Wereldkampioen Moto2 Gardner een van vijf 'rookies' in MotoGP
VALENCIA (ANP) - Vijf motorcoureurs maken volgend jaar hun debuut in de MotoGP, de hoogste klasse in het WK wegrace. Een van die vijf is de Australiër Remy Gardner, die dit jaar de wereldtitel veroverde in de Moto2. Zijn Spaanse teamgenoot én rivaal Raul Fernandez maakt eveneens de overstap. Gardner en Fernandez zullen voor het Tech3 KTM-team racen.
De Zuid-Afrikaan Darryn Binder neemt de stap van de lichtste klasse Moto3 naar de MotoGP. Hij wordt bij het Withu Yamaha RNF-team concurrent van zijn broer Brad Binder, die voor het fabrieksteam van Red Bull KTM rijdt.
Nieuw is ook de Italiaan Marco Bezzecchi. Hij maakt zijn debuut in de MotoGP voor VR46, het Ducati-team van racelegende Valentino Rossi. De 42-jarige Rossi reed afgelopen zondag zijn laatste grand prix in de MotoGP en ontbreekt voor het eerst sinds 1996 op de startlijsten. De vijfde nieuwkomer is de Italiaan Fabio Digiannantonio, die in de MotoGP zal rijden op een Ducati van Gresini Racing.
Twee Nederlanders
De Fransman Fabio Quartararo rijdt volgend jaar als wereldkampioen niet met startnummer 1. De fabrieksrijder van Yamaha heeft ervoor gekozen zijn vertrouwde nummer 20 te houden.
De Moto2 telt volgend jaar twee Nederlanders: Bo Bendsneyder en nieuweling Zonta van den Goorbergh.
Meer uit Sport
BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) wil dat jeugdatleten en jeugdteams uit Rusland en Belarus weer zonder beperkingen onder eigen vlag en volkslied mogen deelnemen aan internationale wedstrijden. De aanbeveling is een volgende stap in de herintegratie van beide landen, die sinds de inval van Rusland in Oekraïne worden geweerd in de internationale sportwereld.
17 minuten geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Joep Wennemars gaat vrijdag bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar van start op de 500 meter, maar zal die race niet uitrijden. De 23-jarige schaatser heeft last van een liesblessure, maar start omdat hij met de punten die hij verdient in de top 21 van het wereldbekerklassement blijft. Dat is voor de Nederlandse schaatsbond KNSB belangrijk om met het maximale aantal van negen schaatsers te mogen deelnemen aan de Olympische Spelen van Milaan in februari.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat bij zijn ploeg Decathlon CMA CGM rijden voor de groene trui tijdens de Tour de France. Dat meldt de Franse wielerformatie.
4 uur geledenST. MORITZ (ANP/DPA) - Tweevoudig olympisch kampioene alpineskiën Michelle Gisin heeft tijdens een training in het Zwitserse St. Moritz een ernstige val gemaakt.
5 uur geledenKELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.
16 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
23 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
1 dag geleden