Wereldkampioene Brand heerst in Citadelcross van Namen
NAMEN (ANP) - Lucinda Brand heeft voor het vierde jaar op rij de veldrit rond de Citadel van Namen gewonnen. Het was de elfde cross uit de wereldbekerreeks. Brand, die uitkomt voor Baloise-Trek Lions, heeft er nu al vier gewonnen en voert de ranglijst aan.
Regerend wereldkampioene Brand moest zaterdag in de wereldbekercross van Rucphen Marianne Vos nog voor zich dulden. De Brabantse liet de wedstrijd in Namen schieten. Op het typische parcours voor renners met een hoog duurvermogen reed Brand bijna van start tot finish alleen voorop. Op zo'n 20 seconden finishte Denise Betsema als tweede. De veldrijdster van Texel bezet die positie ook in het wereldbekerklassement. De derde plaats, op ruim een minuut, was voor Puck Pieterse. Fem van Empel en Ceylin del Carmen Alvarado zorgden voor een compleet Nederlandse top 5.
Op het loodzware parcours, op en af door de modder, was Brand door niemand te volgen, al werd het verschil met Betsema ook weer niet heel groot. "Het was niet alleen een uitdagende wedstrijd door het parcours, maar zeker ook door Denise, ze was supersterk", vertelde Brand. Betsema had weer geen goede start, maar werd al snel de enige die nog enigszins in het spoor van de onaantastbare leidster reed. De rest volgde al snel op meer dan een minuut waarbij Pieterse haar derde plaats in het wereldbekerklassement bevestigde. Achter het drietal hield Van Empel, vorige week winnaar in de sneeuwcross van Val di Sole, Alvarado net achter zich. De oud-wereldkampioene had een slechte start, maar kwam nog aardig opzetten.
"Het is moeilijk om hier foutloos te blijven", keek Brand terug. "Dit is ook niet echt mijn ding, je bent constant het juiste spoor aan het zoeken. En dat moet je elders weer compenseren." Maar Brand hield het vol, ondanks de druk van achteruit door Betsema. "Ik had in het begin een behoorlijke voorsprong, maar Denise kwam steeds weer dichterbij als ik een foutje maakte. Toch houd ik wel echt van deze wedstrijd. De omstandigheden zijn telkens weer anders. Het is 'cool' om hier voor de vierde keer te winnen."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/RTR) - Luke Littler heeft na zijn nieuwe wereldtitel darten "de grootste sponsorovereenkomst ooit" in die sport gesloten. Target Darts, waar de 18-jarige Littler onder contract staat, wilde de bedragen van de nieuwe, langjarige overeenkomst niet bevestigen, maar de Britse persorganisatie Press Association meldt dat met de deal een bedrag van zo'n 20 miljoen pond (23 miljoen euro) over een periode van tien jaar gemoeid is.
26 minuten geledenCALPE (ANP) - Wielrenner Fabio Jakobsen staat voor "wéér een nieuw begin". Na een sportief "vreselijk" 2025 gaan zijn gedachten terug naar zijn bijna fatale valpartij in de Ronde van Polen in 2020. "Ik was toen zo dicht bij het einde en heb twee dagen voor mijn leven gevreesd. Alles wat me nu overkomt is minder slecht dan dat", zegt Jakobsen vanuit het trainingskamp van zijn ploeg Picnic PostNL in het Spaanse Calpe.
1 uur geledenBRISBANE (ANP) - Aryna Sabalenka heeft zich geplaatst voor de halve finales van het tennistoernooi van Brisbane. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg in Australië de Amerikaanse Madison Keys met 6-3 6-3.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Suzanne Schulting doet volgende maand bij de Olympische Spelen naast langebaanschaatsster ook als shorttrackster mee. Schaatsbond KNSB meldt dat de 28-jarige Friezin een aanwijsplek heeft gekregen voor de 1500 meter bij het shorttrack. Op de langebaan doet ze mee aan de 1000 meter.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Oud-honkballer Hamilton Richardson is op 85-jarige leeftijd overleden. Dat meldt Sparta Rotterdam op de site van de club. Het is niet bekendgemaakt waaraan hij is gestorven. Richardson geldt als één van de beste honkballers aller tijden die ooit in de Nederlandse competitie heeft gespeeld.
1 dag geledenALMERE (ANP) - Oud-honkbalinternational Sidney de Jong is dinsdag op 46-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de honkbalbond bevestigd aan het ANP. Over de doodsoorzaak is nog niets bekendgemaakt.
1 dag geledenLONDEN (ANP/AFP) - De beste tennissers ter wereld hoeven dit jaar aan één toernooi minder verplicht deel te nemen. Van tennisbond ATP moet de top 30 aan minimaal vier zogenoemde ATP 500-toernooien meedoen in plaats van de vijf van vorig jaar. De verplichte deelname aan masterstoernooien (ATP-1000) en de ATP Finals, mits een speler zich daarvoor heeft gekwalificeerd, blijft wel staan.
1 dag geleden