Wereldkampioen Hamilton: nog niet over nieuw contract gesproken
SPIELBERG (ANP) - Lewis Hamilton heeft nog geen hoger salaris bij Mercedes geëist. Dat zegt de wereldkampioen in de Formule 1 op Instagram.
"Ik heb niet eens met Toto over een nieuw contract gesproken", doelt hij op zijn teamchef Toto Wolff bij Mercedes. "Dus ik heb ook niets geëist. De media blijven maar schrijven over mijn contract. De onderhandelingen zijn niet eens begonnen. Stop eens met verzinnen."
Het contract van Hamilton loopt na dit seizoen af, net als dat van zijn teamgenoot Valtteri Bottas. Hamilton zou op dit moment jaarlijks 40 miljoen dollar verdienen. Volgens enkele media zet hij voor een jaarsalaris van 50 miljoen dollar zijn handtekening onder een nieuwe verbintenis.
'Onaanvaardbaar'
Autocoureur Romain Grosjean, uitkomend voor het team van Haas, vindt het onaanvaardbaar dat Hamilton 40 miljoen dollar per jaar verdient. "Andere coureurs hebben dezelfde baan en verdienen 150.000 euro", zegt de Fransman die ook voorzitter van de vakbond voor coureurs in de Formule 1 is. In de Formule 1 gaan stemmen op een maximumsalaris in te voeren. Maar die plannen zijn nog niet uitgewerkt.
Teamchef Wolff van Mercedes zegt dat hij nog tijd voldoende heeft om met Hamilton en Bottas te onderhandelen. "Ik zal wel ieder weekeinde vragen hierover krijgen, maar we zullen naar buiten treden als er een beslissing is genomen."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."
6 uur geledenROME (ANP/AFP) - De eindzege in de Ronde van Italië maakte zondag veel los bij Jonas Vingegaard. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike liet zijn tranen de vrije loop toen hij de bijbehorende trofee kreeg uitgereikt. Vingegaard had zijn kinderen mee het erepodium op genomen.
7 uur geledenROME (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft de laatste etappe in de Giro op zijn naam geschreven. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek was in Rome de snelste in de massasprint. De Nederlander Dylan Groenewegen van Unibet Rose Rockets kon zich niet mengen in de strijd om de winst en finishte als vierde.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Aan de verrassende opmars van Jesper de Jong op Roland Garros is een einde gekomen. De 26-jarige Nederlander verloor op zijn verjaardag in de vierde ronde in drie sets van de Duitser Alexander Zverev: 6-7 (3) 4-6 1-6. Zverev speelt in de kwartfinale tegen de Spanjaard Rafael Jódar, die zijn landgenoot Pablo Carreño Busta in een vijfsetter versloeg.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Rafael Jódar staat voor het eerst in de kwartfinales van Roland Garros. De 19-jarige tennisser won in een Spaans onderonsje in vijf sets van de 15 jaar oudere Pablo Carreño Busta: 4-6 4-6 6-1 6-2 6-2. Jódar speelt tegen de winnaar van de partij tussen Jesper de Jong en de Duitser Alexander Zverev.
10 uur geledenGÖTZIS (ANP) - Meerkampsters Emma Oosterwegel en Sofie Dokter zijn bij de zevenkamp in Götzis in Oostenrijk als tweede en derde geëindigd. De Zwitserse Annik Kälin won.
10 uur geledenSCARPERIA E SAN PIERO (ANP) - Marco Bezzecchi heeft zondag de Italiaanse MotoGP op het circuit van Mugello gewonnen. De 27-jarige Italiaan maakte daarmee zijn kansen op zijn eerste wereldtitel groter. De Spanjaard Marc Márquez eindigde als zevende bij zijn comeback na een blessure.
12 uur geleden