Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldkampioen Verstappen begint seizoen met grote deceptie

Wereldkampioen Verstappen begint seizoen met grote deceptie

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen is het nieuwe seizoen in de Formule 1 met een grote deceptie begonnen. Hij viel enkele ronden voor het einde uit in de Grote Prijs van Bahrein met mankementen aan zijn Red Bull. De wereldkampioen lag op dat moment tweede achter de Ferrari van Charles Leclerc.

De Monegask won de openingsrace van het nieuwe seizoen. Zijn Spaanse teamgenoot Carlos Sainz maakte het succes van Ferrari compleet met de tweede plaats. Lewis Hamilton reed tamelijk verrassend naar de derde plaats in zijn Mercedes.

De 24-jarige Limburger vocht op het woestijncircuit van Sakhir een adembenemend duel uit met Leclerc, die van poleposition was vertrokken en er constant in slaagde aanvallen van Verstappen af te slaan. De Nederlander probeerde het vaak, maar hij kreeg het niet voor elkaar de koppositie in te nemen en klaagde over de boordradio vaak over zijn banden, de besturing van zijn auto en het hybride systeem in de RB18.

Nieuw tijdperk

De race in Bahrein was de eerste in het "nieuwe tijdperk" van de koningsklasse, waarin de auto's met grotere banden rijden en heel anders gestroomlijnd zijn; bedoeld om de auto's dichter achter elkaar te laten rijden en inhalen te vergemakkelijken. Het publiek kwam niet bedrogen uit. De eerste race van het seizoen werd er een vol actie en inhaalmanoeuvres.

Het meeste spektakel voltrok zich in de ronden 17 tot en met 19, waarin Verstappen en Leclerc fel vochten om de koppositie en elkaar beurtelings inhaalden. Bij de derde poging verremde Verstappen zich en in de rook van het oververhitte rubber nam Leclerc opnieuw de leiding.

Voorzichtiger

Verstappen leek zich gewonnen te geven en reageerde ook geagiteerd op verzoeken vanuit het team om voorzichtiger te doen met zijn banden. Hij ging nogmaals een keer de pitstraat in voor nieuwe banden, maar kort nadat hij weer terug op baan was vloog de AlphaTauri van Pierre Gasly in de brand. De Fransman wist aan de vlammen te ontsnappen, maar de safetycar kwam wel de baan op en het veld klonterde weer samen.

Het leek een uitgelezen kans voor Verstappen om in de slotfase nogmaals een aanval te doen op de koppositie, maar op drie ronden voor het einde gaf hij op met ogenschijnlijk een stuurprobleem. Terwijl hij gedesillusioneerd zijn Red Bull parkeerde in de pitstraat, reden de Ferrari's naar de eerste en tweede plaats. Daarbij profiteerden ze ook nog van een crash in de laatste ronde van Sergio Pérez, waarmee Red Bull in de eerste race van het jaar twee uitvalbeurten noteerde.

Meer uit Sport

Verstappen houdt vast aan kritiek op nieuwe regels Formule 1

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen houdt vast aan zijn kritiek op de nieuwe regels in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen hekelde die vorige week in Bahrein door ze "niet Formule 1-waardig" te noemen. Verstappen stelde woensdag tijdens een nieuwe testweek in Bahrein dat de Formule 1 niet te veel op de Formule E moet gaan lijken. "Vergroot de batterij niet, schaf die juist af en concentreer je op een mooie motor", zei hij tegen een aantal media, waaronder het AD.

49 minuten geleden
Skiester Shiffrin verovert gouden medaille op de slalom

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Mikaela Shiffrin (30) heeft de gouden medaille op de slalom gewonnen. De Amerikaanse alpineskiester won woensdag beide runs in Cortina d'Ampezzo. Het betekende de derde olympische gouden medaille voor Shiffrin in haar loopbaan. Ze hield de Zwitserse Camille Rast en de Zweedse Anna Swenn-Larsson ruim achter zich.

2 uur geleden
Evenepoel raakt leiderstrui in UAE Tour kwijt aan Italiaan Tiberi

JEBEL MOBRAH (ANP) - Wielrenner Remco Evenepoel is zijn leiderstrui kwijtgeraakt in de derde etappe van de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten, kortweg UAE Tour. De tweevoudig olympisch kampioen van Red Bull-Bora-hansgrohe liep op de steile slotklim naar Jebel Mobrah veel tijdverlies op. De Italiaan Antonio Tiberi was de sterkste en neemt de leiding in het algemeen klassement over.

2 uur geleden
Snowboarder Su bezorgt China eerste gouden medaille in Italië

LIVIGNO (ANP/AFP) - Snowboarder Su Yiming heeft China de eerste gouden medaille van deze Olympische Winterspelen bezorgd. Su won op zijn 22e verjaardag het onderdeel slopestyle, nadat hij eerder deze maand zijn olympische titel op de big air van vier jaar geleden in eigen land was kwijtgeraakt. De Japanner Taiga Hasegawa werd in Livigno tweede, de Amerikaan Jake Canter veroverde het brons.

3 uur geleden
Kok vindt zichzelf outsider op eerste internationale 1500 meter

MILAAN (ANP) - Schaatsster Femke Kok ziet zichzelf vrijdag op de olympische 1500 meter niet als topfavoriet, maar als outsider. "Dit wordt mijn eerste internationale 1500 meter. Dat klinkt eigenlijk best wel lullig, bedenk ik mij nu", vertelde ze lachend na haar training in het Milano Speed Skating Stadium.

3 uur geleden
Bobsleeër Wesselink op Spelen tiende bij debuut in tweemansbob

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is bij zijn debuut op de Olympische Spelen in de tweemansbob als tiende geëindigd. De 26-jarige Noord-Hollander kwam na vier runs in het Cortina Sliding Centre tot een totaaltijd van 3.43,32. Daarmee was hij 3,62 seconden langzamer dan de Duitse winnaar Johannes Lochner.

18 uur geleden
Nederland blijft na zilver schaatssters vierde in medaillespiegel

MILAAN (ANP) - Nederland is dinsdag bij de Olympische Spelen in het medailleklassement op de vierde plaats blijven staan. De langebaanschaatssters Joy Beune, Marijke Groenewoud en Antoinette Rijpma-de Jong eindigden op de ploegenachtervolging als tweede en bezorgden Nederland zo de zesde zilveren medaille in Milaan.

20 uur geleden