Wereldkampioen Verstappen start vanaf pole in slotrace Formule 1
ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen hoopt zijn bijzonder succesvolle seizoen in de Formule 1 in stijl te kunnen afsluiten. De 25-jarige Nederlander begint om 14.00 uur vanaf poleposition aan de Grote Prijs van Abu Dhabi, met zijn Mexicaanse teamgenoot Sergio Pérez naast zich op de eerste rij. Het doel van Red Bull is om Pérez als tweede te laten eindigen in het WK-klassement.
De Mexicaan heeft nu net als Ferrari-coureur Charles Leclerc 290 punten. Pérez verzekert zich van de tweede plaats in het WK als hij voor de Monegask in de punten eindigt. Leclerc vertrekt vanaf de derde plek, met zijn Spaanse teamgenoot Carlos Sainz naast zich. De Britse coureurs Lewis Hamilton en George Russell van Mercedes vormen de derde startrij.
Verstappen won dit jaar al veertien grands prix, een record in één Formule 1-seizoen. De kopman van Red Bull verzekerde zich begin vorige maand in Japan al van titelprolongatie. Vorig jaar haalde Verstappen in de slotrace in Abu Dhabi zijn eerste wereldtitel binnen. Dat deed hij door in de slotronde zijn rivaal Hamilton te passeren.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is bij zijn debuut op de Olympische Spelen in de tweemansbob als tiende geëindigd. De 26-jarige Noord-Hollander kwam na vier runs in het Cortina Sliding Centre tot een totaaltijd van 3.43,32. Daarmee was hij 3,62 seconden langzamer dan de Duitse winnaar Johannes Lochner.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is dinsdag bij de Olympische Spelen in het medailleklassement op de vierde plaats blijven staan. De langebaanschaatssters Joy Beune, Marijke Groenewoud en Antoinette Rijpma-de Jong eindigden op de ploegenachtervolging als tweede en bezorgden Nederland zo de zesde zilveren medaille in Milaan.
4 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen komt donderdag en vrijdagmiddag in actie tijdens de laatste testdagen van de Formule 1 in Bahrein. Dat meldde zijn team Red Bull dinsdag.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Hoewel de schaatssters genoegen moesten nemen met zilver op de ploegenachtervolging bij de Spelen van Milaan, was Joy Beune blij dat ze naar huis gaat met een medaille. "Het is zilver geworden en ik ben daar supertrots op. Ik heb iets tastbaars om mijn nek hangen", zei ze na de verloren finale tegen Canada met teamgenoten Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud.
5 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De eigenaar van de Oekraïense voetbalclub Sjachtar Donetsk heeft 180.000 euro gedoneerd aan de 27-jarige skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj. Dat deed hij omdat de sporter was gediskwalificeerd voor de Winterspelen in Milaan-Cortina vanwege het dragen van een helm met afbeeldingen van Oekraïense sporters die zijn omgekomen in de oorlog met Rusland. Dat maakte de voetbalclub dinsdag bekend.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker vertrok voor de wedstrijd om de bronzen medaille op de ploegenachtervolging op de Spelen uit het stadion om zich op te frissen voor een eventuele huldiging. Dat vertelde de 29-jarige rijder van team Reggeborgh toen hij weer terugkeerde in het Milano Speed Skating Stadium.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Rintje Ritsma is "tevreden" met een zilveren medaille voor de vrouwen en "trots" op de mannen die vierde zijn geëindigd. Dat zei de bondscoach van de schaatsers in Milaan bij de NOS.
7 uur geleden