Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldkampioene Bol niet gekozen tot beste atlete van de wereld

Wereldkampioene Bol niet gekozen tot beste atlete van de wereld

MONACO (ANP) - Femke Bol is niet gekozen tot beste atlete van de wereld in 2023. De Nederlandse atlete viel buiten de prijzen bij de uitreiking van de World Athletic Awards.

De 23-jarige Bol excelleerde afgelopen zomer op de WK atletiek in Boedapest met de wereldtitel op de 400 meter horden. Ze won ook goud met de estafetteploeg op de 4x400 meter. Ze bleef ongeslagen in de Diamond League op de 400 horden en ze schitterde in het voorjaar op de 400 meter met een wereldrecord indoor van 49,26 seconden. Ze liep het 41 jaar oude record van de Tsjechische Jarmila Kratochvilova uit de boeken.

Die prestaties leverden Bol in oktober wel de verkiezing tot Europees atlete van het jaar op, maar ze waren niet goed genoeg om ook tot Wereldatlete van het Jaar te worden gekozen. Die eer viel voor de loopnummers op de baan ten deel aan Faith Kipyegon. De Keniaanse won op de WK in Boedapest het goud op de 1500 en 5000 meter en verbeterde dit jaar de wereldrecords op de 1500 meter, de Engelse mijl en de 5000 meter.

Prijzenaantal uitgebreid

De internationale atletiekfederatie maakte naast Kipyegon nog vijf wereldatleten van het jaar bekend. Bij het verzamelen van de miljoenen uitgebrachte stemmen besloot de bond het aantal prijzen uit te breiden. "Het was ongelooflijk moeilijk om de stemming te beperken tot slechts één atleet bij de mannen en de vrouwen, vanwege de verschillende disciplines en de enorme verschillen in vereiste kwaliteiten", meldde World Athletics in een persbericht.

Om die reden zijn de prijzen voor Wereldatleet van het Jaar verdeeld in drie categorieën: loopnummers in het atletiekstadion, technische nummers in het stadion en onderdelen buiten het stadion. Zo werd de Venezolaanse wereldkampioene hink-stap-springen Yulimar Rojas tot atlete van het jaar in de technische nummers gekozen en de Ethiopische Tigist Assefa tot beste atlete van de wereld voor haar wereldrecord op de marathon.

Mannenwinnaars

Bij de mannen kregen de Zweedse polsstokhoogspringer Armand Duplantis (wereldkampioen en wereldrecordhouder), de Amerikaanse sprinter Noah Lyles (wereldkampioen 100 en 200 meter) en de Keniaan Kelvin Kiptum (wereldrecord marathon) de titel Wereldatleet van het Jaar.

Meer uit Sport

Van Klinken 'gigantisch' trots op weer twee EK-medailles

BIRMINGHAM (ANP) - Jorinde van Klinken was "gigantisch" trots op haar gouden medaille bij het discuswerpen op de EK atletiek in Birmingham. Dat goud volgde op het zilver bij het kogelstoten op maandag. Twee jaar geleden op de EK in Rome slaagde Van Klinken er ook al in twee medailles te winnen: zilver bij het kogelstoten en discuswerpen.

4 uur geleden
Broeders-Bol wint bij EK-debuut brons op 800 meter in recordtijd

BIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft haar overstap naar de 800 meter een ongedachte bekroning gegeven met de bronzen medaille bij haar EK-debuut. De 26-jarige Nederlandse topatlete eindigde in de finale in het uitverkochte Alexander Stadium van Birmingham als derde in 1.55,54. Daarmee evenaarde ze de Nederlandse recordtijd waarmee Ellen van Langen op de Olympische Spelen van Barcelona in 1992 historisch goud won.

6 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp in Cincinnati naar tweede ronde

CINCINNATI (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft zich geplaatst voor de tweede ronde van het masterstoernooi van Cincinnati. De 30-jarige tennisser rekende in twee sets af met 'lucky loser' Aleksandr Sjevtsjenko uit Kazachstan: 6-4 6-4.

6 uur geleden
Van Klinken dubbelt weer: na zilver met kogel nu goud met discus

BIRMINGHAM (ANP) - Jorinde van Klinken heeft op de EK atletiek in Birmingham goud veroverd bij het discuswerpen. Ze maakte haar favorietenrol meer dan waar met haar verste worp van 67,67 meter in de finale. Ze wierp bijna 2 meter verder dan de Duitse Shanice Craft, die zilver won met 65,72.

6 uur geleden
Koster: zilver op 10.000 meter is ook voor mijn zieke coach

BIRMINGHAM (ANP) - Maureen Koster noemde haar zilveren medaille op de 10.000 meter bij de EK atletiek in Birmingham de 'kers op de taart' in een lange carrière, waarin het zo vaak net niet lukte een medaille te winnen. "Naast dat ik heel goed kan hardlopen, heb ik nu bewezen dat ik ook medailles kan winnen", zei ze na afloop.

7 uur geleden
De Jong strandt in eerste ronde tennistoernooi Cincinnati

CINCINNATI (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de tweede ronde te bereiken van het masterstoernooi van Cincinnati. De Nederlandse nummer 106 van de wereldranglijst verloor in twee sets van de Amerikaan Alex Michelsen: 6-4 6-4.

7 uur geleden
Atlete Koster neemt revanche met zilver op 10.000 meter op EK

BIRMINGHAM (ANP) - Atlete Maureen Koster heeft voor een grote verrassing gezorgd door in Birmingham het zilver te winnen op de 10.000 meter bij de Europese kampioenschappen atletiek. Het is haar eerste grote medaille outdoor. De 34-jarige atlete moest alleen Nadia Battocletti voor zich dulden. De Italiaanse rende met een machtige eindsprint naar haar tweede gouden medaille in het uitverkochte Alexander Stadium. Ze was ook al de beste op de 5000 meter.

8 uur geleden