Wereldkampioen Van der Poel wint E3 Saxo Classic na lange solo
HARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft de E3 Saxo Classic aan zijn zegelijst toegevoegd. De 29-jarige wereldkampioen van Alpecin-Deceuninck zegevierde in Harelbeke na een solo van ruim 40 kilometer. De Belg Jasper Stuyven werd op anderhalve minuut tweede voor zijn landgenoot Wout van Aert, de winnaar van de vorige twee edities.
Van der Poel eindigde vorig jaar nog als tweede achter Van Aert en in 2021 werd hij derde. Hij is de vijfde Nederlander die de Belgische eendagswedstrijd op zijn naam schrijft. Zijn landgenoot Jan Raas deed dat van 1979 tot en met 1981 drie keer. Niki Terpstra was in 2018 de laatste Nederlandse winnaar.
In een razendsnel eerste uur vormde zich een kopgroep van tien renners zonder Nederlanders. Het tiental kreeg ruim vier minuten voorsprong, maar in de heuvelzone liep die snel terug. Van der Poel en Van Aert lieten zich zien op de steile klimmetjes zoals de Taaienberg, maar op de vlakke stukken konden steeds weer renners terugkomen.
Op de Paterberg, vaak de scherprechter in de Ronde van Vlaanderen, versnelde Van der Poel en passeerde hij de Spaanse koploper Oier Lazkano. Achter hem probeerde Van Aert te volgen, maar in een poging uit het gootje naast de kasseien te komen, kwam de Belg van Visma - Lease a Bike ten val. Van der Poel trok door en lag bovenop de klim zo'n twintig seconden voor.
Oude Kwaremont
De achtervolgers hadden zich voor de beklimming van de Oude Kwaremont gegroepeerd, maar het ging Van Aert na die klim te langzaam en hij ging alleen op jacht naar Van der Poel. De winnaar van de laatste twee edities naderde de wereldkampioen tot op elf seconden, maar dichterbij kwam hij niet. De voorsprong van Van der Poel liep daarna weer snel op tot meer dan een minuut. Van Aert werd in de slotkilometer nog bijgehaald door zijn landgenoot Jasper Stuyven die hem voorbleef in Harelbeke.
Voor Van der Poel is het de eerste overwinning op de weg dit jaar. Hij reed vorige week zaterdag in Milaan-Sanremo zijn eerste wegkoers en hielp toen ploeggenoot Jasper Philipsen aan de overwinning. Zelf eindigde Van der Poel als tiende.
Meer uit Sport
HOFSTADE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft met overmacht de Plage Cross Hofstade gewonnen. De Brabander reed vroeg in de wedstrijd weg van de concurrentie en kwam solo over de finish. Van der Poel won al voor de derde dag op rij. Hij was zaterdag de sterkste in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen en zondag de beste in de wereldbekerwedstrijd in Koksijde. Het was zijn vierde zege in evenzoveel wedstrijden deze winter.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Wessel Nijman is er niet in geslaagd de derde ronde op het WK darts te bereiken en is uitgeschakeld. De Duitser Gabriel Clemens won in drie sets (3-0). De 25-jarige Nederlander begon goed en won de eerste leg, maar verloor de drie daaropvolgende legs en daarmee de set. De tweede en derde set gingen ook naar de Duitse nummer 47 van de wereldranglijst.
5 uur geledenHOFSTADE (ANP) - Lucinda Brand heeft haar hegemonie in het veldrijden bekrachtigd met de zege in de Plage Cross Hofstade. De 36-jarige wielrenster kwam solo over de finish. Het was haar dertiende zege in vijftien wedstrijden deze winter.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Het kunstrijpaar Michel Tsiba en Daria Danilova mag alsnog deelnemen aan de Olympische Winterspelen in Milaan-Cortina. Het paar had niet voldaan aan de nationale eis om zich te kwalificeren, maar directeur topsport André Cats van sportkoepel NOC*NSF heeft het verzoek van schaatsbond KNSB om Tsiba en Danilova alsnog aan te wijzen ingewilligd. Het wordt de eerste keer dat een Nederlands kunstrijpaar meedoet aan de Winterspelen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) heeft geen spijt van zijn deelname aan een tennistoernooi in het Russische Sint-Petersburg eind vorige maand. Dat heeft de Nederlandse tennisser gezegd in een interview met De Telegraaf. Griekspoor was met zijn Russische vriendin Anastasia Potapova actief bij de Northern Palmyra Trophies. Naast de Noord-Hollander deden verder alleen tennissers uit Rusland, Belarus en Kazachstan mee.
10 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De Europese kampioenschappen judo zijn in 2027 voor het eerst in 22 jaar weer in Nederland. Van 15 tot en met 18 april strijden de judoka's in Omnisport in Apeldoorn om de Europese titels. Judo Bond Nederland rekent op een sterk deelnemersveld, omdat het toernooi meetelt voor kwalificatie voor de Olympische Spelen van 2028.
1 dag geledenKOKSIJDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook zijn derde wedstrijd in de wereldbeker veldrijden gewonnen. De 30-jarige wereldkampioen van Alpecin-Deceuninck was een dag na zijn zege in Antwerpen ook oppermachtig in Koksijde. Hij won voor de Belgen Laurens Sweeck en Niels Vandeputte.
1 dag geleden