Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldkampioen Van der Poel wint E3 Saxo Classic na lange solo

Wereldkampioen Van der Poel wint E3 Saxo Classic na lange solo

HARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft de E3 Saxo Classic aan zijn zegelijst toegevoegd. De 29-jarige wereldkampioen van Alpecin-Deceuninck zegevierde in Harelbeke na een solo van ruim 40 kilometer. De Belg Jasper Stuyven werd op anderhalve minuut tweede voor zijn landgenoot Wout van Aert, de winnaar van de vorige twee edities.

Van der Poel eindigde vorig jaar nog als tweede achter Van Aert en in 2021 werd hij derde. Hij is de vijfde Nederlander die de Belgische eendagswedstrijd op zijn naam schrijft. Zijn landgenoot Jan Raas deed dat van 1979 tot en met 1981 drie keer. Niki Terpstra was in 2018 de laatste Nederlandse winnaar.

In een razendsnel eerste uur vormde zich een kopgroep van tien renners zonder Nederlanders. Het tiental kreeg ruim vier minuten voorsprong, maar in de heuvelzone liep die snel terug. Van der Poel en Van Aert lieten zich zien op de steile klimmetjes zoals de Taaienberg, maar op de vlakke stukken konden steeds weer renners terugkomen.

Op de Paterberg, vaak de scherprechter in de Ronde van Vlaanderen, versnelde Van der Poel en passeerde hij de Spaanse koploper Oier Lazkano. Achter hem probeerde Van Aert te volgen, maar in een poging uit het gootje naast de kasseien te komen, kwam de Belg van Visma - Lease a Bike ten val. Van der Poel trok door en lag bovenop de klim zo'n twintig seconden voor.

Oude Kwaremont

De achtervolgers hadden zich voor de beklimming van de Oude Kwaremont gegroepeerd, maar het ging Van Aert na die klim te langzaam en hij ging alleen op jacht naar Van der Poel. De winnaar van de laatste twee edities naderde de wereldkampioen tot op elf seconden, maar dichterbij kwam hij niet. De voorsprong van Van der Poel liep daarna weer snel op tot meer dan een minuut. Van Aert werd in de slotkilometer nog bijgehaald door zijn landgenoot Jasper Stuyven die hem voorbleef in Harelbeke.

Voor Van der Poel is het de eerste overwinning op de weg dit jaar. Hij reed vorige week zaterdag in Milaan-Sanremo zijn eerste wegkoers en hielp toen ploeggenoot Jasper Philipsen aan de overwinning. Zelf eindigde Van der Poel als tiende.

Meer uit Sport

Schaatser Botman als Nederlands kampioen naar WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.

7 uur geleden
Schaatsster Schulting wint NK sprint, ook Fledderus mag naar WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.

7 uur geleden
Atlete Klaver Nederlands kampioen 400 meter indoor

APELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.

8 uur geleden
Nationaal recordhouder Phijffers wint 400 meter NK indooratletiek

APELDOORN (ANP) - Atleet Jonas Phijffers is Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. Hij won in een tijd van 45,57, ruim twee tienden van een seconde langzamer dan het nationale record dat hij vorige week ook in Apeldoorn liep.

8 uur geleden
Schulting wint ook derde afstand op NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft na twee overwinningen op zaterdag ook de eerste afstand van zondag gewonnen op het NK sprint. Op de tweede 500 meter van het toernooi was ze in een onderling duel een duizendste van een seconde sneller dan Marrit Fledderus, die ook in het totaalklassement tweede staat. Beide vrouwen reden een tijd van 36,67. Pien Smit werd met 37,98 derde op de 500 meter en staat in het klassement ook derde.

9 uur geleden
Schaatser Bosker wint NK allround en mag naar WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker (29) heeft bij het NK allround de titel veroverd en mag daardoor deelnemen aan het WK, komend weekend in Heerenveen. Op de afsluitende 10 kilometer won hij in een direct duel van de nummer 2 in het eindklassement, Remco Stam. In een tijd van 13.04,44 werd Bosker derde op de slotafstand. De winst op de 10 kilometer ging in 12.52,76 naar Jorrit Bergsma, winnaar van olympisch brons op die afstand.

10 uur geleden
Schaatsster Lancee voor het eerst Nederlands kampioen allround

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee (27) is in Heerenveen Nederlands kampioen allround geworden. Op de afsluitende 5000 meter werd ze derde in een tijd van 7.12,79. Langeafstandsspecialist Sanne in 't Hof won de 5000 meter met ruime voorsprong in 6.51,17 en steeg daardoor in het eindklassement naar de tweede plek. De laatste podiumplek op het NK was voor Melissa Wijfje, die op de slotafstand vijfde werd. Jade Groenewoud, die na drie afstanden nog tweede stond, viel net buiten het podium.

11 uur geleden