Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldkampioene Balsamo troeft Vos ook in Gent-Wevelgem af

Wereldkampioene Balsamo troeft Vos ook in Gent-Wevelgem af

WEVELGEM (ANP) - De Italiaanse wielrenster Elisa Balsamo heeft Gent-Wevelgem bij de vrouwen gewonnen. De Belgische koers uit de WorldTour eindigde, zoals de afgelopen jaren vaak het geval was, in een massasprint. Daarin was Balsamo te snel voor Marianne Vos, de winnares van vorig jaar, en de Italiaanse Maria Giulia Confalonieri.

Balsamo, die rijdt voor Trek-Segafredo, is bezig aan een opmerkelijke reeks. Het was voor de 24-jarige wereldkampioene de derde WorldTour-wedstrijd op rij die ze won. Vorige week was ze de beste in de Trofeo Alfredo Binda, donderdag won ze de Classic Brugge - De Panne. Balsamo hield vorig jaar in Leuven Vos van de wereldtitel op de weg af.

De Nederlandse Lorena Wiebes, een van de favorieten, kwam ten val. Ze probeerde nog wel de aansluiting te vinden, maar gaf uiteindelijk op.

Sterk team

Balsamo roemde haar ploeggenotes, onder wie Ellen van Dijk, Shirin van Anrooij en de Italiaanse Elisa Longo-Borghini. "Er waren in de laatste kilometers heel veel aanvallen. Het team is daar perfect mee omgegaan. Ellen, Shirin en Elisa waren zo sterk", vertelde de winnares bij Sporza.

Van Dijk was zelf in het vlakke stuk naar Wevelgem in een kopgroep beland waarin Balsamo ontbrak. Ze moest zich terug laten zakken en sleepte toen de groep met haar kopvrouw weer naar de kop van de koers. "Het geeft voldoening", vertelde ze. "Elisa is heel dankbaar en bescheiden. Ik vind het bijzonder hoe zij het elke keer weer flikt. Daar heb ik diep respect voor. Op deze manier is het echt heel fijn om voor iemand het werk op te knappen."

Van Dijk moest ook nog achter de op ruim 2 kilometer voor de streep ontsnapte Australische Grace Brown aan. Brown was sowieso actief want ook op de laatste doorkomst op de Kemmelberg had ze het geprobeerd. In de grote groep die daarna koers zette richting Wevelgem was SD Worx goed vertegenwoordigd. De Nederlandse topploeg deed pogingen met onder meer Chantal van den Broek-Blaak en had ook nog Lotte Kopecky achter de hand. De Belgische, al twee keer tweede in Wevelgem, was de troef in de sprint maar moest ditmaal genoegen nemen met de vierde plaats.

Meer uit Sport

Nederland na openingsdag Spelen nog zonder medailles in Milaan

MILAAN (ANP) - Nederland wacht na de eerste dag van de Olympische Spelen nog op medailles. Langebaanschaatssters Joy Beune (vierde), Marijke Groenewoud (achtste) en Merel Conijn (negende) eindigden op de 3 kilometer naast het podium.

4 uur geleden
Lollobrigida ziet met goud op 35e verjaardag droom uitkomen

MILAAN (ANP) - Schaatsster Francesca Lollobrigida had zaterdag dubbel reden tot feest. De Italiaanse verraste op haar 35e verjaardag in haar thuisland met de zege op de olympische 3 kilometer. Lollobrigida was daarmee 2,26 seconden sneller dan de Noorse favoriete Ragne Wiklund. Ook de Nederlandse Joy Beune (vierde) bleef ver van die tijd verwijderd.

4 uur geleden
Schaatssters grijpen naast medailles op 3000 meter in Milaan

MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.

7 uur geleden
Tennisser De Jong verliest in Davis Cup van mondiale nummer 465

BENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.

8 uur geleden
Veldrijdster Van Alphen wint ternauwernood Superprestige

MIDDELKERKE (ANP/Belga) - Veldrijdster Aniek van Alphen heeft zich verzekerd van de eindzege in de Superprestige. De 27-jarige Nederlandse eindigde in de laatste wedstrijd in het Belgische Middelkerke als achtste, net genoeg voor de eindwinst.

8 uur geleden
Griekspoor treft Mpetshi Perricard op tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.

10 uur geleden
Schaatsster Conijn in tweede rit 3000 meter op Spelen

MILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechiƫ, die ziek is.

10 uur geleden