Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldkampioen Van der Poel wint E3 Saxo Classic na lange solo

Wereldkampioen Van der Poel wint E3 Saxo Classic na lange solo

HARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft de E3 Saxo Classic aan zijn zegelijst toegevoegd. De 29-jarige wereldkampioen van Alpecin-Deceuninck zegevierde in Harelbeke na een solo van ruim 40 kilometer. De Belg Jasper Stuyven werd op anderhalve minuut tweede voor zijn landgenoot Wout van Aert, de winnaar van de vorige twee edities.

Van der Poel eindigde vorig jaar nog als tweede achter Van Aert en in 2021 werd hij derde. Hij is de vijfde Nederlander die de Belgische eendagswedstrijd op zijn naam schrijft. Zijn landgenoot Jan Raas deed dat van 1979 tot en met 1981 drie keer. Niki Terpstra was in 2018 de laatste Nederlandse winnaar.

In een razendsnel eerste uur vormde zich een kopgroep van tien renners zonder Nederlanders. Het tiental kreeg ruim vier minuten voorsprong, maar in de heuvelzone liep die snel terug. Van der Poel en Van Aert lieten zich zien op de steile klimmetjes zoals de Taaienberg, maar op de vlakke stukken konden steeds weer renners terugkomen.

Op de Paterberg, vaak de scherprechter in de Ronde van Vlaanderen, versnelde Van der Poel en passeerde hij de Spaanse koploper Oier Lazkano. Achter hem probeerde Van Aert te volgen, maar in een poging uit het gootje naast de kasseien te komen, kwam de Belg van Visma - Lease a Bike ten val. Van der Poel trok door en lag bovenop de klim zo'n twintig seconden voor.

Oude Kwaremont

De achtervolgers hadden zich voor de beklimming van de Oude Kwaremont gegroepeerd, maar het ging Van Aert na die klim te langzaam en hij ging alleen op jacht naar Van der Poel. De winnaar van de laatste twee edities naderde de wereldkampioen tot op elf seconden, maar dichterbij kwam hij niet. De voorsprong van Van der Poel liep daarna weer snel op tot meer dan een minuut. Van Aert werd in de slotkilometer nog bijgehaald door zijn landgenoot Jasper Stuyven die hem voorbleef in Harelbeke.

Voor Van der Poel is het de eerste overwinning op de weg dit jaar. Hij reed vorige week zaterdag in Milaan-Sanremo zijn eerste wegkoers en hielp toen ploeggenoot Jasper Philipsen aan de overwinning. Zelf eindigde Van der Poel als tiende.

Meer uit Sport

Verstappen gaat midden in F1-seizoen racen op Nürburgring

NÜRBURG (ANP) - Max Verstappen gaat in mei deelnemen aan de 24-uursrace op de Nürburgring. Dat doet de coureur van Red Bull in een Mercedes, de fabrikant die in de Formule 1 een van zijn concurrenten is. Zijn deelname aan de race in Duitsland wordt volgens een persbericht gesteund door zijn vaste sponsor Red Bull, wat ook te zien is aan het uiterlijk van de auto waarmee hij gaat deelnemen.

2 uur geleden
Voorbeeld Bogaerts kijkt al uit naar de volgende Baseball Classic

MIAMI (ANP) - Xander Bogaerts wil ook aan de volgende editie van de World Baseball Classic (WBC) deelnemen. "Ik zie dat we zoveel talent hebben" , zegt de 33-jarige aanvoerder van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Ik wil ze helpen."

2 uur geleden
Bondscoach Jones wil WBC waardig afsluiten met honkballers

MIAMI (ANP) - Voor bondscoach Andruw Jones van de Nederlandse honkballers telde alleen de eindzege van de World Baseball Classic. Maar na de zware nederlaag tegen de Dominicaanse Republiek (12-1) kan het bijna niet anders dan dat het officieuze WK voor Oranje na de laatste groepswedstrijd van dinsdag tegen Israël voorbij is. "Dat lijkt er wel op", erkende hij. "We gaan toch een plan maken om dat duel te winnen. En dan zien we wel. We willen het toernooi sowieso goed afsluiten."

15 uur geleden
Honkballers bijna uitgeschakeld na zware nederlaag op WBC: 12-1

MIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlandse Koninkrijksteam hebben niet kunnen stunten tegen de Dominicaanse Republiek op de World Baseball Classic (WBC). De ploeg van bondscoach Andruw Jones verloor in een met zo'n 35.000 toeschouwers bijna uitverkocht stadion van Miami Marlins in zeven innings kansloos van een van de kandidaten voor de eindzege van het officieuze WK: 12-1. Oranje is daardoor nagenoeg kansloos voor een plek in de kwartfinale.

16 uur geleden
Cricketers India veroveren voor de derde keer wereldtitel T20

AHMEDABAD (ANP) - De cricketers van India hebben voor de derde keer het WK T20 gewonnen. Het gastland was in de finale in Ahmedabad te sterk voor Nieuw-Zeeland. India maakte in de eerste inning 255 runs voor het verlies van 5 wickets. Nieuw-Zeeland kwam niet verder dan 159 runs.

17 uur geleden
Noorse schaatser Eitrem verovert wereldtitel allround

HEERENVEEN (ANP) - Sander Eitrem is voor het eerst in zijn carrière wereldkampioen allround geworden. De 24-jarige Noorse schaatser hield met de winst op de 10 kilometer Jordan Stolz van zijn tweede wereldtitel allround af. Chris Huizinga eindigde als beste Nederlander op de zevende plaats. Stijn van de Bunt sloot zijn eerste WK allround af als achtste.

18 uur geleden
Amerikaan Lamperti sprint naar winst in openingsrit Parijs-Nice

CARRIÈRES-SOUS-POISSY (ANP) - De Amerikaan Luke Lamperti heeft de eerste etappe van de achtdaagse rittenkoers Parijs-Nice gewonnen. De 23-jarige wielrenner van EF Education - EasyPost sprintte in Carrières-sous-Poissy na 171 grotendeels vlakke kilometers naar de zege na goed voorbereidend werk van zijn Nederlandse ploeggenoot Marijn van den Berg. De Belg Vito Braet werd tweede, voor Orluis Aular uit Venezuela.

18 uur geleden