Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldkampioen Van der Poel wint E3 Saxo Classic na lange solo

Wereldkampioen Van der Poel wint E3 Saxo Classic na lange solo

HARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft de E3 Saxo Classic aan zijn zegelijst toegevoegd. De 29-jarige wereldkampioen van Alpecin-Deceuninck zegevierde in Harelbeke na een solo van ruim 40 kilometer. De Belg Jasper Stuyven werd op anderhalve minuut tweede voor zijn landgenoot Wout van Aert, de winnaar van de vorige twee edities.

Van der Poel eindigde vorig jaar nog als tweede achter Van Aert en in 2021 werd hij derde. Hij is de vijfde Nederlander die de Belgische eendagswedstrijd op zijn naam schrijft. Zijn landgenoot Jan Raas deed dat van 1979 tot en met 1981 drie keer. Niki Terpstra was in 2018 de laatste Nederlandse winnaar.

In een razendsnel eerste uur vormde zich een kopgroep van tien renners zonder Nederlanders. Het tiental kreeg ruim vier minuten voorsprong, maar in de heuvelzone liep die snel terug. Van der Poel en Van Aert lieten zich zien op de steile klimmetjes zoals de Taaienberg, maar op de vlakke stukken konden steeds weer renners terugkomen.

Op de Paterberg, vaak de scherprechter in de Ronde van Vlaanderen, versnelde Van der Poel en passeerde hij de Spaanse koploper Oier Lazkano. Achter hem probeerde Van Aert te volgen, maar in een poging uit het gootje naast de kasseien te komen, kwam de Belg van Visma - Lease a Bike ten val. Van der Poel trok door en lag bovenop de klim zo'n twintig seconden voor.

Oude Kwaremont

De achtervolgers hadden zich voor de beklimming van de Oude Kwaremont gegroepeerd, maar het ging Van Aert na die klim te langzaam en hij ging alleen op jacht naar Van der Poel. De winnaar van de laatste twee edities naderde de wereldkampioen tot op elf seconden, maar dichterbij kwam hij niet. De voorsprong van Van der Poel liep daarna weer snel op tot meer dan een minuut. Van Aert werd in de slotkilometer nog bijgehaald door zijn landgenoot Jasper Stuyven die hem voorbleef in Harelbeke.

Voor Van der Poel is het de eerste overwinning op de weg dit jaar. Hij reed vorige week zaterdag in Milaan-Sanremo zijn eerste wegkoers en hielp toen ploeggenoot Jasper Philipsen aan de overwinning. Zelf eindigde Van der Poel als tiende.

Meer uit Sport

Red Bull bevestigt Hadjar als coureur naast Verstappen in 2026

ABU DHABI (ANP) - Formule 1-team Red Bull Racing heeft Isack Hadjar bevestigd als de nieuwe teamgenoot van Max Verstappen in 2026. De 21-jarige Frans-Algerijnse autocoureur vervangt de Japanner Yuki Tsunoda, die wel als testrijder verbonden blijft aan het team.

13 minuten geleden
Motorcrosser Herlings na zestien jaar weg bij KTM-team

MATTIGHOFEN (ANP) - Vijfvoudig wereldkampioen motorcross Jeffrey Herlings vertrekt bij Red Bull KTM Factory Racing. Op de website van het MXGP-team wordt de 31-jarige Brabander uitgezwaaid met mooie woorden.

1 uur geleden
Giro d'Italia voor het eerst van start in Bulgarije

ROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.

22 uur geleden
Red Bull betuigt spijt en betreurt dreigementen aan Antonelli

DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.

1 dag geleden
Italiaanse tennislegende Pietrangeli (92) overleden

BOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.

1 dag geleden
Wielrenner Van Aert start deze winter in acht veldritten

DEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.

1 dag geleden
Na 15 jaar weer ontknoping Formule 1 met meer dan twee coureurs

LUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).

1 dag geleden