Wereldkampioene Balsamo wint wielerkoers Trofeo Alfredo Binda
CITTIGLIO (ANP) - De Italiaanse Elisa Balsamo heeft de 47e Trofeo Alfredo Binda gewonnen, een wielerkoers uit de WorldTour voor vrouwen. De wereldkampioene was na zo'n 140 kilometer de snelste in een sprint van een uitgedunde groep. De renster van Trek-Segafredo hield haar landgenotes Sofia Bertizzolo en Soraya Paladin achter zich. De Nederlandse Chantal van den Broek- Blaak finishte als vierde.
In de koers moest onder andere de Orino vier keer worden beklommen. Bij de laatste keer lag de top op zo'n 5 kilometer voor de finish, geen van de rensters in de eerste groep slaagde erin weg te rijden.
Voor Balsamo was het haar derde zege in de regenboogtrui. De 24-jarige Italiaanse won afgelopen najaar een rit in de Women's Tour en vroeg in dit jaar een etappe in de Setmana Valenciana. Vorige week was ze tweede achter Lorena Wiebes in de Ronde van Drenthe.
De koers moest na een kleine 50 kilometer worden stilgelegd omdat er op het parcours, voordat de rensters zouden passeren, twee auto's op elkaar waren gebotst. Daardoor was de weg enige tijd gestremd en werd de route enigszins aangepast.
Meer uit Sport
TALLAHASSEE (ANP/BELGA) - Atlete Agnes Ngetich heeft in het Amerikaanse Tallahassee de gouden medaille veroverd bij het WK veldlopen. De 24-jarige Keniaanse liet Joy Cheptoyek uit Oeganda en de Ethiopische Senayet Getachew achter zich.
7 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen brons veroverd op de 1500 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse eindigde met 1.57,64 als derde. De Europese titel ging naar Ragne Wiklund uit Noorwegen. Met 1.56,24 bleef de Noorse de Tsjechische Nikola Zdrahalova voor, die tweede werd in 1.56,53.
9 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben op de EK afstanden in Polen naast de medailles op de 5000 meter gegrepen. Kars Jansman was met 6.21,39 de beste Nederlander op de vierde plaats. De zege ging naar de van oorsprong Russische schaatser Vladimir Semirunniy, die uitkomt voor Polen. Hij schaatste met 6.11,13 een baanrecord.
10 uur geledenST. MORITZ (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Zwitserse St. Moritz voldaan aan de kwalificatie-eis voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo en zich geplaatst voor de Spelen. Wesselink eindigde met remmer Jelen Franjic als achtste op de Zwitserse natuurijsbaan, het beste resultaat voor de Nederlandse tweemansbob. De wedstrijd gold ook meteen als EK. Daarin is Wesselink als zesde geëindigd.
10 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers uit Polen en Zwitserland hebben zich geplaatst voor de finale van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Zwitserland won in de halve finale met 2-1 van België, Polen versloeg de Verenigde Staten en staat zodoende voor de derde keer op rij in de finale van het toernooi. De afgelopen twee jaar was Polen verliezend finalist.
11 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Wielrenner Pepijn Veenings heeft de 25e editie van de strandrace Egmond-Pier-Egmond gewonnen. De 21-jarige Zaandammer had voor de 38 kilometer in de vrieskou iets minder dan een uur nodig en kwam solo over de streep. Hij hield Timothy Dupont van een record af. De Belgische titelverdediger had als eerste de jaarlijkse strandrace voor de vierde keer willen winnen, maar hij eindigde slechts als achtste.
11 uur geledenZAUCHENSEE (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een maand voor aanvang van de Winterspelen in Milaan en Cortina haar vorm onderstreept met een wereldbekerzege. De 41-jarige was in het Oostenrijkse Zauchensee de snelste op de afdaling.
13 uur geleden