Wereldkampioene Brand heerst in Citadelcross van Namen
NAMEN (ANP) - Lucinda Brand heeft voor het vierde jaar op rij de veldrit rond de Citadel van Namen gewonnen. Het was de elfde cross uit de wereldbekerreeks. Brand, die uitkomt voor Baloise-Trek Lions, heeft er nu al vier gewonnen en voert de ranglijst aan.
Regerend wereldkampioene Brand moest zaterdag in de wereldbekercross van Rucphen Marianne Vos nog voor zich dulden. De Brabantse liet de wedstrijd in Namen schieten. Op het typische parcours voor renners met een hoog duurvermogen reed Brand bijna van start tot finish alleen voorop. Op zo'n 20 seconden finishte Denise Betsema als tweede. De veldrijdster van Texel bezet die positie ook in het wereldbekerklassement. De derde plaats, op ruim een minuut, was voor Puck Pieterse. Fem van Empel en Ceylin del Carmen Alvarado zorgden voor een compleet Nederlandse top 5.
Op het loodzware parcours, op en af door de modder, was Brand door niemand te volgen, al werd het verschil met Betsema ook weer niet heel groot. "Het was niet alleen een uitdagende wedstrijd door het parcours, maar zeker ook door Denise, ze was supersterk", vertelde Brand. Betsema had weer geen goede start, maar werd al snel de enige die nog enigszins in het spoor van de onaantastbare leidster reed. De rest volgde al snel op meer dan een minuut waarbij Pieterse haar derde plaats in het wereldbekerklassement bevestigde. Achter het drietal hield Van Empel, vorige week winnaar in de sneeuwcross van Val di Sole, Alvarado net achter zich. De oud-wereldkampioene had een slechte start, maar kwam nog aardig opzetten.
"Het is moeilijk om hier foutloos te blijven", keek Brand terug. "Dit is ook niet echt mijn ding, je bent constant het juiste spoor aan het zoeken. En dat moet je elders weer compenseren." Maar Brand hield het vol, ondanks de druk van achteruit door Betsema. "Ik had in het begin een behoorlijke voorsprong, maar Denise kwam steeds weer dichterbij als ik een foutje maakte. Toch houd ik wel echt van deze wedstrijd. De omstandigheden zijn telkens weer anders. Het is 'cool' om hier voor de vierde keer te winnen."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennissers Jesper de Jong en Suzan Lamens zijn doorgedrongen tot de laatste voorronde van Roland Garros. De in het kwalificatietoernooi als eerste geplaatste De Jong won in de tweede ronde van de Canadees Liam Draxl, de nummer 164 van de wereld: 4-6 6-1 6-3. Lamens versloeg de Roemeense Irina-Camelia Begu na een partij van meer dan drie uur: 6-4 6-7 (7) 6-3.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.
7 uur geledenOSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.
17 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
2 dagen geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
2 dagen geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
2 dagen geleden