Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldkampioen Messi gekozen tot Speler van het Jaar

Wereldkampioen Messi gekozen tot Speler van het Jaar

PARIJS (ANP) - Lionel Messi van Paris Saint-Germain is door de FIFA uitgeroepen tot Speler van het Jaar. Dat gebeurde maandagavond tijdens een ceremonie in Parijs. Karim Benzema (Real Madrid) en Kylian Mbappé (Paris Saint-Germain) waren de andere twee genomineerden.

Eind vorig jaar werd Messi in Qatar met Argentinië wereldkampioen. In de finale werd gewonnen van Frankrijk, dat speelde met Mbappé. De Fransman werd topscorer van het toernooi. Met PSG wonnen Messi en Mbappé de Franse landstitel en Franse Super Cup.

Benzema won in 2022 de Champions League, de Europese Super Cup en de Spaanse landstitel. De Franse spits van Real Madrid miste het WK vanwege een blessure. Hij werd in oktober door het tijdschrift France Football wel uitgeroepen tot beste voetballer van het afgelopen seizoen.

Beste doelman en coach ook Argentijns

De Argentijn Emiliano Martínez van Aston Villa, die ook een hoofdrol vertolkte op het WK, werd uitgeroepen tot beste doelman. De Coach van het Jaar werd Lionel Scaloni, bondscoach van Argentinië.

Speelster van het Jaar

Bij de vrouwen werd de Spaanse Alexia Putellas uitgeroepen tot Speelster van het Jaar. Ze voetbalt bij Barcelona en werd vorig jaar ook al uitverkozen voor dezelfde prijs.

Beth Mead (Engeland) en Alex Morgan (Verenigde Staten) waren de andere genomineerden.

Meer uit Voetbal

Go Ahead Eagles neemt met zege afstand van onderste plaatsen

ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.

8 uur geleden
Verdediger Timber kopt Arsenal naar zege op Chelsea

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.

10 uur geleden
FC Utrecht kan dankzij zege op AZ weer juichen in Galgenwaard

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).

11 uur geleden
Feyenoord stelt Van Persie teleur: terecht verloren bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.

13 uur geleden
United wint van Palace en klimt naar derde plaats

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.

13 uur geleden
FC Groningen verliest tegen FC Volendam voor zesde keer op rij

VOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.

13 uur geleden
Feyenoord verliest bij Twente, maar blijft tweede in Eredivisie

ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.

14 uur geleden