Wereldkampioen Ligtlee naar baanploeg BEAT Cycling
DEN HAAG (ANP) - Baanwielrenner Sam Ligtlee gaat voor BEAT Cycling rijden. De 23-jarige wereldkampioen op de kilometer tijdrit gaat bij zijn nieuwe formatie een teamsprintploeg vormen met Matthijs Büchli en Theo Bos.
De BEAT-baanploeg was na het afscheid van Roy van de Berg op zoek naar een sprinter. "We hebben deze zoektocht zowel in het buiten- als binnenland uitgezet en kwamen uiteindelijk uit bij Sam Ligtlee", vertelt manager Geert Broekhuizen. "Sam heeft de laatste jaren geweldige stappen vooruit gemaakt in de luwte van zijn ploeggenoten in de nationale selectie en wist afgelopen WK zelf wereldkampioen te worden op zijn 22e en heeft nog veel groeimarge de komende jaren."
De BEAT-baanploeg gaat met Ligtlee deelnemen aan de Nations Cup-serie, zoals de opvolger van de wereldbeker heet. De eerste wedstrijd staat gepland van 22 tot en met 25 april in het Britse Newport. De formatie gaat zich daar richten op individuele onderdelen en de teamsprint.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Schaatsster Femke Kok ziet zichzelf vrijdag op de olympische 1500 meter niet als topfavoriet, maar als outsider. "Dit wordt mijn eerste internationale 1500 meter. Dat klinkt eigenlijk best wel lullig, bedenk ik mij nu", vertelde ze lachend na haar training in het Milano Speed Skating Stadium.
24 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is bij zijn debuut op de Olympische Spelen in de tweemansbob als tiende geëindigd. De 26-jarige Noord-Hollander kwam na vier runs in het Cortina Sliding Centre tot een totaaltijd van 3.43,32. Daarmee was hij 3,62 seconden langzamer dan de Duitse winnaar Johannes Lochner.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is dinsdag bij de Olympische Spelen in het medailleklassement op de vierde plaats blijven staan. De langebaanschaatssters Joy Beune, Marijke Groenewoud en Antoinette Rijpma-de Jong eindigden op de ploegenachtervolging als tweede en bezorgden Nederland zo de zesde zilveren medaille in Milaan.
16 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen komt donderdag en vrijdagmiddag in actie tijdens de laatste testdagen van de Formule 1 in Bahrein. Dat meldde zijn team Red Bull dinsdag.
18 uur geledenMILAAN (ANP) - Hoewel de schaatssters genoegen moesten nemen met zilver op de ploegenachtervolging bij de Spelen van Milaan, was Joy Beune blij dat ze naar huis gaat met een medaille. "Het is zilver geworden en ik ben daar supertrots op. Ik heb iets tastbaars om mijn nek hangen", zei ze na de verloren finale tegen Canada met teamgenoten Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud.
18 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De eigenaar van de Oekraïense voetbalclub Sjachtar Donetsk heeft 180.000 euro gedoneerd aan de 27-jarige skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj. Dat deed hij omdat de sporter was gediskwalificeerd voor de Winterspelen in Milaan-Cortina vanwege het dragen van een helm met afbeeldingen van Oekraïense sporters die zijn omgekomen in de oorlog met Rusland. Dat maakte de voetbalclub dinsdag bekend.
18 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker vertrok voor de wedstrijd om de bronzen medaille op de ploegenachtervolging op de Spelen uit het stadion om zich op te frissen voor een eventuele huldiging. Dat vertelde de 29-jarige rijder van team Reggeborgh toen hij weer terugkeerde in het Milano Speed Skating Stadium.
18 uur geleden