Wereldkampioen Moto2 Gardner een van vijf 'rookies' in MotoGP
VALENCIA (ANP) - Vijf motorcoureurs maken volgend jaar hun debuut in de MotoGP, de hoogste klasse in het WK wegrace. Een van die vijf is de Australiër Remy Gardner, die dit jaar de wereldtitel veroverde in de Moto2. Zijn Spaanse teamgenoot én rivaal Raul Fernandez maakt eveneens de overstap. Gardner en Fernandez zullen voor het Tech3 KTM-team racen.
De Zuid-Afrikaan Darryn Binder neemt de stap van de lichtste klasse Moto3 naar de MotoGP. Hij wordt bij het Withu Yamaha RNF-team concurrent van zijn broer Brad Binder, die voor het fabrieksteam van Red Bull KTM rijdt.
Nieuw is ook de Italiaan Marco Bezzecchi. Hij maakt zijn debuut in de MotoGP voor VR46, het Ducati-team van racelegende Valentino Rossi. De 42-jarige Rossi reed afgelopen zondag zijn laatste grand prix in de MotoGP en ontbreekt voor het eerst sinds 1996 op de startlijsten. De vijfde nieuwkomer is de Italiaan Fabio Digiannantonio, die in de MotoGP zal rijden op een Ducati van Gresini Racing.
Twee Nederlanders
De Fransman Fabio Quartararo rijdt volgend jaar als wereldkampioen niet met startnummer 1. De fabrieksrijder van Yamaha heeft ervoor gekozen zijn vertrouwde nummer 20 te houden.
De Moto2 telt volgend jaar twee Nederlanders: Bo Bendsneyder en nieuweling Zonta van den Goorbergh.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
11 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.
14 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.
17 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.
21 uur geledenARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.
23 uur geleden