Wereldkampioen Martín kiest voor nummer 1 op zijn nieuwe Aprilia
MILAAN (ANP/AFP) - Wereldkampioen Jorge Martín heeft ervoor gekozen om dit jaar in de MotoGP met het voor hem gereserveerde startnummer 1 te rijden. Dat meldde de Spanjaard bij de presentatie van zijn nieuwe motor in Milaan. Martín komt vanaf dit jaar uit op een fabrieksmachine van het Italiaanse motormerk Aprilia.
Martín veroverde vorig jaar op een Ducati de wereldtitel in de koningsklasse. De 26-jarige Madrileen reed toen met startnummer 89 en had dat nummer kunnen behouden, maar hij liet weten er trots op te zijn het prestigieuze nummer 1 prominent op zijn motor te mogen plakken. "Ik heb geen moment getwijfeld om te kiezen voor dat nummer, want ik heb mijn hele leven gevochten om wereldkampioen te worden en het is fantastisch dat het is gelukt", zei de coureur.
Martín vormt in 2025 bij Aprilia een koppel met de Italiaan Marco Bezzecchi. "Ik heb geen specifieke verwachtingen voor het komende seizoen, behalve dat ik er alles aan zal doen om de beste resultaten te behalen. Het voelt goed om coureur te zijn bij een echt fabrieksteam, het is alsof ik een nieuwe familie heb gekregen."
De testraces van de MotoGP zijn in de eerste helft van februari in Maleisië en Thailand. In laatstgenoemd land is op 2 maart ook de eerste grand prix van het seizoen.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.
4 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
17 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."
18 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."
18 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.
18 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.
19 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."
19 uur geleden