Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldkampioene Bol niet gekozen tot beste atlete van de wereld

Wereldkampioene Bol niet gekozen tot beste atlete van de wereld

MONACO (ANP) - Femke Bol is niet gekozen tot beste atlete van de wereld in 2023. De Nederlandse atlete viel buiten de prijzen bij de uitreiking van de World Athletic Awards.

De 23-jarige Bol excelleerde afgelopen zomer op de WK atletiek in Boedapest met de wereldtitel op de 400 meter horden. Ze won ook goud met de estafetteploeg op de 4x400 meter. Ze bleef ongeslagen in de Diamond League op de 400 horden en ze schitterde in het voorjaar op de 400 meter met een wereldrecord indoor van 49,26 seconden. Ze liep het 41 jaar oude record van de Tsjechische Jarmila Kratochvilova uit de boeken.

Die prestaties leverden Bol in oktober wel de verkiezing tot Europees atlete van het jaar op, maar ze waren niet goed genoeg om ook tot Wereldatlete van het Jaar te worden gekozen. Die eer viel voor de loopnummers op de baan ten deel aan Faith Kipyegon. De Keniaanse won op de WK in Boedapest het goud op de 1500 en 5000 meter en verbeterde dit jaar de wereldrecords op de 1500 meter, de Engelse mijl en de 5000 meter.

Prijzenaantal uitgebreid

De internationale atletiekfederatie maakte naast Kipyegon nog vijf wereldatleten van het jaar bekend. Bij het verzamelen van de miljoenen uitgebrachte stemmen besloot de bond het aantal prijzen uit te breiden. "Het was ongelooflijk moeilijk om de stemming te beperken tot slechts één atleet bij de mannen en de vrouwen, vanwege de verschillende disciplines en de enorme verschillen in vereiste kwaliteiten", meldde World Athletics in een persbericht.

Om die reden zijn de prijzen voor Wereldatleet van het Jaar verdeeld in drie categorieën: loopnummers in het atletiekstadion, technische nummers in het stadion en onderdelen buiten het stadion. Zo werd de Venezolaanse wereldkampioene hink-stap-springen Yulimar Rojas tot atlete van het jaar in de technische nummers gekozen en de Ethiopische Tigist Assefa tot beste atlete van de wereld voor haar wereldrecord op de marathon.

Mannenwinnaars

Bij de mannen kregen de Zweedse polsstokhoogspringer Armand Duplantis (wereldkampioen en wereldrecordhouder), de Amerikaanse sprinter Noah Lyles (wereldkampioen 100 en 200 meter) en de Keniaan Kelvin Kiptum (wereldrecord marathon) de titel Wereldatleet van het Jaar.

Meer uit Sport

Hockeyers Kampong winnen Euro Hockey League

DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.

29 minuten geleden
Wielrenner Seixas wint tijdrit in Ronde van Baskenland

BILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.

39 minuten geleden
Hockeysters SCHC verslaan titelverdediger Den Bosch en winnen EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.

2 uur geleden
Volleybalsters Sliedrecht voor de achtste keer bekerwinnaar

DEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).

3 uur geleden
Geen Parijs-Roubaix voor wielrenner Evenepoel

BRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.

3 uur geleden
Van de Zandschulp klimt tien plaatsen op wereldranglijst tennis

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.

9 uur geleden
Parijs-Roubaix nog te vroeg voor Vlaanderen-winnares Vollering

OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."

22 uur geleden