Wereldkampioen Hamilton: nog niet over nieuw contract gesproken
SPIELBERG (ANP) - Lewis Hamilton heeft nog geen hoger salaris bij Mercedes geëist. Dat zegt de wereldkampioen in de Formule 1 op Instagram.
"Ik heb niet eens met Toto over een nieuw contract gesproken", doelt hij op zijn teamchef Toto Wolff bij Mercedes. "Dus ik heb ook niets geëist. De media blijven maar schrijven over mijn contract. De onderhandelingen zijn niet eens begonnen. Stop eens met verzinnen."
Het contract van Hamilton loopt na dit seizoen af, net als dat van zijn teamgenoot Valtteri Bottas. Hamilton zou op dit moment jaarlijks 40 miljoen dollar verdienen. Volgens enkele media zet hij voor een jaarsalaris van 50 miljoen dollar zijn handtekening onder een nieuwe verbintenis.
'Onaanvaardbaar'
Autocoureur Romain Grosjean, uitkomend voor het team van Haas, vindt het onaanvaardbaar dat Hamilton 40 miljoen dollar per jaar verdient. "Andere coureurs hebben dezelfde baan en verdienen 150.000 euro", zegt de Fransman die ook voorzitter van de vakbond voor coureurs in de Formule 1 is. In de Formule 1 gaan stemmen op een maximumsalaris in te voeren. Maar die plannen zijn nog niet uitgewerkt.
Teamchef Wolff van Mercedes zegt dat hij nog tijd voldoende heeft om met Hamilton en Bottas te onderhandelen. "Ik zal wel ieder weekeinde vragen hierover krijgen, maar we zullen naar buiten treden als er een beslissing is genomen."
Meer uit Sport
ROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.
15 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Golfer Joost Luiten maakt deze week in het Catalunya Championship zijn rentree op de DP World Tour, oftewel de Europese Tour. Nederlands beste speler was er een tijdje uit door een oude blessure, een slijmbeursontsteking in een schouder. Hij speelde eind maart in India zijn laatste toernooi.
51 minuten geledenARNHEM (ANP) - Jochem Schellens vertrekt na dertien jaar als directeur van topsportcentrum Papendal. Schellens blijft tot 1 december in dienst om alles te kunnen overdragen aan een opvolger.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.
2 uur geledenDEVENTER (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL start vrijdag met vijf Nederlanders aan de Giro d'Italia. Sprinter Casper van Uden gaat proberen zijn ritzege van vorig jaar een vervolg te geven. De niet fitte klassementsrenner Max Poole ontbreekt, waardoor de Nederlandse ploeg de strategie heeft moeten aanpassen naar "aanvallend koersen, dagelijks kansen zoeken en deze grijpen wanneer het moment zich aandient".
5 uur geledenSHEFFIELD (ANP/RTR) - De Chinees Wu Yize is de nieuwe wereldkampioen snooker. Met zijn 22 jaar is hij de op een na jongste ooit met de wereldtitel, na de 21-jarige Stephen Hendry in 1990. Wu klopte de Engelse oud-wereldkampioen Shaun Murphy in een spannende finale in Sheffield met 18-17.
5 uur geleden