Wereldkampioene Balsamo wint wielerkoers Trofeo Alfredo Binda
CITTIGLIO (ANP) - De Italiaanse Elisa Balsamo heeft de 47e Trofeo Alfredo Binda gewonnen, een wielerkoers uit de WorldTour voor vrouwen. De wereldkampioene was na zo'n 140 kilometer de snelste in een sprint van een uitgedunde groep. De renster van Trek-Segafredo hield haar landgenotes Sofia Bertizzolo en Soraya Paladin achter zich. De Nederlandse Chantal van den Broek- Blaak finishte als vierde.
In de koers moest onder andere de Orino vier keer worden beklommen. Bij de laatste keer lag de top op zo'n 5 kilometer voor de finish, geen van de rensters in de eerste groep slaagde erin weg te rijden.
Voor Balsamo was het haar derde zege in de regenboogtrui. De 24-jarige Italiaanse won afgelopen najaar een rit in de Women's Tour en vroeg in dit jaar een etappe in de Setmana Valenciana. Vorige week was ze tweede achter Lorena Wiebes in de Ronde van Drenthe.
De koers moest na een kleine 50 kilometer worden stilgelegd omdat er op het parcours, voordat de rensters zouden passeren, twee auto's op elkaar waren gebotst. Daardoor was de weg enige tijd gestremd en werd de route enigszins aangepast.
Meer uit Sport
SUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft het niet naar zijn zin in de Formule 1 en gaat de komende "weken en maanden" nadenken over zijn toekomst. "Ik heb dingen uit te zoeken over wat ik precies wil", zei hij na afloop van de Grote Prijs van Japan bij Viaplay. "Het moet wel leuk blijven. Het is niet alleen Formule 1 in het leven, er zijn meer dingen die we kunnen doen", aldus de viervoudig wereldkampioen.
2 uur geledenSUZUKA (ANP) - De 19-jarige Kimi Antonelli is na zijn winst in de Grote Prijs van Japan de jongste leider ooit in het wereldkampioenschap van de Formule 1. Hij lost Lewis Hamilton af, die sinds zijn winst in de Grote Prijs van Spanje in 2007 in de boeken stond als jongste WK-leider ooit. Hamilton was destijds 22 jaar oud.
2 uur geledenSUZUKA (ANP) - Kimi Antonelli heeft zijn tweede zege op rij geboekt in de Formule 1. De 19-jarige Italiaan reed na een indrukwekkend optreden op het circuit van Suzuka zijn Mercedes naar de overwinning in de Grote Prijs van Japan.
3 uur geledenAUSTIN (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín (Aprilia) heeft bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten de sprintrace gewonnen in de MotoGP. De coureur van Aprilia haalde op het circuit van Austin in Texas in de laatste ronde de Italiaan Francesco Bagnaia (Ducati) in.
5 uur geledenSUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.
21 uur geledenBERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.
1 dag geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen reageert gelaten op het neerzetten van de elfde tijd in de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan. "Het erge is, ik ben niet boos, ik ben daar allang voorbij en dat is niet goed", aldus de Limburger bij Viaplay.
1 dag geleden