Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldkampioen Martín kiest voor nummer 1 op zijn nieuwe Aprilia

Wereldkampioen Martín kiest voor nummer 1 op zijn nieuwe Aprilia

MILAAN (ANP/AFP) - Wereldkampioen Jorge Martín heeft ervoor gekozen om dit jaar in de MotoGP met het voor hem gereserveerde startnummer 1 te rijden. Dat meldde de Spanjaard bij de presentatie van zijn nieuwe motor in Milaan. Martín komt vanaf dit jaar uit op een fabrieksmachine van het Italiaanse motormerk Aprilia.

Martín veroverde vorig jaar op een Ducati de wereldtitel in de koningsklasse. De 26-jarige Madrileen reed toen met startnummer 89 en had dat nummer kunnen behouden, maar hij liet weten er trots op te zijn het prestigieuze nummer 1 prominent op zijn motor te mogen plakken. "Ik heb geen moment getwijfeld om te kiezen voor dat nummer, want ik heb mijn hele leven gevochten om wereldkampioen te worden en het is fantastisch dat het is gelukt", zei de coureur.

Martín vormt in 2025 bij Aprilia een koppel met de Italiaan Marco Bezzecchi. "Ik heb geen specifieke verwachtingen voor het komende seizoen, behalve dat ik er alles aan zal doen om de beste resultaten te behalen. Het voelt goed om coureur te zijn bij een echt fabrieksteam, het is alsof ik een nieuwe familie heb gekregen."

De testraces van de MotoGP zijn in de eerste helft van februari in Maleisië en Thailand. In laatstgenoemd land is op 2 maart ook de eerste grand prix van het seizoen.

Meer uit Sport

AC Milan en Juventus spelen weer 0-0

MILAAN (ANP) - AC Milan en Juventus hebben voor de tweede keer dit seizoen 0-0 gespeeld in de Serie A. Dit keer was San Siro in Milaan het decor van een saaie wedstrijd zonder doelpunten tussen twee grootmachten in het voetbal. Milan en Juventus kunnen als nummers 3 en 4 in de stand een ticket voor deelname aan de Champions League veiligstellen.

14 uur geleden
Springruiter Greeve voor het eerst Nederlands kampioen

DEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.

17 uur geleden
Tennisster Gauff braakt op de baan, maar wint toch in Madrid

MADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.

18 uur geleden
Vollering voor derde keer de beste in Luik-Bastenaken-Luik

LUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.

19 uur geleden
Pogacar in Luik-Bastenaken-Luik te sterk voor talent Seixas

LUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.

21 uur geleden
Griekspoor verliest in Madrid in twee sets van Italiaan Musetti

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.

22 uur geleden
Álex Márquez wint net als in 2025 GP van Spanje in MotoGP

JEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.

22 uur geleden