Wereldkampioen Messi gekozen tot Speler van het Jaar
PARIJS (ANP) - Lionel Messi van Paris Saint-Germain is door de FIFA uitgeroepen tot Speler van het Jaar. Dat gebeurde maandagavond tijdens een ceremonie in Parijs. Karim Benzema (Real Madrid) en Kylian Mbappé (Paris Saint-Germain) waren de andere twee genomineerden.
Eind vorig jaar werd Messi in Qatar met Argentinië wereldkampioen. In de finale werd gewonnen van Frankrijk, dat speelde met Mbappé. De Fransman werd topscorer van het toernooi. Met PSG wonnen Messi en Mbappé de Franse landstitel en Franse Super Cup.
Benzema won in 2022 de Champions League, de Europese Super Cup en de Spaanse landstitel. De Franse spits van Real Madrid miste het WK vanwege een blessure. Hij werd in oktober door het tijdschrift France Football wel uitgeroepen tot beste voetballer van het afgelopen seizoen.
Beste doelman en coach ook Argentijns
De Argentijn Emiliano Martínez van Aston Villa, die ook een hoofdrol vertolkte op het WK, werd uitgeroepen tot beste doelman. De Coach van het Jaar werd Lionel Scaloni, bondscoach van Argentinië.
Speelster van het Jaar
Bij de vrouwen werd de Spaanse Alexia Putellas uitgeroepen tot Speelster van het Jaar. Ze voetbalt bij Barcelona en werd vorig jaar ook al uitverkozen voor dezelfde prijs.
Beth Mead (Engeland) en Alex Morgan (Verenigde Staten) waren de andere genomineerden.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Feyenoord heeft een grote stap gezet richting het hoofdtoernooi van de Champions League. De Rotterdammers stelden in de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard teleur en wisten een achterstand in de slotfase pas om te draaien toen Fortuna na een rode kaart voor Paul Gladon met een man minder op het veld kwam te staan. Feyenoord won met 2-1.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle speelt volgend seizoen weer in de Eredivisie. Het elftal van Henry van der Vegt won zondag in eigen huis van het al gedegradeerde Heracles Almelo: 1-0. PEC Zwolle staat na 32 wedstrijden op 37 punten op de twaalfde plaats. Nummer 16 FC Volendam heeft 6 punten minder dan PEC en speelt nog tegen nummer 15 Telstar dat evenveel punten heeft. Het is daardoor onmogelijk dat zowel FC Volendam als Telstar op de ranglijst PEC nog voorbijgaat.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft zondag de uitwedstrijd tegen FC Volendam met 2-0 gewonnen. Door de zege is de Friese ploeg zeker van deelname aan de play-offs om Europees voetbal.
3 uur geledenSITTARD (ANP) - Feyenoord begint de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard in de Eredivisie zondag met dezelfde elf basisspelers als vorige week zaterdag. De Rotterdammers wonnen toen in De Kuip met 3-1 van FC Groningen.
3 uur geledenPORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
18 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
18 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
19 uur geleden