Wereldkampioene Balsamo troeft Vos ook in Gent-Wevelgem af
WEVELGEM (ANP) - De Italiaanse wielrenster Elisa Balsamo heeft Gent-Wevelgem bij de vrouwen gewonnen. De Belgische koers uit de WorldTour eindigde, zoals de afgelopen jaren vaak het geval was, in een massasprint. Daarin was Balsamo te snel voor Marianne Vos, de winnares van vorig jaar, en de Italiaanse Maria Giulia Confalonieri.
Balsamo, die rijdt voor Trek-Segafredo, is bezig aan een opmerkelijke reeks. Het was voor de 24-jarige wereldkampioene de derde WorldTour-wedstrijd op rij die ze won. Vorige week was ze de beste in de Trofeo Alfredo Binda, donderdag won ze de Classic Brugge - De Panne. Balsamo hield vorig jaar in Leuven Vos van de wereldtitel op de weg af.
De Nederlandse Lorena Wiebes, een van de favorieten, kwam ten val. Ze probeerde nog wel de aansluiting te vinden, maar gaf uiteindelijk op.
Sterk team
Balsamo roemde haar ploeggenotes, onder wie Ellen van Dijk, Shirin van Anrooij en de Italiaanse Elisa Longo-Borghini. "Er waren in de laatste kilometers heel veel aanvallen. Het team is daar perfect mee omgegaan. Ellen, Shirin en Elisa waren zo sterk", vertelde de winnares bij Sporza.
Van Dijk was zelf in het vlakke stuk naar Wevelgem in een kopgroep beland waarin Balsamo ontbrak. Ze moest zich terug laten zakken en sleepte toen de groep met haar kopvrouw weer naar de kop van de koers. "Het geeft voldoening", vertelde ze. "Elisa is heel dankbaar en bescheiden. Ik vind het bijzonder hoe zij het elke keer weer flikt. Daar heb ik diep respect voor. Op deze manier is het echt heel fijn om voor iemand het werk op te knappen."
Van Dijk moest ook nog achter de op ruim 2 kilometer voor de streep ontsnapte Australische Grace Brown aan. Brown was sowieso actief want ook op de laatste doorkomst op de Kemmelberg had ze het geprobeerd. In de grote groep die daarna koers zette richting Wevelgem was SD Worx goed vertegenwoordigd. De Nederlandse topploeg deed pogingen met onder meer Chantal van den Broek-Blaak en had ook nog Lotte Kopecky achter de hand. De Belgische, al twee keer tweede in Wevelgem, was de troef in de sprint maar moest ditmaal genoegen nemen met de vierde plaats.
Meer uit Sport
ORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
34 minuten geledenMADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.
47 minuten geledenMIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.
20 uur geledenVUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.
1 dag geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.
1 dag geledenBENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben op het WK voor landenteams in Londen de groepsfase afgesloten met een duidelijke zege op Mexico (3-0). Li Jie, Britt Eerland en Shuohan Men wonnen alle drie hun partijen met 3-0 in games.
1 dag geleden