Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldkampioen Verstappen begint seizoen met grote deceptie

Wereldkampioen Verstappen begint seizoen met grote deceptie

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen is het nieuwe seizoen in de Formule 1 met een grote deceptie begonnen. Hij viel enkele ronden voor het einde uit in de Grote Prijs van Bahrein met mankementen aan zijn Red Bull. De wereldkampioen lag op dat moment tweede achter de Ferrari van Charles Leclerc.

De Monegask won de openingsrace van het nieuwe seizoen. Zijn Spaanse teamgenoot Carlos Sainz maakte het succes van Ferrari compleet met de tweede plaats. Lewis Hamilton reed tamelijk verrassend naar de derde plaats in zijn Mercedes.

De 24-jarige Limburger vocht op het woestijncircuit van Sakhir een adembenemend duel uit met Leclerc, die van poleposition was vertrokken en er constant in slaagde aanvallen van Verstappen af te slaan. De Nederlander probeerde het vaak, maar hij kreeg het niet voor elkaar de koppositie in te nemen en klaagde over de boordradio vaak over zijn banden, de besturing van zijn auto en het hybride systeem in de RB18.

Nieuw tijdperk

De race in Bahrein was de eerste in het "nieuwe tijdperk" van de koningsklasse, waarin de auto's met grotere banden rijden en heel anders gestroomlijnd zijn; bedoeld om de auto's dichter achter elkaar te laten rijden en inhalen te vergemakkelijken. Het publiek kwam niet bedrogen uit. De eerste race van het seizoen werd er een vol actie en inhaalmanoeuvres.

Het meeste spektakel voltrok zich in de ronden 17 tot en met 19, waarin Verstappen en Leclerc fel vochten om de koppositie en elkaar beurtelings inhaalden. Bij de derde poging verremde Verstappen zich en in de rook van het oververhitte rubber nam Leclerc opnieuw de leiding.

Voorzichtiger

Verstappen leek zich gewonnen te geven en reageerde ook geagiteerd op verzoeken vanuit het team om voorzichtiger te doen met zijn banden. Hij ging nogmaals een keer de pitstraat in voor nieuwe banden, maar kort nadat hij weer terug op baan was vloog de AlphaTauri van Pierre Gasly in de brand. De Fransman wist aan de vlammen te ontsnappen, maar de safetycar kwam wel de baan op en het veld klonterde weer samen.

Het leek een uitgelezen kans voor Verstappen om in de slotfase nogmaals een aanval te doen op de koppositie, maar op drie ronden voor het einde gaf hij op met ogenschijnlijk een stuurprobleem. Terwijl hij gedesillusioneerd zijn Red Bull parkeerde in de pitstraat, reden de Ferrari's naar de eerste en tweede plaats. Daarbij profiteerden ze ook nog van een crash in de laatste ronde van Sergio Pérez, waarmee Red Bull in de eerste race van het jaar twee uitvalbeurten noteerde.

Meer uit Sport

Pogacar kijkt uit naar strijd met 'betere klimmer' Vingegaard

LILLE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt uit naar een nieuwe tweestrijd tussen hem en Jonas Vingegaard in de Tour de France. De beide rivalen troffen elkaar dit jaar alleen in het Critérium du Dauphiné, maar de Sloveen van UAE Team Emirates weet wat hij kan verwachten. "Jonas is wellicht de beste klimmer van de wereld", klonk het tijdens een persconferentie in Lille, waar de Tour zaterdag begint.

11 uur geleden
Verstappen reageert niet op 'verzinsels' over toekomst

SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen gaat niet in op zijn toekomst in de Formule 1 en een mogelijke overgang van Red Bull naar Mercedes. "Ik heb er niets over te zeggen. Anderen verzinnen verhalen en dat moeten ze zelf weten, maar ik heb er niks mee", zei hij tegen de verzamelde pers op het circuit van Silverstone, waar dit weekend de Britse grand prix wordt verreden.

12 uur geleden
Van der Poel gretig naar Tour met veel kansen

LILLE (ANP) - Mathieu van der Poel gaat voor de vijfde keer van start in de Tour de France en hoopt het gevoel van het eerste jaar terug te vinden. Toen was zijn zege op de Mûr-de-Bretagne, die hem de gele trui opleverde, zijn "mooiste herinnering aan de Tour". Het routeschema biedt nieuwe kansen. "Ik heb minder goede ervaringen, maar sta hier zeker niet met tegenzin aan de start", vertelde hij in de Opéra van Lille, zaterdag startplaats van de 112e editie.

13 uur geleden
Djokovic boekt tegen Brit Evans 99e zege op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft met bijna speels gemak de derde ronde bereikt van Wimbledon. De zevenvoudig winnaar van het Londense grandslamtoernooi rekende in de tweede ronde in drie sets af met de Brit Daniel Evans: 6-3 6-2 6-0. De 38-jarige Serviër had amper twee uur nodig om zich te ontdoen van de huidige nummer 154 van de wereld. Het was zijn 99e zege op het gras van Wimbledon.

14 uur geleden
Van de Zandschulp uitgeschakeld na hervatting partij op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is voor het derde jaar op rij uitgeschakeld in de tweede ronde op Wimbledon. Net als in 2023 moest de 29-jarige Nederlander zijn meerdere erkennen in de Spanjaard Alejandro Davidovich Fokina (26). De speler uit Málaga won met 6-1 4-6 6-3 7-6 (5).

16 uur geleden
NK wielrennen in 2028 in Valkenburg ter ere van 100-jarig bestaan

ARNHEM (ANP) - Het NK wielrennen vindt in 2028 plaats in Valkenburg. De Koninklijke Nederlandsche Wielren Unie (KNWU) laat weten dan 100 jaar te bestaan en ter gelegenheid van dit jubileum de nationale wegwedstrijden te organiseren rond de Cauberg en Valkenburg.

17 uur geleden
Meer respijt voor renners met pech in finales Touretappe

LILLE (ANP) - De zogenoemde 3 kilometerregel in het professionele wielrennen, bedoeld om de finales van koersen veiliger te maken, wordt de komende Tour de France uitgebreid. Nu geldt dat renners die binnen de laatste 3 kilometer - bergetappes uitgezonderd - pech krijgen of vallen, geen tijdverlies lijden. In een aantal etappes wordt die 'veilige zone' uitgebreid naar 4 of 5 kilometer, meldt de internationale wielrenunie UCI donderdag.

18 uur geleden