Wereldkampioene Balsamo wint wielerkoers Trofeo Alfredo Binda
CITTIGLIO (ANP) - De Italiaanse Elisa Balsamo heeft de 47e Trofeo Alfredo Binda gewonnen, een wielerkoers uit de WorldTour voor vrouwen. De wereldkampioene was na zo'n 140 kilometer de snelste in een sprint van een uitgedunde groep. De renster van Trek-Segafredo hield haar landgenotes Sofia Bertizzolo en Soraya Paladin achter zich. De Nederlandse Chantal van den Broek- Blaak finishte als vierde.
In de koers moest onder andere de Orino vier keer worden beklommen. Bij de laatste keer lag de top op zo'n 5 kilometer voor de finish, geen van de rensters in de eerste groep slaagde erin weg te rijden.
Voor Balsamo was het haar derde zege in de regenboogtrui. De 24-jarige Italiaanse won afgelopen najaar een rit in de Women's Tour en vroeg in dit jaar een etappe in de Setmana Valenciana. Vorige week was ze tweede achter Lorena Wiebes in de Ronde van Drenthe.
De koers moest na een kleine 50 kilometer worden stilgelegd omdat er op het parcours, voordat de rensters zouden passeren, twee auto's op elkaar waren gebotst. Daardoor was de weg enige tijd gestremd en werd de route enigszins aangepast.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
25 minuten geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.
5 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.
11 uur geleden