Wereldkampioen Van der Poel wint E3 Saxo Classic na lange solo
HARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft de E3 Saxo Classic aan zijn zegelijst toegevoegd. De 29-jarige wereldkampioen van Alpecin-Deceuninck zegevierde in Harelbeke na een solo van ruim 40 kilometer. De Belg Jasper Stuyven werd op anderhalve minuut tweede voor zijn landgenoot Wout van Aert, de winnaar van de vorige twee edities.
Van der Poel eindigde vorig jaar nog als tweede achter Van Aert en in 2021 werd hij derde. Hij is de vijfde Nederlander die de Belgische eendagswedstrijd op zijn naam schrijft. Zijn landgenoot Jan Raas deed dat van 1979 tot en met 1981 drie keer. Niki Terpstra was in 2018 de laatste Nederlandse winnaar.
In een razendsnel eerste uur vormde zich een kopgroep van tien renners zonder Nederlanders. Het tiental kreeg ruim vier minuten voorsprong, maar in de heuvelzone liep die snel terug. Van der Poel en Van Aert lieten zich zien op de steile klimmetjes zoals de Taaienberg, maar op de vlakke stukken konden steeds weer renners terugkomen.
Op de Paterberg, vaak de scherprechter in de Ronde van Vlaanderen, versnelde Van der Poel en passeerde hij de Spaanse koploper Oier Lazkano. Achter hem probeerde Van Aert te volgen, maar in een poging uit het gootje naast de kasseien te komen, kwam de Belg van Visma - Lease a Bike ten val. Van der Poel trok door en lag bovenop de klim zo'n twintig seconden voor.
Oude Kwaremont
De achtervolgers hadden zich voor de beklimming van de Oude Kwaremont gegroepeerd, maar het ging Van Aert na die klim te langzaam en hij ging alleen op jacht naar Van der Poel. De winnaar van de laatste twee edities naderde de wereldkampioen tot op elf seconden, maar dichterbij kwam hij niet. De voorsprong van Van der Poel liep daarna weer snel op tot meer dan een minuut. Van Aert werd in de slotkilometer nog bijgehaald door zijn landgenoot Jasper Stuyven die hem voorbleef in Harelbeke.
Voor Van der Poel is het de eerste overwinning op de weg dit jaar. Hij reed vorige week zaterdag in Milaan-Sanremo zijn eerste wegkoers en hielp toen ploeggenoot Jasper Philipsen aan de overwinning. Zelf eindigde Van der Poel als tiende.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Australische tennisser Alex de Minaur heeft de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam bereikt. De nummer 1 van de plaatsingslijst was in twee sets te sterk voor Arthur Fils uit Frankrijk: 7-6 (3) 6-2.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland maakt bij de Olympische Spelen in Milaan nog net deel uit van de top 10 van beste landen. Na het goud en zilver voor langebaanschaatssters Jutta Leerdam en Femke Kok van maandag kwamen er dinsdag geen nieuwe medailles bij.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft in de dagen voor zijn olympische debuut in Milaan veel aan zijn 36-jarige ploeggenoot Kjeld Nuis. De drievoudig olympisch kampioen helpt de 22-jarige Groninger om het luchtig te houden. "Geer en Goor worden we genoemd", zegt De Boo. "Hij is Goor en ik ben Geer, denk ik."
5 uur geledenMILAAN (ANP) - De schaatsers die woensdag de 1000 meter rijden, hebben vol bewondering gekeken naar het optreden van Jutta Leerdam op diezelfde afstand afgelopen maandag op de Olympische Spelen van Milaan. Leerdam schaatste in een olympisch record van 1.12,31 naar het goud.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer vond het na haar fatale val in de halve finale van de gemengde aflossing lastig aan te geven waar het precies misging. "Ik weet niet zo goed wat er in mijn hoofd omging. Ik kwam na een wissel wat klem te zitten en ik wilde weer snelheid gaan maken. Toen kwam ik met mijn punt in het ijs. Het was niet te voorspellen dat dit ging gebeuren. Het is gewoon klote", vertelde de kopvrouw van de Nederlandse ploeg in Milaan.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) keert alleen terug in het Davis Cup-team als er bepaalde zaken bij de tennisbond veranderen. Dat zei de nummer 1 van Nederland in Ahoy na zijn overwinning in de eerste ronde op het ABN AMRO Open tegen Giovanni Mpetshi Perricard. "Als je de Davis Cup wilt winnen, dan moeten dingen beter", aldus Griekspoor. "Heel veel mensen in het Nederlandse tennis zijn het met me eens. Ik spreek het uit. Ik vang die kogels daarvoor graag op."
8 uur geledenMILAAN (ANP/AFP) - Schaatsster Jutta Leerdam mag haar gouden olympische medaille inleveren voor reparatie. De organisatie van de Olympische Spelen in Milaan heeft dinsdag laten weten dat sporters hun medailles kunnen inleveren als deze mankementen vertonen.
8 uur geleden