaco

MONACO (ANP) - Atlete Sifan Hassan maakt vrijdag in de Diamond League van Monaco haar rentree op de atletiekbaan na de maandenlange coronapauze. De regerend wereldkampioene op 1500 en 10.000 meter loopt in het Stade Louis II de 5000 meter, de afstand waarop ze met 14.22,12 het Europees record in bezit heeft.

De Nederlandse atlete neemt het op tegen onder anderen de Keniaanse wereldkampioene Hellen Obiri en Beatrice Chepkoech, de Keniaanse wereldkampioene op de 3000 meter steeple chase. Hassan verbleef tijdens de coronacrisis vijf maanden in haar geboorteland Ethiopië en trainde naar eigen zeggen niet heel hard. Ze denkt in Monaco niet aan een toptijd, maar gezien haar wedstrijdmentaliteit zal ze zeker voor de zege gaan in de aansprekende Herculis Meeting, waar 5000 toeschouwers in het stadion zijn toegestaan.

Aanstormend talent Femke Bol doet in Monaco mee aan de 400 meter. De 20-jarige atlete liep onlangs op Papendal een Nederlands record op de 400 meter horden van 53,79 en met die tijd voert ze zelfs de wereldranglijst van dit jaar aan. De wedstrijden beginnen om 19.45 uur.

Meer uit Sport

Van de Zandschulp naar halve finale tennistoernooi Boekarest

BOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.

2 uur geleden
Darter Van Veen verliest vierde Premier League-finale

MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.

17 uur geleden
Hockeysters Den Bosch met uitblinker Matla naar halve finale EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.

20 uur geleden
Voormalig coach van Nadal nieuwe trainer van tennisster Swiatek

DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.

1 dag geleden
Laatste Dutch GP op zaterdag en zondag uitverkocht

ZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.

1 dag geleden
Woods niet meer beschikbaar als captain voor Ryder Cup 2027

MARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.

1 dag geleden
Minder geld NOC*NSF voor skisport, meer naar bobslee en curling

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.

1 dag geleden