Wereldkampioen Verstappen start vanaf pole in slotrace Formule 1
ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen hoopt zijn bijzonder succesvolle seizoen in de Formule 1 in stijl te kunnen afsluiten. De 25-jarige Nederlander begint om 14.00 uur vanaf poleposition aan de Grote Prijs van Abu Dhabi, met zijn Mexicaanse teamgenoot Sergio Pérez naast zich op de eerste rij. Het doel van Red Bull is om Pérez als tweede te laten eindigen in het WK-klassement.
De Mexicaan heeft nu net als Ferrari-coureur Charles Leclerc 290 punten. Pérez verzekert zich van de tweede plaats in het WK als hij voor de Monegask in de punten eindigt. Leclerc vertrekt vanaf de derde plek, met zijn Spaanse teamgenoot Carlos Sainz naast zich. De Britse coureurs Lewis Hamilton en George Russell van Mercedes vormen de derde startrij.
Verstappen won dit jaar al veertien grands prix, een record in één Formule 1-seizoen. De kopman van Red Bull verzekerde zich begin vorige maand in Japan al van titelprolongatie. Vorig jaar haalde Verstappen in de slotrace in Abu Dhabi zijn eerste wereldtitel binnen. Dat deed hij door in de slotronde zijn rivaal Hamilton te passeren.
Meer uit Sport
HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
4 uur geledenHAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.
6 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).
7 uur geledenKORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.
7 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).
7 uur geledenSANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.
9 uur geledenCALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.
13 uur geleden