Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldkampioen Verstappen begint seizoen met grote deceptie

Wereldkampioen Verstappen begint seizoen met grote deceptie

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen is het nieuwe seizoen in de Formule 1 met een grote deceptie begonnen. Hij viel enkele ronden voor het einde uit in de Grote Prijs van Bahrein met mankementen aan zijn Red Bull. De wereldkampioen lag op dat moment tweede achter de Ferrari van Charles Leclerc.

De Monegask won de openingsrace van het nieuwe seizoen. Zijn Spaanse teamgenoot Carlos Sainz maakte het succes van Ferrari compleet met de tweede plaats. Lewis Hamilton reed tamelijk verrassend naar de derde plaats in zijn Mercedes.

De 24-jarige Limburger vocht op het woestijncircuit van Sakhir een adembenemend duel uit met Leclerc, die van poleposition was vertrokken en er constant in slaagde aanvallen van Verstappen af te slaan. De Nederlander probeerde het vaak, maar hij kreeg het niet voor elkaar de koppositie in te nemen en klaagde over de boordradio vaak over zijn banden, de besturing van zijn auto en het hybride systeem in de RB18.

Nieuw tijdperk

De race in Bahrein was de eerste in het "nieuwe tijdperk" van de koningsklasse, waarin de auto's met grotere banden rijden en heel anders gestroomlijnd zijn; bedoeld om de auto's dichter achter elkaar te laten rijden en inhalen te vergemakkelijken. Het publiek kwam niet bedrogen uit. De eerste race van het seizoen werd er een vol actie en inhaalmanoeuvres.

Het meeste spektakel voltrok zich in de ronden 17 tot en met 19, waarin Verstappen en Leclerc fel vochten om de koppositie en elkaar beurtelings inhaalden. Bij de derde poging verremde Verstappen zich en in de rook van het oververhitte rubber nam Leclerc opnieuw de leiding.

Voorzichtiger

Verstappen leek zich gewonnen te geven en reageerde ook geagiteerd op verzoeken vanuit het team om voorzichtiger te doen met zijn banden. Hij ging nogmaals een keer de pitstraat in voor nieuwe banden, maar kort nadat hij weer terug op baan was vloog de AlphaTauri van Pierre Gasly in de brand. De Fransman wist aan de vlammen te ontsnappen, maar de safetycar kwam wel de baan op en het veld klonterde weer samen.

Het leek een uitgelezen kans voor Verstappen om in de slotfase nogmaals een aanval te doen op de koppositie, maar op drie ronden voor het einde gaf hij op met ogenschijnlijk een stuurprobleem. Terwijl hij gedesillusioneerd zijn Red Bull parkeerde in de pitstraat, reden de Ferrari's naar de eerste en tweede plaats. Daarbij profiteerden ze ook nog van een crash in de laatste ronde van Sergio Pérez, waarmee Red Bull in de eerste race van het jaar twee uitvalbeurten noteerde.

Meer uit Sport

Talpa sluit deal met NOS over WK Voetbal 2026

HILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.

9 uur geleden
Bredewold pakt ritzege in Vuelta Femenina, Van der Breggen valt

ASTORGA (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft donderdag de vijfde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. In de sprint van een door een valpartij uitgedund peloton was de Nederlandse renster van SD Worx-Protime de sterkste, voor haar Belgische ploeggenoot en klassementsleider Lotte Kopecky. De Italiaanse Letizia Paternoster werd net als woensdag derde.

10 uur geleden
Zeventien Nederlandse wielrenners starten in Giro d'Italia

NESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.

1 dag geleden
Kopecky sprint naar ritzege en leiderstrui in Vuelta Femenina

ANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.

1 dag geleden
Meldpunt geopend na onrust over subsidieregeling amateurvoetbal

AMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.

1 dag geleden
Vingegaard krijgt Kelderman en Lemmen mee als helpers in Giro

NESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.

1 dag geleden
Tennisser Van de Zandschulp simpel naar tweede ronde in Rome

ROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.

1 dag geleden