Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldkampioen Hamilton: ik moet tijdstraf accepteren

Wereldkampioen Hamilton: ik moet tijdstraf accepteren

SPIELBERG (ANP) - Lewis Hamilton had zich een betere start van het nieuwe seizoen in de Formule 1 gewenst. De zesvoudig wereldkampioen kwam als tweede over de finish in de Grote Prijs van Oostenrijk maar eindigde als vierde. De Brit kreeg een tijdstraf van 5 seconden omdat hij Alexander Albon (Red Bull) van de baan reed.

"Ik dacht dat er voldoende ruimte was", zei Hamilton. "Het was in mijn ogen heel onfortuinlijk. Maar het is wat het is. Ik had meer snelheid dan Bottas", doelde hij op zijn ploeggenoot van Mercedes die de race won. "Maar het is vervelend geëindigd voor mij. Ik dacht eerst ook dat het incident met mij en Albon iets was dat tijdens racen gebeurt. Maar ik moet de straf accepteren."

Hamilton werd zondag voor de race teruggezet van de tweede naar de vijfde positie. Red Bull, de ploeg van Max Verstappen, diende met succes een protest in bij de wedstrijdleiding omdat de wereldkampioen zaterdag tijdens de kwalificatie onvoldoende snelheid minderde terwijl de gele vlaggen uithingen.

Verstappen en Albon konden niet profiteren van de straffen voor Hamilton. Beide coureurs vielen uit, net als zeven anderen. Zij krijgen komend weekeinde een herkansing als ook de tweede race van het nieuwe seizoen in de Formule 1 op de Red Bull Ring van het Oostenrijkse Spielberg wordt verreden.

Meer uit Sport

Golfer Rahm bereid tot straf om terug te kunnen keren op PGA Tour

NEW YORK (ANP/RTR) - De Spaanse golfer Jon Rahm wil graag terugkeren op de Amerikaanse PGA Tour en is bereid om een straf te accepteren. De voormalig nummer 1 van de wereld hoopt dat hij dezelfde sanctie kan krijgen als de Amerikaan Brooks Koepka, die onder meer 5 miljoen dollar moest doneren aan een goed doel.

55 minuten geleden
Vijf landen weigeren te spelen tegen Rusland op WK ijshockey

DÜSSELDORF (ANP) - Vijf landen hebben aangegeven niet tegen Rusland te zullen spelen op het wereldkampioenschap ijshockey in 2027. Finland, Zweden, Noorwegen, Denemarken en Letland maakten op die manier duidelijk dat zij het niet eens zijn met de beslissing van het internationale sporttribunaal CAS. Het CAS oordeelde vrijdag dat de internationale ijshockeybond IIHF Rusland weer moest toelaten op internationale toernooien.

3 uur geleden
MotoGP-racer Álex Márquez slaat GP Qatar over na schouderoperatie

MADRID (ANP) - MotoGP-coureur Álex Márquez heeft in een ziekenhuis in Madrid een operatie aan zijn rechtersleutelbeen en linkerhand ondergaan. De ingreep is goed verlopen en "zonder complicaties", meldde de Spaanse wegracer in een bericht op zijn sociale media. De nummer 8 in de WK-stand slaat de komende Grote Prijs van Qatar over om te herstellen. Hij plant zijn rentree in de Grote Prijs van Portugal eind november.

3 uur geleden
Van de Zandschulp strandt in eerste ronde masterstoernooi Parijs

PARIJS (ANP) - Botic van de Zandschulp is uitgeschakeld in de eerste ronde van het masterstoernooi van Parijs. De 31-jarige Nederlandse tennisser verloor in drie sets van de Fransman Ugo Humbert: 7-6 (5) 6-7 (9) 6-3.

18 uur geleden
Vollering en Van der Poel gekozen tot wielrenners van het jaar

UTRECHT (ANP) - Demi Vollering en Mathieu van der Poel zijn gekozen tot beste wielrenners van 2026. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez kreeg op het Wielergala in Utrecht de Keetie van Oosten-Hage Trofee uitgereikt. Van der Poel was niet aanwezig op het gala om de Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.

21 uur geleden
'Bijgelovige' Antonelli wijst startnummer 1 af en behoudt 12

MEXICO-STAD (ANP) - De kersverse wereldkampioen Kimi Antonelli rijdt volgend jaar niet met startnummer 1 in de Formule 1, maar houdt vast aan zijn vertrouwde startnummer 12. Dat maakte de jonge Italiaan duidelijk na het behalen van de titel in de Grote Prijs van Mexico-Stad. "Ik ben bijgelovig en 1 is nooit een gelukkig getal voor mij geweest. Alle keren dat ik het heb gedragen, ging het extreem slecht", aldus de 20-jarige Italiaan, de jongste wereldkampioen ooit in de Formule 1.

1 dag geleden
Nummer 17 ADO ontslaat trainer Peter wegens slechte resultaten

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft hoofdtrainer Robin Peter ontslagen. Dat heeft de nummer 17 van de Eredivisie maandag bekendgemaakt. Aanleiding zijn volgens de club "de tegenvallende sportieve resultaten". De 39-jarige Duitser was sinds de zomer van 2025 in dienst bij de club.

1 dag geleden