Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldkampioen Hamilton: ik moet tijdstraf accepteren

Wereldkampioen Hamilton: ik moet tijdstraf accepteren

SPIELBERG (ANP) - Lewis Hamilton had zich een betere start van het nieuwe seizoen in de Formule 1 gewenst. De zesvoudig wereldkampioen kwam als tweede over de finish in de Grote Prijs van Oostenrijk maar eindigde als vierde. De Brit kreeg een tijdstraf van 5 seconden omdat hij Alexander Albon (Red Bull) van de baan reed.

"Ik dacht dat er voldoende ruimte was", zei Hamilton. "Het was in mijn ogen heel onfortuinlijk. Maar het is wat het is. Ik had meer snelheid dan Bottas", doelde hij op zijn ploeggenoot van Mercedes die de race won. "Maar het is vervelend geëindigd voor mij. Ik dacht eerst ook dat het incident met mij en Albon iets was dat tijdens racen gebeurt. Maar ik moet de straf accepteren."

Hamilton werd zondag voor de race teruggezet van de tweede naar de vijfde positie. Red Bull, de ploeg van Max Verstappen, diende met succes een protest in bij de wedstrijdleiding omdat de wereldkampioen zaterdag tijdens de kwalificatie onvoldoende snelheid minderde terwijl de gele vlaggen uithingen.

Verstappen en Albon konden niet profiteren van de straffen voor Hamilton. Beide coureurs vielen uit, net als zeven anderen. Zij krijgen komend weekeinde een herkansing als ook de tweede race van het nieuwe seizoen in de Formule 1 op de Red Bull Ring van het Oostenrijkse Spielberg wordt verreden.

Meer uit Sport

Boze coach Van Nistelrooij: hij stond wel halve meter buitenspel

MANCHESTER (ANP) - Trainer Ruud van Nistelrooij had geen goed woord over voor de arbitrage van het bekerduel van Leicester City bij Manchester United. De voormalige spits werd met zijn ploeg uitgeschakeld in de vierde ronde van de FA Cup na een doelpunt van Harry Maguire in blessuretijd (2-1). De verdediger leek buitenspel te staan, maar er was geen videoscheidsrechter aanwezig bij het duel in de vierde ronde van het belangrijkste bekertoernooi van Engeland.

2 uur geleden
Atleet Nillessen verbetert Nederlands record 3000 meter indoor

KARLSRUHE (ANP) - Stefan Nillessen heeft het Nederlands record op de 3000 meter indoor verbeterd. De 22-jarige atleet won bij indoorwedstrijden in het Duitse Karlsruhe in 7.37,10. Daarmee dook hij ruim onder het record dat Mahadi Abdi Ali bij een wedstrijd in Luxemburg op 19 januari op 7.40,99 had gezet.

4 uur geleden
Alcaraz overtuigend naar halve finales ABN AMRO Open

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft in Rotterdam de halve finales bereikt van het ABN AMRO Open. De Spaanse nummer 1 van de plaatsingslijst was in twee sets te sterk voor zijn landgenoot Pedro Martínez: 6-2 6-1.

5 uur geleden
Goede eerste dag shorttrackers op World Tour in Tilburg

TILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers zijn de eerste dag van de World Tour in Tilburg goed doorgekomen. Xandra en Michelle Velzeboer en Jens van 't Wout plaatsten zich voor de wedstrijden op zaterdag en zondag. Ook de drie aflossingsploegen kwalificeerden zich voor de halve finales.

5 uur geleden
IJshockeysters grijpen naast olympisch ticket voor Milaan 2026

GÄVLE (ANP) - De Nederlandse ijshockeysters zijn er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de Olympische Spelen van Milaan in 2026. De ploeg van bondscoach Marco Kronenburg verloor op het olympisch kwalificatietoernooi in Gävle de tweede wedstrijd van gastland Zweden met ruime cijfers: 8-0. Oranje had de eerste wedstrijd verloren van Denemarken (3-1).

5 uur geleden
Tigges assistent van bondscoach Ehren bij hockeysters Oranje

UTRECHT (ANP) - Hockeybond KNHB heeft Robert Tigges aangesteld als assistent-bondscoach van de Nederlandse hockeysters. De 40-jarige oud-hockeyer begint na de start van de tweede seizoenshelft bij Oranje als assistent van bondscoach Raoul Ehren.

8 uur geleden
Bellucci zet opmars in Ahoy voort met zege op Tsitsipas

ROTTERDAM (ANP) - Mattia Bellucci is de grote verrassing bij het ABN AMRO Open. De Italiaanse tennisser bereikte ten koste van de als zesde geplaatste Stefanos Tsitsipas de halve finale. Bellucci won afgetekend in twee sets (6-4 6-1) van de Griek, die donderdag nog de Nederlander Tallon Griekspoor had verslagen.

9 uur geleden