Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldkampioen Hamilton: ik moet tijdstraf accepteren

Wereldkampioen Hamilton: ik moet tijdstraf accepteren

SPIELBERG (ANP) - Lewis Hamilton had zich een betere start van het nieuwe seizoen in de Formule 1 gewenst. De zesvoudig wereldkampioen kwam als tweede over de finish in de Grote Prijs van Oostenrijk maar eindigde als vierde. De Brit kreeg een tijdstraf van 5 seconden omdat hij Alexander Albon (Red Bull) van de baan reed.

"Ik dacht dat er voldoende ruimte was", zei Hamilton. "Het was in mijn ogen heel onfortuinlijk. Maar het is wat het is. Ik had meer snelheid dan Bottas", doelde hij op zijn ploeggenoot van Mercedes die de race won. "Maar het is vervelend geëindigd voor mij. Ik dacht eerst ook dat het incident met mij en Albon iets was dat tijdens racen gebeurt. Maar ik moet de straf accepteren."

Hamilton werd zondag voor de race teruggezet van de tweede naar de vijfde positie. Red Bull, de ploeg van Max Verstappen, diende met succes een protest in bij de wedstrijdleiding omdat de wereldkampioen zaterdag tijdens de kwalificatie onvoldoende snelheid minderde terwijl de gele vlaggen uithingen.

Verstappen en Albon konden niet profiteren van de straffen voor Hamilton. Beide coureurs vielen uit, net als zeven anderen. Zij krijgen komend weekeinde een herkansing als ook de tweede race van het nieuwe seizoen in de Formule 1 op de Red Bull Ring van het Oostenrijkse Spielberg wordt verreden.

Meer uit Sport

Tenniszussen Williams met wildcard naar dubbelspel Cincinnati

CINCINNATI (ANP/RTR) - De zussen Venus (46) en Serena (44) Williams komen volgende week samen uit in het dubbelspel op het masterstoernooi in het Amerikaanse Cincinnati. De veelvoudig grandslamwinnaressen hebben van de organisatie een wildcard gekregen. Ze speelden voor het laatst samen in het dubbelspel op de US Open van 2022.

4 uur geleden
Pieterse verovert bergtrui in de Tour de France Femmes

POLIGNY (ANP) - Puck Pieterse heeft maandag in de derde etappe van de Tour de France Femmes de bergtrui veroverd. De 24-jarige renster van Fenix - Premier Tech verzamelde voldoende punten in de rit van Genève naar Poligny om de bolletjestrui over te nemen van de Française Océane Mahé.

5 uur geleden
Haugset verovert gele leiderstrui na winst derde etappe in Tour

POLIGNY (ANP) - De Noorse Sigrid Ytterhus Haugset heeft de derde etappe van de Tour de France Femmes gewonnen en neemt de gele trui over van Lorena Wiebes. De 27-jarige renster van Uno-X Mobility kwam in het Franse Poligny alleen over de streep. De Belgische Lotte Kopecky volgde op de tweede plaats. Marianne Vos won de sprint van het peloton en eindigde als derde.

5 uur geleden
Italiaan Milan wint openingsrit Ronde van Polen na massasprint

KOSZALIN (ANP/Belga) - De Italiaanse wielrenner Jonathan Milan heeft de openingsetappe van de Ronde van Polen op zijn naam geschreven. De renner van Lidl-Trek bleef in een massasprint de Fransman Paul Magnier (Soudal Quick-Step) en de Brit Noah Hobbs (EF Education-EasyPost) voor.

6 uur geleden
Wielerploeg Picnic PostNL neemt per direct afscheid van Jakobsen

DEVENTER (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft per direct afscheid genomen van sprinter Fabio Jakobsen. Dat maakte de Nederlandse formatie bekend op X. De 29-jarige Nederlander reed sinds 2024 voor de ploeg.

10 uur geleden
Pogačar gaat in komende Vuelta voor wielertrilogie

LAMONE (ANP) - Tadej Pogačar staat op 22 augustus aan de start van de Vuelta. Dat heeft zijn ploeg UAE Team Emirates bekendgemaakt op X. Indien de 27-jarige Sloveense wielrenner de Ronde van Spanje wint, dan heeft hij alle grote ronden op zijn naam geschreven.

13 uur geleden
Sporters voor Spelen naar voorbereidingskamp in Mission Viejo

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse sporters kunnen in aanloop naar de Olympische en Paralympische Spelen van Los Angeles in 2028 naar een zogeheten pre-camp in Mission Viejo, in de staat Californië. Dat meldt sportkoepel NOC*NSF in een persbericht.

14 uur geleden