Wereldkampioen Martín kiest voor nummer 1 op zijn nieuwe Aprilia
MILAAN (ANP/AFP) - Wereldkampioen Jorge Martín heeft ervoor gekozen om dit jaar in de MotoGP met het voor hem gereserveerde startnummer 1 te rijden. Dat meldde de Spanjaard bij de presentatie van zijn nieuwe motor in Milaan. Martín komt vanaf dit jaar uit op een fabrieksmachine van het Italiaanse motormerk Aprilia.
Martín veroverde vorig jaar op een Ducati de wereldtitel in de koningsklasse. De 26-jarige Madrileen reed toen met startnummer 89 en had dat nummer kunnen behouden, maar hij liet weten er trots op te zijn het prestigieuze nummer 1 prominent op zijn motor te mogen plakken. "Ik heb geen moment getwijfeld om te kiezen voor dat nummer, want ik heb mijn hele leven gevochten om wereldkampioen te worden en het is fantastisch dat het is gelukt", zei de coureur.
Martín vormt in 2025 bij Aprilia een koppel met de Italiaan Marco Bezzecchi. "Ik heb geen specifieke verwachtingen voor het komende seizoen, behalve dat ik er alles aan zal doen om de beste resultaten te behalen. Het voelt goed om coureur te zijn bij een echt fabrieksteam, het is alsof ik een nieuwe familie heb gekregen."
De testraces van de MotoGP zijn in de eerste helft van februari in Maleisië en Thailand. In laatstgenoemd land is op 2 maart ook de eerste grand prix van het seizoen.
Meer uit Sport
LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen (28) gaat de laatste drie races van het seizoen in met het gevoel dat hij "niets te verliezen" heeft. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen via zijn team Red Bull in aanloop naar de GP van Las Vegas. "Vegas is een heel snel circuit. De temperatuur is er nu niet zo hoog, zodat we goed met het gebruik van de banden om moeten gaan", stelt Verstappen.
6 uur geledenHEERLEN (ANP) - Topwielrenster Lorena Wiebes is dinsdag tijdens een fietstocht op haar e-bike aangereden door een auto. Dat meldt de Nederlands kampioene een dag later op Instagram. Wiebes had geluk, want ze liep geen verwondingen op en is vooral boos omdat de bestuurder van de auto er na het ongeval meteen vandoor ging.
10 uur geledenNEWPORT (ANP/BELGA) - Roger Federer krijgt in 2026 een plaats in de Tennis Hall of Fame. Dat heeft de organisatie dinsdag bekendgemaakt. De 44-jarige Zwitser beëindigde in 2022 zijn succesvolle tennisloopbaan.
11 uur geledenADELAIDE (ANP) - Beachvolleybalsters Katja Stam en Raïsa Schoon hebben bij het WK in het Australische Adelaide de achtste finales bereikt. Het Nederlandse koppel was in twee sets te sterk voor Xu Yan en Xinyi Xia uit China: 21-15 21-13.
12 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Basketballer LeBron James is met een maand vertraging aan zijn 23e seizoen in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA begonnen. De 40-jarige vedette maakte zijn rentree met een zege van de Los Angeles Lakers op Utah Jazz (140-126).
13 uur geledenADELAIDE (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot zijn in de tweede ronde van het WK beachvolleybal in het Australische Adelaide uitgeschakeld. Het Nederlandse koppel verloor in twee sets van Marco Krattiger en Leo Dillier uit Zwitserland: 14-21 19-21.
14 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James heeft al aangekondigd dat hij in 2028 niet zal meedoen aan de Olympische Spelen van Los Angeles. De basketballer zei dat in de podcast 'Mind the Game'. De 40-jarige James speelde op vier Zomerspelen mee met de Amerikaanse ploeg en won drie keer goud en een keer brons. "Je weet mijn antwoord al. Ik ga de wedstrijden kijken", aldus James, die dit seizoen nog niet in actie kwam voor Los Angeles Lakers in de NBA.
1 dag geleden